ושוב מתרחק החלום לדירה: זינוק של 9% במחירי הדירות בארץ

בתל אביב נרשמה העלייה החדה ביותר ואילו באשדוד העלייה, ברבעון השלישי של 2016 עלו המחירים ב-2.3% לעומת הרבעון הקודם. ושוב זוג צעיר יכול רק לחלום על דירה
שכונת סיטי אשדוד

מחירי הדירות בשנה החולפת זינקו ב-9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, וברבעון השלישי של שנת 2016 ב-2.3% לעומת הרבעון הקודם. כמו כן, באף עיר לא חלה ירידה במחירים. כך עולה מסקירה שמפרסמת היום (ב') לשכת שמאי המקרקעין.

מדובר בסקירה ראשונה של לשכת השמאים, שמטרתה "להמשיך את עבודת השמאי הממשלתי הראשי בנושא, בדיוק מהמקום בו הופסקה, וזאת עקב החלטת הממשלה שסקירתו הרבעונית לא תפורסם עוד לציבור הרחב", כך נמסר מטעם הלשכה.

על פי הנתונים, באשדוד חלה עליה של 7%, ובתל-אביב חלה העלייה השנתית החדה ביותר במחירים, בשיעור של 17%; אחריה רמלה בשיעור של 15%; ורחובות בשיעור של 13%. ראשון לציון במקום הרביעי בעליות המחירים עם שיעור של 12%; ואחריה מודיעין ואילת עם עלייה בשיעור של 11%. באשקלון ובנתניה עלו המחירים ב-10%, ובפתח תקווה ב-9%. בירושלים עלו המחירים בשנה החולפת ב-8%, באר שבע והרצליה ב-7%. בכפר סבא טיפסו במחירים ב-6%, בחולון ב-5% ובחיפה רק ב-2%.

עוד נמסר מלשכת השמאים כי "הסקירה נערכה תוך ניסיון לשמור ככל הניתן על שיטת העבודה של השמאי הממשלתי הראשי, כפי שניתן היה להבינה מהפרסומים לאורך עשר שנות עריכתה ועד לסקירה האחרונה שפורסמה". עוד ציינו כי מטרת הסקירה "לשקף בפני הציבור את מה שבאמת מתרחש בשוק הדיור, בשימת דגש על אחידות הבדיקה והדיווח, כשרק נתוני האמת משתנים".

צפו בטבלת המחירים:
clipboard02

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך