הלמ"ס: ירדה ממוצעת חדה במחירי הדירות מזה כעשר

בשורה משמחת ? מדד מחירי הדירות שפרסמה אמש הלמ"ס הצביע על ירידה של 2.9% במחירי הדירות הגדולה ביותר מאז 2007
בנין בהקמה באשדוד

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו אמש ומתייחסים למחירי הדירות הממוצעים בישראל ברבעון הראשון של 2017, העידו על ירידה בשיעור 2.9%. מדובר בירידה גורפת בכל גדלי הדירות, שנעה בין ירידה בשיעור 1.3% במחיר הממוצע של דירות בנות 2.5-3 חדרים לבין ירידה בשיעור 5.8% במחיר הממוצע של דירות בנות 1.5-2 חדרים בישראל.

הפעם הראשונה שנתוני הלמ"ס מעידים על ירידה בשיעור כזה, והפעם הראשונה מזה כשלוש שנים שמחיר הדירה הממוצע בכלל סוגי הדירות רשם ירידה. הפעם האחרונה שהנתונים העידו על ירידה דומה הייתה ברבעון הרביעי של 2013, שגם בו נרשמה ירידה ברמה הארצית בכל גדלי הדירות – אך עם ירידה בשיעור 0.4% בלבד בממוצע הארצי. אם נלך אחורה יותר, הפעם הקודמת בה הנתונים העידו שוב על ירידה גורפת בכל גדלי הדירות הייתה ברבעון הרביעי של 2007, עם ירידה של 4.9% בממוצע הארצי.

בעוד אין להקל ראש בנתונים, צריך לזכור שמדובר בממוצע המושפע מהטיות כאלו ואחרות. במקביל, כפי שכל הסטטיסטיקאים אומרים תמיד, יש להמתין לראות אם מדובר במגמה או במקרה בודד.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך