ספטמבר 27, 2021
צרכנות ועסקים

מהחודש הבא: דיווח על סיום תקופת הליווי של נהג חדש רק באתר האינטרנט

מדי שנה מתווספים למצבת הנהגים בישראל כ-150 אלף נהגים חדשים. רבים מהם מגיעים למשרדי הרישוי ויוצרים עומס גדול באשנבי הקבלה. הזנת הצהרת סיום הליווי באופן מקוון תחסוך מהנהג את הצורך להגיע למשרד הרישוי ותקל באופן משמעותי על התורים במשרדים

מהחודש הבא: דיווח על סיום תקופת הליווי של נהג חדש רק באתר האינטרנט

צעד נוסף במהפכת הרישוי. החל מ-1 בפברואר 2019, נהגים חדשים יוכלו להצהיר על סיום תקופת הליווי באתר האינטרנט של משרד התחבורה בלבד, ולא בסניפי משרד הרישוי, כפי שהיה נהוג עד כה. זאת, במטרה להקל על התורים ולקצר את זמן ההמתנה במשרדי הרישוי. 

תכנית הרישיון המדורג, שיזם שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, מחייבת כל נהג צעיר, שגילו מתחת ל-24 לנהוג עם נהג מלווה במשך שישה חודשים. על פי התכנית, נהג שעבר בהצלחה את המבחן המעשי (טסט), קיבל "היתר נהיגה" לתקופה של חצי שנה, המותנה בחובת ליווי של נהג מלווה, למשך כל תקופת ההיתר. 

הנוהל החדש קובע כי נהגים חדשים שעברו בהצלחה את מבחן הנהיגה המעשי (טסט) מ-15 ביולי 2018 ואילך, יוכלו להגיש תצהיר לצורך הסרת מגבלת הליווי, רק באתר האינטרנט של משרד התחבורה. הסרת המגבלה תתאפשר לאחר הצהרת הנהג החדש כי סיים את תקופת הליווי המחייבת. בנוסף נדרש הנהג לציין את פרטי הנהגים החונכים.

עד כה, יכלו הנהגים החדשים לחתום על הצהרה גם במשרד הרישוי. עם אישור ההצהרה, המגבלה הוסרה ורישיון הקבע נשלח לביתו של הנהג. במידה והמלווים אינם מאושרים, הנהג מקבל רישיון עם הגבלה לחצי שנה נוספת, במהלכה הוא נדרש להשלים את תכנית הליווי.

מדי שנה מתווספים למצבת הנהגים בישראל כ-150 אלף נהגים חדשים. רבים מהם מגיעים למשרדי הרישוי ויוצרים עומס גדול באשנבי הקבלה. לדברי סמנכ"ל בכיר תנועה, אבנר פלור, הזנת ההצהרה המקוונת על סיום תכנית הליווי באינטרנט תחסוך מהנהג את הצורך להגיע למשרד הרישוי ותקל באופן משמעותי על התורים.

סמנכ"ל בכיר שירות במשרד התחבורה, גלעד כהן, מסר כי ההצהרה על סיום תקופת הליווי של נהגים חדשים מהווה כ-10% מכלל פעולות הרישוי. במטרה להקל על הנהגים החדשים, לפני שנתיים נפתחה האפשרות להצהיר על סיום תקופת הליווי גם באמצעות אתר האינטרנט. לדבריו, מהנתונים עולה כי רק כ-40% מהנהגים החדשים מצהירים על סיום תקופת הליווי באמצעות האתר המקוון, ואילו רוב הנהגים החדשים הצהירו עד היום על סיום הליווי בסניפי משרד הרישוי. 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

הדרך הקלה לתשלומי חובה של ביטוח לאומי לעובדי משק הבית!

חי חביב

מרסלו אומנות הריהוט – עבודות נגרות בהתאמה אישית

חי חביב

טקס שירותים פיננסיים – החברה המובילה וההוגנת בישראל להחזרי מס

חי חביב