קשישה גנבה נקניק ממעדניה ונסחטה: "שלמי 17 אלף או שנספר למשטרה"

מקרה קשה הגיע לפתחה של המשטרה לפני מספר ימים לאחר חשד חמור לסחיטה באיומים של קשישה שגנבה מסופר וחוייבה לשלם אלפי שקלים תמורת שתיקה
ישראל אוחיון | יום שני - 06/11/17 - 1:36
קשישה גנבה נקניק ממעדניה ונסחטה: "שלמי 17 אלף או שנספר למשטרה"

משטרת ישראל חוקרת בימים אלו חשד לסחיטה באיומים של קשישה תושבת אשדוד בת 73 לאחר שזאת נתפסה גונבת מוצרי מזון בשווי כ-80 ש״ח ממעדניה. הסכום אותו ‏״נדרשה״ הקשישה לשלם בכדי שלא ידווח המעשה למשטרה – 17 אלף ש״ח.

חקירת המשטרה החלה לפני ימים ספורים לאחר שהקשישה התייצבה בתחנת המשטרה ודיווחה כי נתפסה במעשה גניבה וכי נותרה כעט ללא פרוטה למחייתה ועל כן גמלה בליבה ההחלטה ל״הסגיר״ עצמה. בעקבות דיווחה, עיכבו חוקרי המשטרה שלושה חשודים לחקירה – בעל העסק כבן 52, מנהלת המעדניה כבת 50 ואחראי הביטחון במקום כבן 51. בתום חקירתם בה טענו כי היא, הקשישה, זאת שהציעה להם את הפיצוי הכספי שוחררו השלושה בתנאים מגבילים.

״משטרת ישראל תפעל להגיע אל חקר האמת בכל תלונה שתתקבל. אל לאף אדם לחשוש להתלונן בעקבות פגיעה או איום כלפיו. אנו נפעל לחקור, מחד, ולהגן מאידך״ נמסר מהמשטרה.

‏תחילתה של הפרשייה לפני כשבוע ימים אז נתפסה הקשישה גונבת מוצרי מזון, נקניק וחבילת סוכריות, בשווי כ-80 ש״ח. הקשישה נתפסה על ידי עובדי המקום והוכנסה אל משרד העסק שם על פי החשד הציבו מי מהחשודים תנאי לקשישה – משטרה או תשלום פיצוי.
‏מאחר והקשישה חששה מתוצאות מעשיה, ביקשה לא לערב את המשטרה, קבעו לה החשודים כי עליה לשלם במידי סכום ״פיצוי״ בגובה 17,000 ש"ח. החשודים ניסו אף לחייב את כרטיס האשראי שהיה ברשותה אך ללא הצלחה. משכך, חוייבה הקשישה לרשום עבורם 12 המחאות בסך 1,417 ש"ח כ״א, המחאות שנרשמו ללא מוטב.

ימים ספורים לאחר מכן חזרה הקשישה אל המעדניה וביקשה להקל עמה בסכום ושזה יעמוד על 12,000 ״בלבד״. זאת אף הביאה להם סכום מזומן של 1,000 ש"ח בתמורה לאחת המחאות אך החשודים לא נענו לבקשתה תוף שציינו כי חסר עוד 417 ש"ח על מנת לקבל חזרה לידיה המחאה אחת. יתרה מכך, גם את כסף מזומן זה שהביאה נטלו החשודים לכיסם, ותחנוניה כי אינה מצליחה למשוך כסף נוסף מהבנק נפלו על אוזניים ערלות. אם לא די בכך, אילצו החשודים את הקשישה לרשום מכתב בו היא מתנצלת על מעשיה וכי היא מוכנה מיוזמתה, כביכול, לשלם פיצוי בסכום זה שנקבע למעשה על ידם.

כשהבינה הקשישה שנותרה ללא פרוטה כלל, בחרה והגיעה אל תחנת המשטרה, כאמור, וביקשה מחוקרי המשטרה להיעצר מאחר ואין ביכולתה לשלם לחשודים. בעקבות דיווחה נעצרו לחקירה שלושת החשודים ומסרו גרסתם. בסיום חקירה שוחררו השלושה בתנאים מגבילים והחקירה נמשכת.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com