הצלחות לנציגים האשדודים בסייף

רשות הספורט העירונית, עושה כל מאמץ לקידום ענפי הספורט התחרותיים. נדבך מרכזי במדיניותה הינו, יצירת אפשרויות חדשות כדי לרתום ויותר ויותר משתתפים לעיסוק בספורט באופן פעיל. אחרי שאשתקד נפתחה לראשונה קבוצת כדור מים בעיר,נפתח גם השנה ענף הסייף. ענף הסייף הינו עתיק יומין משחר ההיסטוריה האנושית.

בעת החדשה, נמנה ענף הסייף על אחד מאבני היסוד הספורטיביים של ענפי הספורט שחודשו עם תחילת האולימפיאדות. כבר באולימפיאדה הראשונה שהתקיימה באתונה ב-1896 היה ענף הסייף חלק מהתחרויות.
קיימים שלושה סוגי סיוף:רומח (סייף), דקר וחרב. באשדוד פועל הענף במסגרת אגודת ספורטאי מכבי אשדוד, באולם הספורט של בית הספר אמירים שברובע י"ג. כמו בהרבה מקרים דומים,יש צורך "במשוגע לנושא" כדי לדחוף את הפעילות.באשדוד זהו המאמן המרכז את הענף: מאיר (מרק) שמיס.

מנכ"ל אגודת ספורטאי מכבי אשדוד-ענפים, ניסים דוק המכהן גם כסמנכ"ל רשות הספורט,סימן אור ירוק ליוזמה,גויסו משתתפים צעירים שלמדו את רזי הענף שהפך לפעיל ופורח מזה כשנה.
ההישגים הראשונים לא איחרו להגיע.

בתחרות שהתקיימה בשבוע החולף באשקלון,נטלו חלק 14 סייפים ממועדון אשדוד-בנות ובנים. האשדודים לא אכזבו וחזרו הביתה עם שלל הישגים בחרב:

בנות:
ילנה גורביץ- מקום 1 גילאי 9
הודיה רוזנברג- מקום 1 גילאי 11
אלן אייזלר – מקום 1 גילאי 13
ספיר שמיס- מקום 2 גילאי 15
שלי ליטמן- מקום 3 גילאי 13

בנים:
קים איזנשטדט – מקום 1 גילאי 13
ניסים איסרוב- מקום 2 גילאי 13
אדם פרד שמיס- מקום 3 גילאי 11

מיקי רוזנברג-מנכ"ל רשות הספורט בירך על ההישגים וציין כי הרשות תמשיך בתמיכתה בכל ענף ספורט המגלה מקצוענות ורצינות.הן בתקציב במסגרת היכולות והן בהקצאת מתקנים מתאימים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך