משטרת ישראל מפרסמת לציבור "כך תדעו אם אתם חלק מהונאת הבנקים"

בעקבות פרשת עוקץ הבנקים, משטרת ישראל מפרסמת דגשים לציבור כיצד להימנע מהונאת ענק.
ישראל אוחיון | יום שלישי - 17/05/16 - 5:11
בעקבות פרשת עוקץ הבנקים, משטרת ישראל מפרסמת דגשים לציבור כיצד להימנע מהונאת ענק.

בעקבות החשיפה הבוקר על העוקץ של מספר נוכלים על עשרות לקוחות בנקים, מבקשת משטרת ישראל להעביר לציבור מספר דגשים והמלצות לצמצום הפוטנציאל להישנות מקרי הונאה מסוג זה:

*בכל מקרה שבנק שולח ללקוח באופן יזום קישור, יש לוודא כי הקישור לגיטימי ומפנה את הלקוח לאתר הבנק האמיתי, בכל חשד יש לפנות לבנק.
*בנק לא יפנה באמצעות דואר אלקטרוני או באמצעות מוקד טלפוני לבקשת פרטי זיהוי של לקוחות. בכל פנייה חשודה יש לפנות לבנק.
*גופים פיננסיים לא שולחים באופן יזום קישורים המחייבים עדכון אמצעי זיהוי האישיים והחסויים של לקוחות.
*מצורפות תמונות של שתי דוגמאות לקישורים הנחזים להיות קישורים מטעם הבנק אשר יש בהם כדי להוות מצג שווא המאפשר לעבריינים למשוך את פרטי הכניסה לחשבון ולעשות בו שימוש לצורך גניבת כספים מתוכו.
*מומלץ להיכנס לחשבון הבנק מדי תקופה ולוודא שאין פעולות חשודות בחשבון. אם עולה חשד לפעילות שלא בוצעה ע"י הלקוח יש לפנות מיידית לבנק.
*מומלץ להחליף סיסמאות באופן תדיר.
*מומלץ לא לשמור סיסמאות על גבי מחשבים, לרבות טלפונים ניידים חכמים.
*אין למסור פרטי זיהוי לגורם בלתי מזוהה או להעלותם לרשת האינטרנט ולפלאטפורמות שניתן להגיע אליהן דרך הרשת .
*מומלץ להגן על המערכות האישיות באמצעות אנטי וירוסים וכיו״ב.
*כל פנייה חריגה של הבנק מומלץ לברר מול הבנק, להזכירכם, החקירה שנחשפה הבוקר מנוהלת תוך עידכון שוטף של הפיקוח על הבנקים, נציגי הבנקים השונים וחברות כרטיסי האשראי ומלווה מראשיתה על ידי מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע שורת עבירות ובהן קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, התחזות כאדם אחר במטרה להונות, קשירת קשר לביצוע פשע, פגיעה בפרטיות, עבירות על חוק המחשבים, עבירות על חוק איסור הלבנת הון, הונאה בכרטיס חיוב בנסיבות מחמירות וגניבה.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com