100,000 שקל פיצוי לנפגעת אשר החליקה במדרגות

משרדנו ייצג לקוחה אשר נפגעה בירידה במדרגות במהלך בילוי בלופט בעיר אשדוד. הנפגעת קיבלה פיצוי בסך 100,000 שקל מחברת הביטוח של הלופט, וזאת בהתאם להסכם פשרה שנחתם עם חברת הביטוח בעקבות תביעה שהוגשה ע"י משרדנו. לצערנו חבלות ופגיעות כתוצאה מנפילה או החלקה במדרגות הינן נפוצות וגורמות במקרים רבים, לנזקי גוף חמורים.
תאונת עבודה - מה השלבים לטיפול בתאונת עבודה?

לאחר שהנפגע נופל חלילה, עליו להביט במקום הנפילה ולראות ממה נגרמה הנפילה? חלק גדול מן הפגיעות נובעות מגורם חיצוני, כלומר, נפילה אשר אינה קשורה לאופן בו נבנו המדרגות הרלוונטיים, כגון רטיבות או שברים ושיבושים במדרגות.

לעומת זאת, חלק נוסף מהנפילות נובעות כתוצאה מבנייה בלתי תקינה של המדרגות הרלוונטיות. הואיל ונושא בטיחות מדרגות מהווה מקור לתאונות רבות, נקבעו בנושא הוראות בטיחות ותקנים רבים המסדירים את הנושא.

תקנות התכנון והבנייה מקדישות התייחסות מורחבת ומודגשת לנושא בטיחות מדרגות כך למשל, קובעים התקנים, סוגי חיפוי מדרגות אשר הינם מותרים בשימוש לצרכים השונים בכדי למנוע תאונות החלקה. במצבים מסוימים, קובעים התקנים צורך לשימוש בפסי מניעת החלקה או פסי סימון מתאימים כאשר המדובר במדרגות המשמשות מקומות ציבוריים.

קיימים תקנים שונים העוסקים במעקי בטיחות והמפרטים את מקרי הצורך במעקה, סוג המעקה הנדרש וגובהו. כמו כן, קיימות הוראות העוסקות במידות המותרות למדרגות, מבחינת גובה, עומק ורוחב המדרגות והתקנים משתנים בהתאם לשימוש המדרגות.

יצוין, כי האחריות לתקינותן של המדרגות עשויה לחול, במקרים מסוימים, מלבד על מחזיק המקום, על גורמים שונים אשר היו מעורבים בהקמת המדרגות, התקנתן והצבתן, בכללם קבלני העבודות הרלוונטיים ואף האדריכל המתכנן.

בכל מקרה של נפילה במדרגות, חשוב לתעד את מקום הנפילה מיד בסמוך לאירוע התאונה, כמו גם את המפגע הרלוונטי או הסיבה שהובילה לנפילה ביחס לאותו גרם מדרגות. כמו כן, מומלץ לפנות לטיפול רפואי, בסמוך ככל האפשר לקרות התאונה ולציין את הסיבה לפגיעה. במקרה בו היו עדים עוברי אורח לנפילה במדרגות, מומלץ לקבל את פרטיהם, על מנת שניתן יהיה לעשות בהם שימוש במידת הצורך. כמובן שמומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בטיפול בתביעות נזקי גוף, לשם תביעת פיצויים בגין הנפילה, במקרה בו הייתה התרשלות אשר גרמה לאירוע הפציעה.

יובהר, כי המידע המוצג בכתבה הינו מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ או חוות דעת משפטית, כמו כן במקרים של תאונות מומלץ להיוועץ עם עו"ד מומחה בתחום נזקי הגוף.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך