פעם שנייה ברציפות: חופי הרחצה באשדוד הנקיים ביותר בארץ!

המשרד להגנת הסביבה, שמבצע בדיקות מקיפות ומורכבות בכל שנה לפני פתיחת עונת הרחצה בכל חופי הרחצה בארץ, העניק גם השנה את הציונים הגבוהים ביותר לחופי הרחצה באשדודֿ. ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי: "ההשקעות העצומות בחופי הרחצה המדהימים בעיר שלנו מוכיחות את עצמן, והיכולת לשמר את ההישג במשך שנתיים ברציפות מהווה הישג גדול"
שי מלול | שבת - 13/04/19 - 5:12
סוכת מציל

גם השנה תושבי אשדוד יכולים להיות מסופקים מאוד מכך שחופי הרחצה בעיר שלנו הם הנקיים ביותר במדינה. את החותמת לכך העניק המשרד להגנת הסביבה, שמבצע בדיקות מקיפות ומורכבות בכל שנה לפני פתיחת עונת הרחצה בכל חופי הרחצה בארץ. בדיוק כמו השנה החולפת, גם השנה אשדוד זכתה במקום הראשון, עם אחוזי שקלול מרשימים בכל הפרמטרים. ראש אגף החופים בעירייה אריה תורג'מן, בהחלט ראוי לכל המחמאות על העבודה האדירה שהוא מבצע יחד עם עובדי האגף המסורים.

אשדוד התברכה במשאב טבע מרהיב של ים כחול הנושק לחולות זהובים ורצועת חוף המתפרשת לאורך של כ-10 ק"מ, ובה שבעה חופי רחצה מוכרזים, וביניהם רצועת חוף לא מוכרזת שזוכה לטיפול וטיפוח בדומה לחופים המוכרזים (חוף המצודה).

באשדוד פותחה תוכנית הפעלה ייחודית לניקיון החוף, ואחד הפרויקטים החשובים הוא "חוף ללא בדל", במטרה להגיע לרמת ניקיון עד רמה של בדל סיגריה. כל המכרזים והאמצעים הוכוונו לפי תפיסה זו. בכל רצועת החוף בעיר מתקיימות פעילות חינוכיות, סיורים והסברה בחופים, במסגרת מספר תוכניות של מינהל החינוך וגם תוכניות הסברה בנושא חשיבות על שמירת הניקיון  הפונות לכלל הציבור. בשנים האחרונות אנו עדים למודעות גבוהה אצל התושבים, שמשתפים פעולה ודואגים לשמור על ניקיון החופים.

בנוסף, פרוסים 450 פחי אשפה לאורך כלל רצועת החוף, כולל החופים המוכרזים והלא מוכרזים, באופן כזה שמבלה בחוף מושיט את היד וזורק את הפסולת לפח, ובכל מספר שעות מבוצעת סריקה, איסוף והחלפת שקיות. ציוד מתקדם ומקצועי משולב בעבודת החופים, שכולל מכונות ניפוי חול מיוחדות אשר מסיירות לאורך כלל גזרת החוף ומבצעות ניקיון יסודי.

כל חופי הרחצה של אשדוד מציעים שירותי חוף ברמה אופטימאלית הכוללים: תחנת הצלה (חלקם מצוידים באופנוע ים), עזרה ראשונה, שירותים, מקלחות ומלתחות, ברזי מים, מתקני שעשועים לילדים, מתקני כושר, סככות צל וספסלים, הנגשה לנכים וחניית נכים. לכל החופים ישנה נגישות נוחה של תחבורה ציבורית, קווי מוניות, רכב פרטי וברוב המקומות יש אפילו מסלולי רכיבה על אופניים ומתקני עגינה לאופניים.

אגף החופים עומד בתו התקן הבינלאומי "דגל כחול" לחופי רחצה, וכבר מספר שנים ברציפות שכלל החופים בעיר זוכים להציג "דגל כחול". מתוקף קבלת תו התקן, עיריית אשדוד נדרשת לעמוד בתנאים הקשורים לשמירה על הסביבה הימית, בדיקות מים, רמת ניקיון, מיחזור ועוד. מדובר בהשקעות של עשרות מיליוני שקלים בשנה.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, התייחס להישג המרשים: "המאמץ האינטנסיבי שאנו משקיעים לאורך כל השנה בחופי אשדוד,  במטרה שיעמדו ברמות התקן הבינלאומיות, מהוות דוגמא למצוינות ולהגשמת היעדים של העירייה בכל מה שקשור לסל השירותים המוענק לתושב. ההשקעות בחופים מוכיחות את עצמן והיכולת לשמר את ההישג במשך שנתיים ברציפות מהווה הישג גדול. הגאווה הנוספת שלנו היא גם בהנגשת השירותים לכל האוכלוסיות בעיר ובכלל זה בחופי הים".

ד"ר לסרי הודה למנכ"ל העירייה אילן בן-עדי, למנהל אגף החופים אריה תורג'מן ולעובדי אגף החופים על עבודתם המקצועית לאורך כל השנה: "אני שמח על המשך המגמה שקבענו – לחבר את הים אל העיר וליצור זירה רצופה כמו ערי התיירות הגדולות בעולם".אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]