פיצוי של כ-135 אלף ש"ח לעובדת H&M אשדוד

בת 24 שעבדה בחנות של H&M באשדוד תזכה לפיצוי כולל של כ-135 אלף שקלים לאחר שנגרם לה קרע חלקי בכתף כתוצאה מנפילת פוסטר תצוגה
צוות האתר | יום שלישי - 05/12/17 - 12:29

הפיצוי התקבל רק לאחר שהעובדת הגישה תביעה לבית משפט השלום באשדוד נגד חברת  מאץ' ריטייל הבעלים של H&M  אשדוד, באמצעות עורכי הדין גיל וניצן הראל. בתביעה נטען כי בחודש מרץ 2016 עת עבדה בחנות באשדוד עזרה למנהל שלה להחליף הפוסטרים התלויים בכניסת החנות, אחד העובדים הוריד פוסטר גדול בעל מסגרת מתכת והעמיד אותו על הרצפה בצורה רשלנית. כשנפתחה דלת החנות לכניסת לקוחות, הפוסטר עף ממקומו ונפל בחוזקה על כתפי התובעת.

בבדיקת אולטרה סאונד נצפה קרע חלקי בגידי הכתף השמאלית וועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי קבעה, כי לצעירה נותרה נכות לצמיתות בשיעור של 13 אחוז. עד היום הצעירה סובלת מכאבים לאורך כל יד שמאל, ותחושת נימול בידה הדומיננטית.

עורכי הדין גיל וניצן הראל טענו  בתביעה כי החברה התרשלה בכך שלא דאגה לשיטה וסביבת  עבודה בטוחות בעת החלפת פוסטרים, לא תדרכה עובדיה כיצד להורידם בצורה בטיחותית ולא הקפידה על נוהלי בטיחות. בתביעה מבקשים לפצות אותה עבור  כאב וסבל, נכות, אובדן השתכרות, אובדן זכויות סוציאליות ופנסיוניות, עבור טיפולים רפואיים ועזרה בבית.

חברת מגדל המבטחת את בעלי H&M   טענה בתחילה כי לא מצאה קשר סיבתי בין הפגיעה בכתף למקרה המתואר וכי לאחר התאונה לכאורה, המשיכה לעבוד כרגיל ואף הגיעה לעבודה ביום למחרת. בחודש שעבר חברת הביטוח חזרה בה מטענותיה והחליטה להעניק לעובדת פיצוי בסך 110 אלף שקלים בנוסף לפיצוי בסך 23 אלף שקלים שקיבלה מהביטוח הלאומי.

אולי גם זה יעניין אותך

X