טיפים למעבר דירות עם ילדים

רשת רהיטי דורון מעניק טיפים ועצות: איך להקל על הילדים במעברי דירות
צילום: אסף לוי

לדברי אסף טייכמן, סמנכ"ל רשת רהיטי דורון: "חווית מעבר דירה הינה חוויה ממשמעותית עבור המשפחה, הן כשמעבר הדירה הוא בין דירות בתוך השכונה ובוודאי אם המעבר הוא בין ערים שונות". מעבר דירה לרוב הוא אירוע מרגש במיוחד אליו צריך להיערך הן ברמת התארגנות באריזות, הזמנת הובלה ואנשי מקצוע והן ברמת התארגנות להתמקמות משפחתית באיזור שונה, רישום הילדים למסגרות לימודים חדשות, חברים חדשים ועוד. החופש הגדול הינו התקופה המושלמת למעבר דירה כיוון שזמן זמין יותר ופנוי יותר לשינויים.

לדברי טייכמן: "חשוב מאוד לערב ולשתף את הילדים בפעילויות הקשורות למעבר, להראות להם את הדירה המיועדת וסביבתה, למצוא יחדיו את גני המשחקים הקרובים, את הגנים ובתי הספר המיועדים לשנה הבאה וכמובן לשתף את הילדים בלוחות הזמנים עבור כל דבר עד המעבר עצמו". יצירת השיתוף בין ההורים לבין הילדים ויצירת המעורבות בהחלטות ובלבטים יכול לעזור ולהקל את התקשורת המשפחתית להקל על החששות הטבעיים ממקום חדש ומהמעבר הצפוי.

בשל כך, נותן טייכמן כמה עצות שיעזרו להורים ולילדים במעבר דירה:
יש לחשוב מה לקחת לדירה החדשה ואלו חפצים כבר לא רלוונטיים לעולם התוכן הדינמי והמשתנה של הילד. טייכמן ממליץ כי אם ישנם חפצים שהשימוש בהם הינו שכיח במיוחד בחדר הילדים, ניתן לשנות את מקומו ולהשתמש בו בחדר אחר, או להיפטר ממנו לחלוטין. חשוב מאוד לייצר חפצי מעבר, שלילד יהיה קל להיכנס לחדר החדש עם חפצים שמוכרים לו.

צילום: אסף לוי
צילום: אסף לוי

מעבר דירה היא הזדמנות לשדרוג או להתאמה מחדש של החדר לילד, טוען טייכמן. החדר הישן התאים לצרכים הקודמים של הילד. זה שלב מצוין לתכנן מחדש את צרכי הילד לשנים הבאות ולהתאים את הרהיטים לצרכים החדשים.
התחדשות ברהיטי החדר היא דבר מבורך ויקנה לילד את ההזדהות הנדרשת עם החדר שבחר ועיצב עם הוריו ולפי רצונו וצרכיו. לדוגמא בחירת מיטה חדשה וגדולה יותר וארון שנוח יותר לשימוש בחדר החדש או בחירת ציבעוניות מחודשת לרהיטי החדר וסגנון החדר לפי טעמו של הילד.

בחדר מרווח יותר רצוי ליצור פינות אירוח נוחות לחברים ולהירגעות, מומלץ לשלב פתרונות אחסון וכוורות לספרים בחדר. טייכמן מדגיש כי על הילד להיות חלק בלתי נפרד מההחלטות הנוגעות לחדר שלו. החלטות על מיקום הרהיטים והחפצים בחדר ביחד עם הילדים תוך הקשבה לבקשות ולרצונות שלהם, חשובה מאוד ומשפיעה רבות על התחושות בעת מעבר הדירה.

לסיכום, מסביר טייכמן: "שילוב הילדים בשלב האריזה והפריקה בצורה מהנה וחווייתית, יכולה להיתפס כפעילות משפחתית מגבשת, עם זיכרונות טובים לשנים הבאות, מה שיגרום למעבר הדירה להיחקק כחוויה משפחתית חיובית".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך