לאחר חקירה מאומצת – נעצרו החשודים שהכו אדם וגנבו את רכושו

תושב אשדוד נשדד בתחילת חודש ינואר על ידי מספר חשודים שהלמו בו באמצעות קרש. במהלך האירוע נטלו מי מהחשודים את מכשירו הסלולרי ורכוש נוסף. חקירה עיקשת במשטרה שארכה זמן רב, תוך שימוש ביכולות טכנולוגיות, הביאה למעצרם של שלושה צעירים. כתב אישום יוגש כבר בימים הקרובים.
שוטר בניידת

בראשית חודש ינואר, 8.1.17, התקבל דיווח במוקד המשטרה על אירוע בעיר אשדוד בו שלושה חשודים תקפו באלימות את תושב העיר, יליד 1962, באמצעות קרש ואלימות ואז נטלו ממנו את מכשיר הפלאפון ורכוש נוסף. כוחות משטרה שהגיעו למקום החלו באיסוף עדויות וסריקות אחר חשודים במעשה אך ללא הועיל מאחר ואלה לא אותרו. חקירת המשטרה נמשכה כל העת לאורך שבועות ארוכים, תוך שימוש ביכולות ואמצעים טכנולוגיים מתקדמים, הביאה בתחילת חודש פברואר לאיתור מכשיר הפלאפון שנגנב ברשותה של צעירה שהובאה לחקירה שם סיפרה כי קיבלה את המכשיר מתנה מבן זוגה. בן הזוג, תושב אשדוד יליד 90׳, אותר ונעצר לחקירה במהלכה סיפר כי רכש את המכשיר ברובע ב׳ בעיר. חקירה טכנולוגית שנערכה במכשיר הסלולרי של חשוד זה איתרה הודעה מיום למחרת השוד בה נכתב -״1,100 רוצה אחי״. בעקבות הודעה זאת וממצאי החקירה עד כה, עצרו חוקרי המשטרה חשוד נוסף, תושב אשדוד יליד 98׳, עמו הייתה ההתכתבות וזה הועבר לחקירה במשטרה.

חקירה שנמשכת כל העת מביאה למעצר של חשוד נוסף, יליד 96׳, שבחקירתו בתחילה מכחיש את החשדות המיוחסים לו, אך בהמשך חזר בו וקשר עצמו לחשדות המיוחסים והודה במעשה. לאחר שבועיים בהן נערכה חקירה אינטנסיבית תוך איסוף עדויות ושעות חקירה רבות, הצליחו החוקרים לגבש די ראיות כנגד החשודים, וכבר בימים הקרובים יוגשו כתבי אישום באמצעות פרקליטות דרום ומחלק התביעות במשטרה.

משטרת ישראל ממשיכה בפעילות בכל הקשור למניעת עבירות הפוגעות באזרח הנורמטיבי וברכושו. בנוסף, מבצעת המשטרה גם פעילות הסברה במסגרת תפיסה של מניעה מצבית. כמו כן, לאחרונה נחתם הסכם בין משרד התקשורת ומשטרת ישראל במסגרתו אזרח אשר מכשירבמסגרתו יוכל לחסום באמצעות חברת הסלולר את המכשיר עצמו ואת קו הטלפון. מהלך זה מהווה נדבך נוסף במסגרת המאבק המתמשך של משטרת ישראל בגנבי טלפונים סלולאריים, מאבק שבמסגרתו הוחזרו בשנת 2016 למעלה מ- 2,000 טלפונים ומכשירים ניידים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך