גם אני משתתפת ב"אח הגדול"

אתם בטח מכירים את הפורמט... חיים 24/7 במקום בו מצלמות נמצאות בכל פינה, מקליטים כל מילה, רואים כל תזוזה וכל מעשה, מנווטים אותנו כמו בובה על חוט גם כשאיננו רואים זאת והמטרה? לא לצאת משם לפני שמגיעים לקו הסיום. גם אני משתתפת ב"אח הגדול" רק שאצלי זה יותר "האבא הגדול". מיטל על / מאת מיטל בוארון
צוות האתר | שבת - 25/03/17 - 3:23
אישה מתפללת

אתם בטח מכירים את הפורמט… חיים 24/7 במקום בו מצלמות נמצאות בכל פינה, מקליטים כל מילה, רואים כל תזוזה וכל מעשה, מנווטים אותנו כמו בובה על חוט גם כשאיננו רואים זאת והמטרה? לא לצאת משם לפני שמגיעים לקו הסיום. גם אני משתתפת ב"אח הגדול" רק שאצלי זה יותר "האבא הגדול". "מצלמות" נמצאות בכל מקום, גם כשאף אדם לא רואה אותי, עדיין יש מישהו שצופה מהצד, רואה כל תזוזה, שומע כל מילה, יושב ורושם את כל מעשיי כדי שיבוא היום בו אצטרך לתת את הדין על כל צעד וכל מילה.. אפילו על כל מחשבה. עושה הכל כדי להגיע עד לקו הסיום ולזכות בפרס הנכסף, חיי נצח מושלמים.

כשהייתי חילונית, לא באמת חשבתי שלכל מילה יש כוח ומשמעות. לא ידעתי שמתקיים עולם שלם שאיני רואה והוא בעצם העולם האמיתי, לא ידעתי שכל מעשה שלי וכל בחירה שלי נבחנים בקפידה ושיבוא היום בו אצטרך לתת דין וחשבון על כל שנייה שלי בעולם הזה. אחד מהדברים היותר כיפיים היה להיפגש עם חברה בבית קפה ולשמוע את הרכילות החמה בזמן שאני עוברת על איסורי תורה רבים ואני בטוחה שזה שום דבר.. כשהייתי פוגשת חבר ברחוב הייתי מחבקת אותו כי התגעגעתי אליו ולא ידעתי שאני בעצם מחטיאה את עצמי ואותו שהרי אסור לו לגעת בי, לא ידעתי שאני מביאה על עצמי כ"כ הרבה עיכובים בכך שאני מחטיאה את הרבים עם הג'ינס הצמוד והמחשוף, לא ידעתי את האמת, לא ידעתי שבכל רגע ורגע כל מעשיי ומילותיי נרשמים ולא משנה כמה שנים יעברו, יזכירו לי את הכל בסופו של דבר.

