האם החשודה ברצח בנה: "השכינה משכה את התינוק לתוך המים"

כך עולה מחקירת המשטרה, שתגיש היום, חמישי כתב אישום חמור נגד האם באמצעות פרקליטות דרום לבית המשפט המחוזי. עוד ציינה האם בחקירתה, על פי המשטרה, כי עזבה את אחיזתה בו ואפשרה לבנה הפעוט לטבוע בטענה כי הוא צריך להיות "מלך המשיח" ולגדול.
משה סידי | יום חמישי - 26/04/18 - 10:03
פעוט בן חודש במצב אנוש לאחר שטבע באמבטיה במלון
המלון בו טבע התינוק

חקירת משטרת ישראל בעקבות מותו של תינוק בן ארבעה שבועות, ומעצרה של אמו שהוארך מעת לעת לטובת החקירה הסבוכה בה מסרה החשודה גרסאות שונות, הבשיל לכדי כתב אישום חמור שיוגש היום (חמישי) באמצעות פרקליטות דרום לבית המשפט המחוזי.

עם קבלת האירוע בתאריך 2.4.18 בשעות הצהריים, החלה חקירה מקצועית על ידי חוקרי משטרת ישראל במטרה להגיע אל חקר האמת באירוע טראגי שארע בבית המלון בעיר אשדוד במהלכו מצא את מותו פעוט בן מספר שבועות לאחר שטבע בג'קוזי שבחדר הוריו. כבר משלב התשאול בזירת האירוע ובבית החולים התעורר חשדם של חוקרי המשטרה כי מדובר באירוע פלילי ועל כן הוחלט לעצור את הוריו של הפעוט לטובת חקירה. מעצרם של החשודים הוארך בבית המשפט מעת לעת ובחלוף הזמן, לאור התפתחויות בחקירה, שוחרר אבי הפעוט ומנגד הוארך מעצרה של האם. לאחר שהשבוע הוגשה הצהרת תובע על ידי פרקליטות דרום על הכוונה להגיש כתב אישום, היום (חמישי) צפויה זאת להגישו לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. "מדובר באירוע טראגי ובחקירה שחייבה רגישות יתרה על מנת להגיע אל חקר האמת בדרך המקצועית ביותר וללא פגיעה בשמם הטוב של חפים מפשע", נמסר מהמשטרה.

מחקירת המקרה עולה כי הוריו של הפעוט המנוח הגיעו אל בית המלון באשדוד בליל האירוע וקיבלו לידם חדר ובו ג'קוזי. בשעת צהריים מוקדמת הוזעקו למלון כוחות הצלה בעקבות טביעתו של המנוח והוא פונה תוך מאמצי החייאה אל בית החולים בעיר אך שם נקבע מותו. חוקרי המשטרה שהחלו בחקירת המקרה התעורר חשדם ואמו של הפעוט נעצרה ובחקירתה הראשונה שמרה על זכות השתיקה. כבר באותו היום, בחקירה נוספת שנערכה לה, סיפרה לחוקריה כי "השכינה משכה את התינוק לתוך המים". בעדותה מסרה כי נכנסה לג'קוזי יחד עם בנה הפעוט על מנת לקלח אותו. בשלב מסוים, לדבריה, התגלתה לה השכינה ומשכה את התינוק לתוך המים. עוד ציינה כי בשלב זה עזבה את אחיזתה בו ואפשרה לבנה הפעוט לטבוע בטענה כי הוא צריך להיות "מלך המשיח" ולגדול.

כבר בהמשך לחקירה זאת ערכה האם החשודה שחזור כשהיא מלווה בחוקרי המשטרה על שהתרחש כפי שמסרה בעדותה שם אף קשרה את בעלה למיוחס וזה נעצר אף הוא על ידי המשטרה והועבר לחקירה בה עלו סתירות בין העדויות שנאספו מהאם החשודה ומחמתו. בשלב מסוים הודה האב החשוד כי בדה חלק מהדברים בעדותו בטענה כי ניסה לגונן על רעייתו ובשלב זה מסר גרסה מהימנה יותר.

עדות קשה נוספת אותה גבו חוקרי המשטרה הייתה מאמה של החשודה ששהתה אף היא במלון. לדבריה ניגשה פעמיים לחדר במהלך שעות הבוקר אך כניסתה נדחתה כל פעם בטענה אחרת. בפעם השלישית נפתחה לה הדלת והבחינה באבי הפעוט יושב ובוכה וכי התינוק נמצא בתוך המים. בשלב זה היא לא איבדה עשתונות ומיד הוציאה את הפעוט מהמים והחלה בביצוע פעולות מצילות חיים בסיסיות ובמקביל הורתה לאבי הפעוט לזמן את כוחות ההצלה.

כאמור, בתום חקירה רגישה תוך איסוף עדויות רבות, ולאחר שגובשה תשתית ראיתית כנגד החשודה במעשה, תגיש היום פרקליטות דרום כתב אישום חמור כנגד האם.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]