ינואר 19, 2022
אשדוד נטו

תיק באפלה: מי חיסל את דורון שוסטר?

שלוש שנים בדיוק עברו מהרצח האכזרי של איש העסקים האשדודי המוכר, ובמשטרה עדיין מקווים: "אולי אחד מעדי המדינה בפרשה 1131 יעזור לנו לפתור את התעלומה"

תיק באפלה: מי חיסל את דורון שוסטר?
מי רצה במותו של דורון שוסטר? המשטרה עוד לא הצליחה למצוא את התשובה.

דורון שוסטר (52), שהיה איש עסקים אשדודי מוכר מאוד, תמיד נע בין רגעי הצלחה ואושר לבין נפילות כלכליות ופרשיות מביכות. לפני שלוש שנים הוא חוסל ע"י רוצח שכיר ב"כיפה אדומה" מתוכננת מתחת לביתו בראשון לציון, בארבע יריות קטלניות. מאז ועד היום אין קצה חוט לפתרון התעלומה, ובמשטרה קיוו (ועדיין מקווים), שסדרת פענוחי הרצח בעולם התחתון בפרשה 1131, באמצעות כמה וכמה עדי מדינה, ישפכו בסופו של דבר אור גם על החיסול האכזרי של שוסטר. על פי הערכות, איש העסקים האשדודי נקלע לחובות כבדים, חלק מהם לגורמים בכירים בעולם התחתון, ולאחר שלא פרע את חובותיו, הוא חוסל מתחת לביתו. דמות המעורה בחקירת הרצח של שוסטר אמרה לעיתון "המגזין": "כל כיווני החקירה נבדקו ועדיין לא הגיעו לזהות הרוצח המקצועי ומי ששלח אותו. רק עד מדינה, שמכיר את הסיפור מקרוב, יעשה סוף לפרשה הזו ויספק את התשובות לסודות שהלכו לקבר עם שוסטר".

שלוש שנים בדיוק חלפו מהרצח המזעזע של דורון שוסטר (52), אחד האנשים הכי צבעוניים ומוכרים שהיו באשדוד. עד היום המשטרה לא הצליחה לקדם את החקירה הנמרצת צעד אחד קדימה, ולמעט סימני שאלה רבים, אין אף סימן קריאה. מה שבטוח, מדובר בחיסול מקצועי של רוצח שכיר, שעשה "עבודה נקייה", כהגדרת מי שמכיר את פרטי האירוע. ארבע יריות שפגעו במקומות הנכונים ולא הותירו שום סיכוי לשוסטר.

במשטרה עדיין מקווים לפריצת דרך בחקירה, וגם שם יודעים שרק אדם מבפנים, שמכיר את הזמנת החיסול ואת הרקע למעשה, ישפוך אור מה בדיוק קרה ברחוב הקוקיה בראשון לציון לפני שלוש שנים.

תמונה נוסטלגית: שוסטר בחתונתו הראשונה יחד עם הוריו

בשנה האחרונה המשטרה הצליחה לגייס כמה וכמה עדי מדינה בפרשה 1131, ששפכה אור על מקרי רציחות רבים בראשון לציון. מדובר בעדי מדינה שהצליחו לחלץ כמה וכמה מקרי רצח בלתי מפוענחים, ותיארו חבורה עבריינית אלימה שפעלה בראשון לציון, עד שהתפצלה ב-2008 לשתי חבורות נפרדות: "ראשון מערב" ו"ראשון מזרח". בין החבורות פרץ סכסוך מדמם שנמשך כמה שנים וגבה מספר רב של קורבנות, לעיתים בין הכנופיות היריבות ולעיתים בתוכן. יש כאלה במשטרה שמעריכים שלחלק מהדמויות בפרשה 1131 יש מושג מי עומד מאחורי ההתנקשות בשוסטר. דמות המעורה בחקירת הרצח של שוסטר אמרה לעיתון "המגזין": "כל כיווני החקירה נבדקו ועדיין לא הגיעו לזהות הרוצח המקצועי ומי ששלח אותו. רק עד מדינה, שמכיר את הסיפור מקרוב, יעשה סוף לפרשה הזו ויספק את התשובות לסודות שהלכו לקבר עם שוסטר".

כך או אחרת, את דורון שוסטר אין איש מהעולם העסקי והפוליטי באשדוד שלא הכיר. שוסטר היה דמות צבעונית, אחד כזה שמרגישים מתי הוא נכנס לחדר ומתי הוא יוצא. היה בו סוג של ביטחון עצמי מופרז, יכולת ביטוי טובה מאוד ונטייה להיכנס לפרטים שלעיתים עשו לו טוב ולעיתים פגעו בו. אחרי הפתיח הזה ניתן להבין שחלק מהדמויות הבולטות באשדוד, לא הופתעו לאחר ששמעו ששוסטר כנראה הסתבך עם גורמים עבריינים ושילם על כך בחייו. "הוא היה אדם טוב, מצחיק ועם חושים טובים מאוד לעסקים, אבל הפה שלו סיבך אותו לא מעט פעמים גם מול גורמי החוק וגם מול גורמים עבריינים. כמו שהפה שלו העלה אותו וגרם לו להצלחות גדולות, כך הוא גרם לו להסתבך מול גורמים עבריינים שכנראה אסור להתעסק איתם, וזה עצוב שכך דורון סיים את חייו", אמר גורם בכיר באשדוד שהכיר היטב את שוסטר.

זה קרה כאמור בערב חג הפורים לפני שלוש שנים ברחוב הקוקיה בראשון לציון. דורון עבר להתגורר בעיר היין מספר חודשים לפני מותו, אך היה מגיע לאשדוד באופן קבוע, כמעט על בסיס יומי. סמוך לשעה שבע בערב דורון יצא מביתו באופן מפתיע. על פי הערכות גורם עברייני עשה לו "כיפה אדומה". הסבר פשוט – מדובר במלכודת מוות שעבריינים עושים למישהו שיש עימו היכרות מוקדמת, גורמים לו להגיע למקום מפגש, ושם מחסלים אותו. על פי ההערכות, אותו גורם עברייני רכש טלפון נטען עם שיחות יוצאות, מכשיר שלא ניתן לדעת מי בעליו. ב-150 שקל ניתן לרכוש מכשיר כזה בכל פיצוצייה גדולה. כנראה שהוא חייג לשוסטר, וגרם לו לרדת למטה, שם המתין לו רוצח שכיר מקצוען כשהוא רכוב על קטנוע. הרוצח התקרב לשוסטר במהירות, שלף נשק אוטומטי וירה לעברו 4 יריות לכיוון החזה. אי אפשר להתבלבל, הרוצח רצה במותו של שוסטר ולא הגיע להזהירו. שוסטר נפצע באורח אנוש, הוא פונה לבית החולים אסף הרופא, אך בחלוף מספר דקות נאלצו לקבוע את מותו.

שוסטר הסתבך בעבר במספר פרשיות שונות

קיימת הערכה ששוסטר נקלע לסכסוך עם ארגון פשיעה על רקע כספי או בכל הקשור לשותפות עסקית. ימ"ר מרכז הוא זה שחקר את הפרשה, ומדובר באנשי המשטרה מהטובים שיש במדינה, אולם הם עדיין לא הצליחו לפצח את התעלומה הסבוכה הזו.

פעיל פוליטי בליכוד

דורון שוסטר היה כאמור "מעורבב" מאוד בכל התחומים, וגם את הפוליטיקה הוא אהב מאוד והיה מחובר לדמויות בכירות ביותר במפלגת הליכוד, לאחר שהיה תקופה קצרה חבר מרכז ליכוד. משה קצב היה אחד מחבריו הקרובים לפני שנים ארוכות, והיה לו ערוץ פתוח עימו בכל שעה ביממה. כך גם עם צחי הנגבי, גדעון סער ורבים אחרים. דורון היה מתרברב בכך שהוא יכול לפגוש כל אחד משרי הליכוד ללא פגישה מסודרת, ובחלק מהמקרים גם הוכיח זאת במעשים.

בשנים האחרונות לפני מותו, שוסטר הפעיל מטמנת פסולת באזור אשדוד, כמו גם עסק לכריית חול. מדובר בעסקים שהניבו לו הכנסות רבות מאוד, אולם חלק מההכנסות הושקעו באפיקים לא נכונים שגרמו לו לקשיים כלכליים. כך לדוגמא, שוסטר רכש את השליטה (87.5%) בכספי קווי נוסעים בשנת 2010, כשאת יתר המניות בחברה החזיק יובל כספי. החברה הפעילה את אניית הנוסעים "ריו", שביצעה הפלגות ליעדים בים התיכון. האנייה הייתה מצוידת בקזינו, בריכות, דיסקוטק וכ-400 חדרים ועל סיפונה התארחו לא אחת זמרים שונים, בהם אייל גולן, קובי פרץ ועוד. שנה לאחר רכישת השליטה נקלעה החברה לקשיים, על רקע תקלות במערכות המיזוג של האונייה "ריו" שגררו ביטולים וחובות לספקים ולאלפי נוסעים. בעקבות זאת מונו לחברה כונסי נכסים והיא הועמדה למכירה ונמכרה למספר אנשי עסקים. שוסטר היה גם הבעלים של חברת "עומרי גיא אתר פסולת אשדוד", המפעילה את אתר שריג להטמנת פסולת המצוי באשדוד.

ההסתבכות בפרשת רונאל פישר

שמו של שוסטר עלה לא אחת בנסיבות שאינן מחמיאות, בין השאר, בעת חקירת עורך הדין רונאל פישר, אז בדקה המשטרה את קשריו של פישר עם שוטרים. במהלך חקירת פרשת רונאל פישר, עלה גם שמו של שוסטר באחד העדויות שהגיעו לידי מח"ש. אדם בשם אילן בן דרור, כך לפי פרסומים בעבר, סיפר כי ניסה להתמודד עם חקירה שהתנהלה נגד אשתו, יועצת משפטית במפעל הפיס, ולהחזירה לעבודה וכי הומלץ לו לפנות לשוסטר.

"הגעתי לפגישה אצלו באתר הטמנת פסולת באשדוד", סיפר בן דרור בעדותו במח"ש. "הוא הציג את עצמו כבעלים שלו, וגם סיפר שהוא הגיס של מיכאל צ'רנוי. אמרתי לו מה אני צריך והוא אמר שהוא צריך לעשות כמה טלפונים לברר. הוא צלצל בנוכחותי לכמה אנשים, ואמר לי שהם קציני משטרה. הוא לא הזכיר שמות או תפקידים, רק שמעתי אותו שואל אותם איפה התיק עומד. באותה פגישה הוא גם דיבר עם שר הפנים, גדעון סער, שאמר שהוא לא רוצה להיות מעורב בזה. קבענו מפגש להמשך וסגרנו שהוא יתקשר אלי. לפני שעזבתי הוא תפס אותי בצד וביקש שלמפגש הבא אבוא לבד".

על המפגש הבא עם שוסטר סיפר בן דרור: "נפגשנו בצומת בילו. הגעתי למסעדה בצומת בילו. שוסטר סימן לי בידו להתקרב, ועצר אותי ליד שתי מכוניות טויוטה לבנות. הוא ניגש למספרים של המכוניות וקילף את הפינה כדי להראות לי שמתחת יש מספר אדום של משטרה. הוא הורה לי ללכת ולחנות, הוא לא אמר לי מי הם השוטרים ומאיזו יחידה הם. חניתי במרחק של כ-50 מטר. אחרי כחצי שעה הוא ניגש אלי והסביר לי שבעצם לא מחפשים את אשתי, אלא אותי ואת השותפים שלי. הוא אמר לי שאני צריך ללכת לרונאל פישר, לשלם סכום של 150 או 250 אלף דולר, לא זוכר בדיוק, אבל סכום מטורף כדי שרונאל יסגור לי את התיק. הכוונה הייתה לתיק של אשתי, אבל לא היה לי ברור. אולי התיק מתנהל נגדי ואני עדיין לא יודע עליו. הוא ניסה להפחיד אותי שמדובר במשהו רציני ושמעורבים בו השותפים שלו. באותו רגע התחלתי לצעוק שאני לא משלם.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

"נהג מונית היום זה חלטורה, זה משכורת רעב, זה סיכון חיים ובריאות"

צוות האתר

האשדודי שמשבש את המערכות של אויבי ישראל

משה סידי

פעילות מיוחדת לילדי גן חבצלת מטעם איחוד הצלה

משה אלבז