ברני סנדרס, קח את "מיטב זיכרונך" ועוף לנו מהזיכרון שלנו

ברני סנדרס, חכם סידי משתדל. בכל זאת והדרת פני זקן... מאוד חשוב בעיניי. ככה זה כלל גדול, אבל יש גבול מר סנדרס, אגיד את זה בעדינות, לפעמים עדיף לשתוק, במיוחד שאין לך מושג. יש לי עוד מה להגיד, מיד תקרא בהמשך

טוב, נתחיל מהתחלה. חכם סידי לוקח אוויר ונרגע. בלי עצבים… ברי סנדרס בן ה-74, אחד המועמדים הדמוקרטיים שמתמודד מול הילארי קלינטון על נציגות המפלגה לנשיאות ארה"ב, יהודי, כן כן יהודי, התבטא בעיתון "ניו-יורק דיילי ניוז" ש… תשבו, תשבו בבקשה: "למיטב זיכרוני, ישראל הרגה יותר מ-10,000 בעזה". מבינים? למיטב זכרונו. הבנאדם רוצה להיות נשיא ארה"ב והמספר ה"מדויק" שלו הוא "10.000 למיטב זכרוני". המציא מספר דמיוני. למה? כי ככה הוא זוכר. או בעצם לא.

זה הספיק לחכם סידי להרגיש שמשהו ב"גלגלים" במח משתבש לו. קודם כל מר סנדרס הלא יקר, מה אתה רוצה? באמת, מה אתה רוצה? בעיניי מי אתה רוצה למצוא חן? אתה יושב בשמאל הרדיקלי בארה"ב ומבלבל את המח עם מספרים מארץ החזיונות שלך. אתה רוצה להיות נשיא, תבדוק!

"למיטב זכרונך", מר סנדרס, יורים על ישראל כבר מעל עשור טילים מעזה, לפעמים יום יום. אתה יושב באמריקקה שלך (אין טעות כתיב) ומבלבל לנו את המח. לך הביתה. לך. סע לקליפורניה יש שם שמש חמימה, כל הפנסיונרים בארה"ב שם, יעשה לך טוב למוח ולזיכרון. כי אין לך מושג.

חכם סידי כותב את השורות האלה ויוצא מדעתו. איך יהודי (והאצבעות שלי כמעט כתבו יהודון), מנסה להתחבב על מצביעי שמאל קיצוניים, שונאי ישראל ואין לו מושג בכלל, וגם לא אכפת לו להגזים בצורה מוגזמת. אתה מר מה שמך? (פרח לי מהזיכרון…) מושפע מה-BDS, עוד חבורה של שונאי ישראל, שמממנים כל מי שפותח את הפה ומלכלך על ישראל. הכל מותר להגיד עלינו, כי אנחנו צד דמוקרטי.

קחו לדוגמא עוד משפט שאמר בראיון: "אני חושב שרוב המשקיפים הבינלאומיים היו אומרים שההתקפות (הישראליות) נגד עזה נעשו ללא אבחנה, ושאנשים רבים חפים מפשע שאיבדו שם את חייהם לא היו צריכים למות… ואני יודע שפלסטינים מסוימים השתמשו באזורים אזרחיים כדי לשגר טילים. זו אכן בעיה קשה". הבנתם? מצד אחד אנחנו "הורגים" למיטב זכרונו, בלי הבחנה. מצד שני יודע שהחמאס שהשתמשו באזרחים כמגן אנושי. אז חכם סידי מצד אחד רוצה שתלך, מצד שני רוצה שתעוף. וכמה שיותר מהר ורחוק מאיתנו. למיטב זכרוני ארה"ב מספיק רחוקה. אז תישאר שם. עזוב אותנו משכמותך.

מר סנדרס הלא יקר בכלל, צפון-מזרח אלינו יושב בסוריה שליט שכבר רצח מעל 300 אלף מבני עמו. איפה אתה? מה, זיכרונך מגיע עד לישראל? לא יותר מזה? אהה, אולי אתה קצת מפחד לפתוח פה על טרור כמו בסוריה או בעזה שפוגע קודם כל באזרחים שלו, או שאולי זה לא פופולארי להגיד, כי זה יפגע במצביעים שונאי ישראל שלך. תאמין לי, חכם סידי עוד עדין.
יודע מה, לא בא לי להיות עדין. מר סנדרס הלא יקר בכלל בכלל. אתה טוען שישראל הפציצה בתי ספר ובתי חולים. הלוואי יום יום יפציצו אותך מבתי ספר ומבתי חולים ואז נראה מה סנדרס, "יהודי המחמד" של שנואי ישראל בארה"ב, אם אתה תיזכר כמה פעמים ירו עלייך או כמה פעמים צבא ארה"ב, תקף חזרה. מה שבטוח, זיכרונך יעבוד קצת יותר מהר, כי תהיה חייב לדפוק ריצה למקלט הקרוב למקום מגוריך.
יש משהו מרגיז, מרתיח את הדם ומאוד מפחיד באמירה של סנדרס בשני מישורים. המישור הראשון הוא שמועמד לנשיאות ארה"ב, מדבר ככה על מדינת ישראל, שהיא אמורה להיות בת ברית עם ארה"ב. אבל מה אפשר לצפות מחבר במפלגה של ברק אובמה? מה? כלום. "למיטב זכרוני", אפילו שום דבר.
הדבר השני שהוא מפחיד לא פחות, העובדה שסנדרס היהודי, משקף עמדה של יהודי ארה"ב שיותר ויותר מהם יוצאים נגד ישראל, יושבים להם בנחת בארה"ב שלהם ומטיפים מוסר עלינו. נכון, הקשר עם העולם היהודי חשוב לנו ואפילו מדינת ישראל רואה עצמה המקלט של כל היהודים בעולם. אבל אולי הגיע הזמן להפסיק להיות מקלט של כל יהודי העולם (שכ-5.3 מיליון יהודים מתוך ה-14 שיש בערך בעולם יושבים בארה"ב), ולהיות הבית של היהודים שיושבים במדינת ישראל. בכדי שלא נזדקק לאנשים כמו מר "אני לא זוכר כלום" סנדרס. הנזק שאתה עושה לנו, הוא עצום, במיוחד כי הוא יוצא מפי יהודי וזה עבור שונאי ישראל, שאתה ביניהם, "דלק".

עוד דבר. איך אפשר להיות מועמד לתפקיד כל כך יוקרתי ואולי החשוב בעולם ולהסתפק, "בלמיטב זכרוני" ולזרוק מספר שלא קשור למציאות? איך אפשר? אז למיטב זכרוני מר סנדרס הלא יקר בכלל ואפילו קצת מאוס, קח את "מיטב זיכרונך" ועוף לנו מהזיכרון שלנו.
אבל אל דאגה, מי שתייצג את המפלגה הדמוקרטית, שהיא השמאל בארה"ב, היא הילארי קלינטון, שמסתבר שהיא הרע במיעוטו. בנינו, במפלגה השנייה אמור להיבחר דונאלד טראמפ והוא יודע בדיוק מי הצד הצודק. מה שיקרה הוא שאחד מהם יהיה הנשיא או הנשיאה ולא סנדרס.

חכם סידי מאחל לעצמו שבנובמבר הקרוב לאחר הבחירות בארה"ב, הוא יכול להגיד: "למיטב זכרוני היה איזה מועמד נוסף… אבל אני כבר לא זוכר אותו".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך