צה"ל מפרסם הנחיות חדשות לתושבי הדרום בעקבות התחממות הגזרה בעזה

צה"ל מודה המתיחות בדרום מסוכנת, וחפירת המנהרות וגילוין ע"י צה"ל עלולה להביא לפתיחת סבב לחימה נוסף בגבול הרצועה

על רקע המתיחות של השבועות האחרונים והחשש מפתיחת חזית מול חמאס בגבול הרצועה בעקבות פעילות צה"ל לאיתור מנהרות, תושבים המתגוררים ביישובים הסמוכים לגדר הגבול בעוטף עזה קיבלו אתמול (שלישי) תושבי העוטף לראשונה הנחיות לפינוי היישוב בזמן החירום.

באיגרת שנשלחה לתושבים מטעם צוותי החירום הכפופים למשרד הביטחון, נכתב בין היתר: "במקרה ומצב חירום יתרחש עלינו הפעם כהחלטה נידרש לפינוי היישוב במלואו, פרט לצח"י וכיתת כוננות". לתושבים בכל יישוב נאמר לאיזה יישוב חלופי הם אמורים להתפנות.

על פי ההנחיות, הפינוי ייעשה באמצעות רכבים פרטיים ואוטובוסים שיסופקו על ידי המועצה בתחנות ממוגנות. "מוטלת עליכם החובה לדווח על יציאתכם את היישוב", נכתב. כמו כן, צירי התנועה יוגדרו מראש במצב חירום, ויופיעו בהודעת הפינוי.

"התושבים נדרשים לנעול את הדלתות, לסגור את החלונות והתריסים, ולהכין מבעוד מועד תיק עם בגדים", נכתב בהנחיות. "יש לקחת את הנשק האישי, את בעל החיים והאוכל בשבילם, לנתק את הגז ולהצטייד ברשימת טלפונים חיוניים ובתרופות".

חשוב להדגיש כי ההנחיות לא קוראות לפנות עכשיו את היישובים, אלא אך ורק בשעת חירום. אולם עצם קיומן של ההנחיות האלו מדגיש את ההיערכות ביישובי עוטף עזה לאפשרות של חידוש לחימה ומדגיש גם עד כמה שברירית המציאות באזור.

דגש נוסף חשוב לא פחות הוא המוכנות של כלל תושבי הדרום לתהליך כולל עירנו אשדוד, שהרי אם צה"ל מחליט לפרסם הנחיות בנוגע להתחממות הגזרה, ככל הנראה הלחימה לא תפסח על ערי הדרום והמרכז.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך