יום עיון בנושא ביטוחים אישיים בשיתוף עיריית אשדוד

העמותות לקידום מקצועי ומרכז השלטון המקומי בשיתוף עיריית אשדוד ערכו הבוקר יום עיון במרכז פיסג"ה אליו הוזמנו עובדי עירייה מכל היחידות הארגוניות
קרדיט: דוברות עיריית אשדוד

אמיר גולדמן, מומחה בתחום הפנסיוני והביטוחים השונים, פתח את ההרצאה במבוא קצרצר על העלייה בתוחלת החיים ועל המשמעות הנובעת מכך בהקשר לביטוחים השונים. הוא הסביר כי הביטוח הרפואי המושתת על עקרון הבסיס "חוק ביטוח הבריאות הממלכתי" בנוי משלושה רבדים: ברובד התחתון – סל שירותים בסיסי בהתאם לקבוע בחוק משנת 1994, רובד אמצעי – שירותי הבריאות הנוספים הניתנים במסגרת קופות החולים השונות (מכבי זהב. כללית פלטיניום, מאוחדת זהב) והרובד העליון – פוליסות בריאות פרטיות.

השאלה הראשונה של כל אדם היא – למה לי ביטוח פרטי? והתשובה היא כי ביטוחים בחברות הביטוח השונות, נותנים כיסוי ביטוחי לטיפולים מצילי חיים, השתלות בחו"ל ותרופות מצילות חיים.

להלן עיקר ההמלצות בסוגי הביטוח השונים:

1. ביטוח רפואי הינו מוצר שצריך לתחזק. יש לשמור על קשר עם סוכן הביטוח, לעדכן ולהתעדכן.
2. ביטוח רפואי לא עושים באמצעות מוקדן טלפוני ועל רגל אחת, אלא יש לקבוע פגישה מסודרת עם סוכן ולקבל את מירב המידע.
3. הצטרף ילד חדש למשפחה מיד לצרפו לתכנית הביטוח הרפואי המשפחתית שכך אם תתגלה חלילה בעיה בהמשך התינוק מבוטח.
4. לאגד על דף מסודר את כל הביטוחים, קרנות הפנסיה וקופות הגמל הקיימות כולל אנשי הקשר כדי שניתן יהיה לתת בידו של איש משפחה קרוב לאחר פטירה חלילה.
5. ביטוח סיעודי – לאחרונה הפסיקו לשווק את המוצר במתכונתו הקודמת והוכנסו בו שינויים כך שלרוב הביטוחים החדשים יינתן כיסויי סיעודי למשך 5 שנים בלבד! למבוטחים במתכונת הקודמת לא ייחול שינוי.
6. ביטוח מחלות קשות – מאגר של כ-30 מחלות קשות. מאוד מומלץ להצטרף במיוחד לילדים (בצרוף הצהרת בריאות). עלותו החודשית זניחה ובגילוי מחלה קשה ישנו פיצוי במענק כספי.
7. ביטוח אובדן כושר עבודה – ישולם כקצבה במקרה הצורך אך ורק במסגרת קרן הפנסיה, על כן יש לבדוק מול הדו"ח השנתי מה גובה הפיצוי ולדאוג שגיל הפיצוי הינו עד גיל 67.
8. ביטוח למקרה פטירה – לבדוק עדכון מוטבים במקרה פטירה חלילה, עדכון אחרון תמיד "תופס". לבדוק בדו"ח השנתי שאכן מופיע גובה הקצבה המשולמת (60%), וכל שנתיים לרענן אל מול חברת הביטוח/קרן הפנסיה את המצב המשפחתי.
9. מידע על ביטוחים קרנות וקופות גמל יש לבדוק רק מול אתר "הר ביטוח" מצ"ב לינק לאתר המוסמך. https://harb.cma.gov.il/

חלקה האחרון של ההרצאה הוקדש לשאלות ותשובות בהן יכלו המשתתפים לברר סוגיות מיוחדות ולקבל הסברים בתחומי ביטוח שונים, בעיקר כאלה העוסקים בבריאות ובסל השירותים הניתנים במסגרת הביטוחים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך