השודדים הצעירים גנבו תיק וקנו "דיזל" וחולצות "הוגו בוס"

משטרת אשדוד הצליחה ללכוד שלושה נערים בני 15, שגנבו תיק מתושבת העיר בת 61, שהכיל 50 שקל ופלאפון מיושן. לאחר חקירה קצרה התברר כי אחד מהם שדד מספר ימים קודם לכן תיק שהכיל 15 אלף שקל באזור בית המשפט
ניידת משטרה בעיר אשדוד

צעירים בני 15 מאשדוד מככבים בפרשת גניבת תיקים חמורה, שבסיומה כל המעורבים נעצרו ועתה הם יצטרכו להתמודד עם כתבי אישום מורכבים. החקירה החלה בעקבות אירוע בו נשדדה תושבת העיר (61) על ידי שלושה צעירים, שהביאה למעצרם של שלושת השודדים הצעירים ולהעברתם לחקירה במחלק הנוער במשטרה. אחד החשודים ניסה בעת הגעת השוטרים אל ביתו להימלט כל עוד נפשו בו, אך לא לקח בחשבון כי שוטרי הסיור ערוכים מסביב לבניין מגוריו. במהלך חקירתם קשרו עצמם החשודים לחשדות המיוחסים להם, ולאחר מספר ימי מעצר הוחלט לשחררם בתנאים מגבילים, תוך ששניים מהם הושבו אל מעון בו אמורים לשהות. אחד מהחשודים הקטינים נחקר בתיק נוסף, בו על פי החשד ימים ספורים לפני אירוע השוד השני, ביצע יחד עם קטין נוסף (15), גניבת תיקו של אדם בסמוך לבית המשפט השלום באשדוד, תיק שהכיל כסף רב בו התחלקו שני החשודים ובהמשך פצחו במסע קניות. על פי ההערכות בתיק היו 15 אלף שקל.

התיק השני שגנבו השודדים הצעירים

נחזור למעשה השוד השני, שהתרחש בתחילת החודש. מעט לאחר השעה אחת עשרה בלילה, התקבל דיווח במשטרה אודות אירוע חטיפת תיק מידיה של תושבת אשדוד, עת זאת הלכה ברחוב הרצל בעיר. כוחות משטרה שהגיעו למקום פגשו בגברת, שסיפרה לחוקרי המשטרה כי שלושה צעירים קטינים חטפו מידה את התיק שהכיל 50 שקל, מסמכים אישיים ומכשיר טלפון סלולרי. הודות לפעולות חקירה מידיות ומקצועיות שערכה המשטרה, תוך שימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות, הצליחו החוקרים להתחקות אחר מכשיר הפלאפון ולאתר את האדם המחזיק בו. בחקירתו טען כי רכש את המכשיר תמורת סכום של מאות שקלים יום למחרת אירוע השוד. בהמשך ולאור המידע החקירתי, הגיעו בלשי המשטרה אל ביתו של החשוד ועצרו אותו לחקירה, לא לפני שזה ניסה להימלט מפניהם מקומה רביעית, אך לא לקח בחשבון כי שוטרים נוספים פרוסים מסביב לביתו. בחקירתו קשר עצמו החשוד לשני המקרים המיוחסים לו, הן אירוע השוד והן אירוע גניבת תיק שהכיל סכום כסף רב מספר ימים לפני כן. עוד במסגרת החקירה נעצרו שני שותפיו לאירוע השוד, וחשוד קטין נוסף שביצע עימו את אירוע גניבת התיק האמור.

בחקירה האירועים עוד עלה כי החשוד נמלט למעשה ממעון חוסים באזור חדרה במהלך חודש ינואר השנה. לאחר שהצליח יחד עם קטין נוסף לגנוב את התיק מרשותו של אדם תמים בסמוך לבית המשפט באשדוד, יצאו השניים למסע קניות במהלכו רכשו בגדים יוקרתיים ועוד. שלושה ימים לאחר מכן, גמלה בליבו יחד עם שני קטינים אחרים, ההחלטה לאתר אישה קשישה ברחוב על מנת לשדוד את תיקה. תוך כדי סריקות שערכו באותו מועד הבחינו באישה שהלכה לתומה ברחוב, בעלת התיק שנשדד,  ואז ביצעו שלושת הקטינים את השוד בו גנבו את תיק שהכיל "רק" 50 שקל וטלפון סלולרי, אותו מכרו כבר למחרת היום תמורת 300 שקל. בחקירתם מעידים הקטינים כי עשו זאת בשל התעסקותם בהימורים וכי הם זקוקים לכסף לשם כך.

"אנו נפעל כנגד חשודים שיפגעו בביטחון הציבור וברכושו תוך שימוש ביכולות מבצעיות מתקדמות ואמצעים מתוחכמים וזאת במטרה להגביר את תחושת הביטחון של האזרח הנורמטיבי בכל שעות היממה", נמסר מהמשטרה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך