מרץ 7, 2021
אשדוד נטו

מפקד חדש לבסיס חיל הים באשדוד

בתחילת השבוע מונה אלוף-משנה אמיר גוטמן למפקד הזירה הימית הדרומית. טקס החילופים נערך בבסיס אשדוד, במעמד מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט, מפקדים, לוחמים, בני משפחה ומוזמנים נוספים, אלוף-משנה אמיר גוטמן מחליף בתפקידו את אלוף -משנה יובל אילון, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות

צילום: דובר צה"ל

ביום שני האחרון הוחלף מפקד הזירה הימית הדרומית של אשדוד, או במילים אחרות, מפקד בסיס אשדוד. מי שכיהן בתפקיד אלוף משנה יובל אילו, עזב ויעבור לתפקיד אחר לאחר שנתיים, לתפקיד ראש מחלקת תואר. הוא הוחלף על ידי אלוף משנה אמיר גוטמן שמונה לתפקיד, בטקס מרשים לעיני בני משפחה, לוחמים ומפקדים, למעשה הועברה האחריות למפקד החדש.

מפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט אמר בטקס: "המציאות הביטחונית ברצועת עזה נעה מזה תקופה ארוכה בין מאמצי הסדרה למרחבי הסלמה. מורכבות הזירה ונפיצותה אינה פוסחת על התווך הימי: דייגי עזה מוציאים בו את מטה לחמם, כוחות האויב מוצאים בו כר לפעילות עוינת הכוללת הברחות אמצעי לחימה, מנהרות ימיות חוצות גבול, קריאת תיגר על ריבונות ישראל, ומרחבי אימון לכוחות טרור ימי. זרוע הים משקיעה מאמצים רבים בביצור חומת ברזל ימית, חומה אשר לבנותיה איתנות: שעות ים רבות וארוכות של לוחמי פלגה 916, עיניים צופיות של בקריות שליטה ותצפיתניות, חקירות מדויקות של מוקדי מודיעין, וכל זאת תוך שילוב ידיים מהודק עם כוחות אוויריים ויבשתיים. יובל, במשך למעלה משנתיים פיקדת על זירה תוססת, דינאמית, המשתנה מדי יום. עשית זאת במקצועיות גבוהה ובדיוק רב. אני מודה לך על תקופה משמעותית ומלאת הצלחות. אמיר, אני משוכנע כי תמשיך להצעיד את הזירה הימית הדרומית להישגים חדשים, בהצלחה".

מפקד הזירה הימית היוצא, אלוף-משנה יובל אילון: "הערב אני רוצה להודות על הזכות שנפלה בחלקי בשנתיים האחרונות לפקד על הזירה הימית הדרומית. הצלחנו ליזום ולהוביל מבצעים, סיכולים של פיגועים והברחות. מנענו באופן קבוע פגיעה בריבונותנו ובאזרחנו כולל בעשרות הפרות סדר ימיות שניסו לאתגרנו בים ולכל אורך השנה והיממה. ביחד, לוחמים ולוחמות לצד תומכי ותומכות לחימה, מטה ושטח המשכנו לטפח את אנשינו, לשפר את התשתיות בזירה ולחזק את הבסיס הערכי. הייתה לי הזכות לפקד עליכם בתקופה זו, אני יכול לומר בסיפוק כי יש על מי לסמוך. חיילים ומפקדים, ערכיים, חדורי מוטיבציה, נחושים להצליח במשימותיהם ולהגן על הבית . תודה מיוחדת למפקדי, אלוף אלי שרביט על האמון, התמיכה ההכוונה והחופש לפקד בזכות כל אלו הצלחתי להביא עצמי לידי ביטוי בזירה המיוחדת והמורכבת הזו. ולך אמיר חברי, אני יותר משמח שאני מוסר לך פעם נוספת את הפיקוד על יחידה, אין ראוי ממך. משוכנע בהצלחתך המלאה".

מפקד הזירה הימית הדרומית הנכנס, אלוף-משנה אמיר גוטמן: "הזירה הימית הדרומית מציבה עבור כוחותינו אתגרים יומיומיים. עלינו כמפקדים ולוחמים להיות דרוכים וערניים בכל שעה ודקה מימות השנה בים שקט ורגוע וגם בימי סערה. כלל מערכי הזירה החל מפלגות תומכות הלחימה דרך המודיעין והשליטה ועד הלוחמים, שבקצה צריכים לראות עצמם כמגנים הראשון והאחרון של תושבי הדרום למול אויבים המנסים לפגוע באזרחי ישראל. ברצוני להודות למפקד זרוע הים, אלוף אלי שרביט על האמון בבחירה בי לתפקיד מורכב ורגיש זה. ברצוני להודות לאל"מ יובל אילון, מפקד הזירה, על חפיפה ארוכה, פתוחה ושקופה ועל תשתית ומצע נוח להמשך מהנקודה בה סיים. תודה למשפחתי ולחברים על התמיכה ומראש על הסבלנות בהיעדרויות רבות בשנים הקרובות".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

"נהג מונית היום זה חלטורה, זה משכורת רעב, זה סיכון חיים ובריאות"

צוות האתר

האשדודי שמשבש את המערכות של אויבי ישראל

משה סידי

פעילות מיוחדת לילדי גן חבצלת מטעם איחוד הצלה

משה אלבז