יוני 22, 2021
פלילי

נעצרה כנופייה מסוכנת מהדרום שסחרה בנשק

משטרת ישראל סיכלה הגעת אמצעי לחימה, מטעני חבלה ונשקים, לידיים עברייניות. סוכן סמוי שפעל בדרום בקרב סוחרי סמים ואמצעי לחימה שונים ובמהלך פעילותו שהסתיימה לפני מספר שבועות רכש פרט לאמונם של החשודים גם ארבעה-עשר מטעני חבלה תקניים וחמישה נשקים מסוג "קארל-גוסטב", הביא לאיסוף ראיות כנגד חברי כנופיה שמרביתה תושבי הדרום. בתום מעצרים שבוצע בתחילת החודש, במהלכם נעצרו 18 חשודים ביניהם סטודנטית לקרימינולוגיה וחייל צה"ל וחקירה ארוכה ואינטנסיבית בשבועות האחרונים ביחידה המרכזית של המשטרה, צפויה היום פרקליטות דרום להגיש כנגד מרביתם כתבי אישום בבית המשפט באחת מפרשיות האמל"ח הגדולות

נעצרה כנופייה מסוכנת מהדרום שסחרה בנשק

משטרת ישראל עוסקת רבות בסיכול הגעת אמל"ח לסוגיו לידי גורמי פשיעה העושים שימוש באמצעים אלו למטרת פגיעה ביריביהם הפליליים, מעשים המסכנים מאוד אזרחים חפים מפשע. הפעילות נערכה במהלך החודשים האחרונים על ידי היחידה המרכזית של משטרת ישראל, בתחילה פעילות סמויה ובחודש האחרון הפכה לגלויה עת פשטו בתחילת החודש מאות בלשים ושוטרים על בתיהם של 18 חשודים בסחר באמצעי לחימה וסחר בסמים מסוכנים. מיד לאחר מעצרם של החשודים אלה הועברו לחקירה במשרדי היחידה המרכזית ומעצרם הוארך מעת לעת. במהלך חקירתם, שלוותה על ידי פרקליטות מחוז דרום ובשיתוף פעולה הדוק עם צה"ל וגורמי החקירה במצ"ח , גובשה תשתית ראייתית בתיקי החקירה, בין אם בעבירות סחר בסמים, סחר באמל"ח ועבירות נוספות. כאמור היום צפויה הפרקליטות להגיש כנגד מרביתם כתבי אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע.

תחילתה של פרשיית האמל"ח הגדולה שזכתה לכינוי "8093 קו רהט-שדרות", היה לפני מספר חודשים. במשרדי היחידה המרכזית של משטרת ישראל מבינים לאור מידע מודיעיני כי ישנם מספר חשודים המפיצים סמים בכמויות גדולות לערי הדרום. לאור כך הוחלט במשטרה להפעיל סוכן סמוי שיפעל באזור, במטרה לאסוף די ראיות על מנת להביא את אלו לדין. במהלך פעילותו רכש הסוכן בתחילה סמים משבעה חשודים בעבירות סחר בחומר המסוכן. תוך כדי כך, נודע לאנשי המודיעין כי אחד החשודים עליו נאספים ראיות בסחר בסמים, עוסק גם בין היתר בסחר באמל"ח בקנה מידה נרחב וככל הנראה אף משתייך לרשת גדולה העוסקת בכך.

34df

תוך כדי פעילות זאת נחשפה חוליית סחר באמל"ח שפעלה מהעיר רהט ושדרות בדרום. באותה העת בתקבל מידע מגורמי צה"ל כי בונקר תחמושת נפרץ באחד מבסיסיו בדרום וכי נגנב מהמקום אמל"ח רב שעלה לגביו חשש כי יתגלגל לפתחם של גורמים עברייניים. הסוכן הסמוי שפעל באותה עת מספק את תוך זמן קצר המידע למפעיליו ביחידה המרכזית כי האמל"ח הצה"לי נמצא בידיהם של חברי החוליה. במהלך פעילותו רוכש הסוכן מידי הכנופיה 14 מטעני חבלה תקניים על כל מרכיביהם ו-5 תת-מקלע "קארל-גוסטב", תוך שנוהג לספר כי הוא רוכש עבור ארגון פשיעה גדול ממרכז הארץ לצורך חיסולים פליליים. במהלך העסקות שביצע הסוכן, קיבל הסבר מפורט מאנשי החוליה עמם נפגש בעת מסירת האמל"ח על הדרך וההפעלה הנכונה של המטענים להשגת אפקט מקסימלי, ותוך איסוף ראיות מפלילות כנגד החשודים ובניית מפת תפקידים ושליטה, בידי גורמי הפיקוד ביחידה המרכזית, של כל אחד ואחת מחברי הכנופיה.

בין חברי החוליה פעל חייל, תושב הצפון בשירות סדיר, המשרת בבסיס בדרום כנהג מג"ד. מחומר החקירה והראיות שנאספו תוך כדי הפעילות נמצא כי על פי החשד זה פרץ לבונקר בבסיס בו משרת וגנב ממנו מספר רב של מטעני חבלה תקניים, וכמו כן הוביל את האמל"ח במרבית המקרים ברכבו של המג"ד על מנת להימנע ממצב בו יערך חיפוש ברכב. את ההזמנה קיבל מתושב רהט, אליו העביר החייל את פריטי אמל"ח. כמו כן, בין יתר חברי החוליה פעלה גם סטודנטית לקרימינולוגיה במכללה מוכרת בדרום. על פי חומר החקירה והראיות שנאספו נגדה, השתמשה זאת בחדרה שבמעונות הסטודנטים על מנת להסליק במקום מטעני חבלה, נשקים וסמים, טרם העברתם לידיים עוינות. בימים בהם חדרה במעונות היה "חמוש", לא התירה הסטודנטית כלל כניסה לחדרה, אף לחברותיה הקרובות.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

2 צעירים מאשדוד נעצרו בחשד לסחיטה באיומים של 12 אלף שקלים

צוות האתר

בהליך מזורז: הצהרת תובע תוגע נגד החשוד במעשים מגונים בבעלת מוגבלות

ישראל אוחיון

הפשיעה ב-2020: פחות גניבות רכב – יותר אלימות במשפחה

ישראל אוחיון