כשחזרתי בתשובה הרגשתי כאילו אחרי שנים ארוכות בחושך, מישהו הדליק את האור. זאת הייתה תחושה נעימה ומחבקת, כמו ילד שחוזר הביתה לאחר שנים ארוכות בגלות.. אך עם זאת, האור היה גם מסנוור, אור שאי אפשר לפספס אותו, אור חזק שכל מטרתו להעיר אותך, להאיר לך את החושך הזה שהיית שרוי בו… חייתי בחושך מוחלט! חטאתי והחטאתי אחרים וחשבתי שזה שיש לי אמונה בפנים זה מספיק. להכיר את הבורא באמת משמע להבין שביטול הרצון שלך זה הדבר ההגיוני היחיד שאתה יכול לעשות. אין דבר חזק יותר ונכון יותר מאשר מה שהשם רוצה בשבילך. כל האיסורים שקיימים בתורה אינם באו להקשות עלינו, להיפך, הם באו לעזור לנו לתקן את עצמנו ולהפיק את מירב התועלת שניתן להפיק מהחיים, מגופנו ומהווייתנו. לכל איסור יש הסבר מפורש ומדויק, עולם שלם עומד מאחוריו, אתה יכול להשיג שפע עצום וגם יכול לסגור לעצמך את כל הברזים בעזרת מעשה אחד בלבד, "הכל משמיים מלבד יראת שמיים", אנחנו בובות על חוט שמשחקות בתיאטרון הכי מפורסם בעולם, יש מי שמניע, יש מי שמכוון ויש מי שמכיר את התסריט היטב, שהרי הוא כתב אותו… הדבר היחיד שנתון בידנו זה האם נבחר ללכת בדרכו או חלילה נמרוד בו. אתה יכול להשפיע על מהלך המחזה כולו בעזרת בחירותיך. עם מי תתחתן? כבר כתוב. כמה כסף יהיה לך? כבר כתוב. האם תהיה בריא? כבר כתוב. האם יהיו לך ילדים וכמה? כבר כתוב. הכל כתוב… אך אתה יכול להפוך את כל הקערה על פיה! אתה יכול לגרום לזה שהזיווג שלך יהיה טוב יותר מזה שאמור להיות שלך, שהרי כשאדם עולה ברמה הרוחנית כך משתנה זיווגו ומתאימים לו מישהו שראוי לו ולמקומו וכנ"ל להיפך, אם נולדת במזל של עניות אתה יכול לשנות הכל בכך שתיתן מעשרות, בכך שתתקן את מעשיך, בכך שתשמור שבת, שתקפיד לא לעבור על איסור גזל וכו', אתה יכול להסיר מעליך גזרה של מחלה ל"ע בכך שתיתן צדקה, אתה יכול לזכות בשלום בית אמיתי שהוא עונג שלא מהעולם הזה ע"י שתתחזק בשמירת הברית, שמירת נגיעה, טהרת המשפחה וכבוד לאישה ולהיפך. נכון שהכל משמיים, אבל שהרי הכל תלוי ביראת שמיים, כל עולמך יכול להשתנות לפי בחירותיך, נכון, הניסיון והגזרה היא מהשם יתברך וזה אך ורק לטובתנו, אך אנו יכולים להימנע מזה ולחיות חיים טובים באמת אילו רק נתקרב אליו ולו במעט, נבטל את רצוננו למול רצונו, נבין שהוא אוהב אותנו כ"כ שלא משנה מה, הוא רק מחכה שנעשה תשובה והוא מיד סולח! עד כדי כך הוא אוהב אותנו!

אדם יכול לבחור לשבת לצפות בתכנית "האח הגדול" ולעבור על איסורי תורה רבים, ביניהם איסורי לשון הרע, חוסר צניעות ועוד.. או שהוא יכול לשבת להקשיב לשיעור תורה שירומם את נשמתו מעלה ובכך להביא לעצמו תועלת ושכר במקום את ההיפך.. גידלו אותנו להתעסק בחיים של אחרים, שלשון הרע זה מובן מאליו, שזה חלק ממי שאנחנו, חלק בלתי נפרד מהחברה.. אך עלינו להוקיע את זה מתוכנו ויפה שעת אחת קודם.. למה לבזבז זמן על דברים שפוגעים בנו במקום על דברים שמועילים לנו? "דע מה למעלה ממך, עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים".

התורה שלנו היא הדבר הכי יפה בעולם. כן, כל מעשינו ומילותינו נכתבים ועוד ניתן את הדין על כל דבר ודבר ("דע, מאין באת, ולאן אתה הולך, ולפני מי אתה עתיד לתן דין וחשבון") אך אם נשכיל ללכת בדרך הזאת באמת, לקיים את רצון השם, לשים לנו גדרות, נבין עד כמה שזה לטובתנו הגמורה, עד כמה חיי התורה מתוקים, בנאדם יכול לחיות בגן עדן בעולם הזה בכל רגע ממש אילו ייקח את רצונותיו של האל וישים אותם היכן שנמצאים רצונותיו שלו. זה לא הופך אותך לחלש, זה הופך אותך לסופרמן! להיכנע למולו זה הדבר הכי טוב שאנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com