קודם כל הבית שלך!

אנשים עושים לא מעט למען אחרים, הופכים עולמות כדי שלאדם אחר יהיה אוכל לאכול ובגד ללבוש, מתאמצים כ"כ למען אחרים ואין צל של ספק שמדובר במצווה
צוות האתר | שבת - 30/12/17 - 3:57
אישה מתפללת

אנשים עושים לא מעט למען אחרים, הופכים עולמות כדי שלאדם אחר יהיה אוכל לאכול ובגד ללבוש, מתאמצים כ"כ למען אחרים ואין צל של ספק שמדובר במצווה שכוחה וחשיבותה בשמיים אינה ניתנת לשיעור, וכל אדם צריך למסור נפש למען זה. אך חשוב לזכור שלפני שאנו נותנים בחוץ, עלינו לתת בפנים, בבית שלנו. לא מעט פעמים אני שומעת מנשים עד כמה הבעל שלהן הוא אדם טוב שכה אוהב לתת, ממש מוסר נפש למען האחר… אך בבית לא נותן מאומה. אם אתה יוצא מהבית כדי לעשות מצוות גמילות חסדים למען אדם אחר והשארת מאחוריך אישה עצובה או ילדים שמחפשים את תשומת הלב שלך, דע, אחי היקר, שהמצווה שאתה הולך לעשות, אמנם תקבל את השכר עליה, אך זה לא רצון השם. השם רוצה שתיתן קודם כל בבית שלך! שנייה לפני שאתה יוצא לעזור בחוץ, תשאל את עצמך: האם זקוקים לי בבית? אישה מנהלת שיחה ארוכה עם חברה שעוברת תקופה קשה, מחזקת אותה, מחבקת אותה, נותנת לה עצות כיצד לשפר את מצבה, אך לבעלה אין לה סבלנות להקשיב…

כשהוא מגיע לשוחח איתה היא עסוקה מדי עם הילדים או עייפה מדי בשביל לחזק אותו, או אף גרוע מזה מעבירה עליו ביקורת ומחמירה את מצבו הנפשי. קודם כל הבית שלך! אם את משקיעה שעה שלמה בשיחה עם חברה טובה בזמן שהבן שלך מכרכר סביבך כדי לקבל ממך תשומת לב, את פוגעת בבית שלך!

כל אדם חייב לדעת את סדר העדיפויות בחייו באופן ברור וחד משמעי. הבית קודם לכל! את הסבלנות, הכוח, הנתינה, הרצון הטוב, המילים החמות, ההבנה, ההכלה – כל אלה תתנו קודם כל בבית ורק לאחר מכן תצאו עם זה החוצה לעולם. לעשות למען האחר זה דבר ענק, חשוב מאין כמותו, אך כשזה בא על חשבון הבית שלך, זה לא שווה מאומה… אם בורא עולם מוחק את שמו למען השלום, אם בורא עולם שם את שלום הבית מעל הכל, על אחת כמה וכמה שאנו צריכים לעשות זאת. אדם כל היום רץ והזיע כדי לקיים מצוות גמ"ח, דאג למשפחות נזקקות, עזר לאחיו להעביר רהיטים ללא שום תמורה, הלך לצבוע לאימו את ביתה, מגיע הביתה מותש, מתיישב על הספה בכבדות ובקושי מתפקד… עייף מדי בכדי להתייחס לאשתו ולתת לה את תשומת הלב לה היא זקוקה, עייף מדי בכדי להתייחס לילדים בסבלנות, הבית שלו לא שמח. האם המצוות היקרות שזכה לקיים במשך כל היום, באמת עושות נחת רוח לבורא עולם?

מה בורא עולם מצפה מאיתנו? אדם חכם יידע לתת קודם כל את תשומת הלב לבית שלו, קודם כל לתת לאשתו את כל מה שהיא זקוקה לו מבחינה רגשית, נפשית ופיזית, לתת לילדיו את הביטחון של אב אוהב ורק לאחר מכן יעבור לנתינה לאחרים.