כך תממנו את רכב החלומות שלכם

הלוואה מהבנק, מימון חוץ בנקאי או ליסינג: מתלבטים בין אפשרויות שונות למימון רכב החלומות שלכם? הנה כל מה שצריך לדעת על הנושא
כך תממנו את רכב החלומות שלכם

רכב פרטי הוא הדרך היחידה להתנייד במדינה עם תחבורה ציבורית מוגבלת כמו ישראל. כתוצאה מכך, רוב המשפחות בישראל מחזיקות לפחות ברכב אחד ובעלי הרכבים מחליפים אותם לעיתים קרובות. ההיצע הגדול של הרכבים על הכבישים גם נובע מאפשרויות המימון הרבות ומכך שניתן להשיג תנאים נוחים גם ברכבי חלומות חדשים מהיבואן.

מה ההבדל בין מימון בנקאי וחוץ בנקאי?
הלוואה מהבנק היא האופציה הנפוצה ביותר למימון רכישת רכב חדש או יד שנייה. הבנק נותן תנאים מועדפים ללקוחות שמחזיקים חשבון פעיל, והיתרונות שלו באים לידי ביטוי בריבית נמוכה ובפריסת תשלומים נוחה. עם זאת, הבנק גם מחייב לעיתים קרובות העמדת ערבים ובטחונות. הלוואה מהבנק גם עלולה להגביל את הפעילות בחשבון והיא פחות מתאימה למי שנמצא במשיכת יתר (אוברדראפט).

מימון חוץ בנקאי ניתן בלי שום קשר למצב חשבון הבנק של הלקוח. אפשרויות המימון בקטגוריה הזו כוללות הלוואה מחברת כרטיסי אשראי, הלוואה מחברות ביטוח, הלוואה מבתי הלוואות פרטיים והלוואה מחברות מימון ייעודיות. ההבדלים בין ההלוואות נובעים מהפרשי הריביות והתנאים, אך המאפיין המשותף לכולם הוא הליך אישור מהיר ואפשרות לקבלת הלוואה של מאות אלפי שקלים ללא צורך בהעמדת ערבים ובטחונות.

הלוואה מהבנק מתאימה למי שצריך לממן רק חלק קטן מהרכב באמצעים חיצוניים. לעומת זאת, הלוואה חוץ בנקאית יכולה להיות פתרון המימון היחיד עבור מי שאין לו את ההון העצמי הראשוני לרכישת הרכב. בכל מקרה כדאי לבחון את תנאי ההלוואה לעומק לפני שחותמים על חוזה לטווח ארוך.

מה זה ליסינג?
אפשרות נוספת למימון רכב החלומות היא ליסינג. באופן עקרוני, ליסינג היא שיטה שבה ניתן לרכוש רכב חדש בתנאים נוחים. ההבדל היחיד הוא בין ליסינג פרטי (מימוני) וליסינג תפעולי.

בליסינג פרטי מסלול רכישת הרכב מורכב משלושה שלבים. בשלב הראשון הלקוח הפרטי משלם מקדמה לפי סוג הרכב, בעוד בשלב השני שאורכו 3 שנים הוא נושא בתשלומים חודשיים בסכום קבוע המוסכם מראש. בשלב השלישי הוא יכול לבחור האם לשלם את יתרת הסכום ולרכוש את הרכב סופית, או לשדרג אותו לרכב חדש ולהמשיך לשלם את המחיר החודשי בהתאם.

ליסינג תפעולי מתאים לעסקים ולחברות שלא מעוניינים לקחת אחריות על הרכב. במסלול הזה חברת הליסינג היא זו שאחראית על התחזוקה השוטפת, על הטיפולים ועל התפעול. התשלום החודשי במסלול הליסינג התפעולי כמובן גבוה יותר, אך הוא מגלם בתוכו את כל ההוצאות על הרכב.

היתרון של ליסינג הוא תנאי התשלום הנוחים והאפשרות להחליף את הרכב בסוף התקופה. זו אפשרות אטרקטיבית ללקוחות פרטיים ולכל מי שחולם לנהוג על רכב חדש.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך