מטריד: שלושה נעצרו בחשד שבמשך עשור אספו צדקה לנזקקים מאשדוד ולקחו את הכסף לכיסם

בני זוג ובעלת עמותה מאשדוד נעצרו בחשד שבמהלך כעשור נהגו להקים עמותות במסגרתן גייסו תרומות בהיקפים כספיים גדולים מאד, לכאורה עבור נזקקים, ובנוסף למרמה מעולם לא דיווחו לרשות המסים.
ישראל אוחיון | יום חמישי - 14/04/16 - 10:13

חוקרי יחידת יהלום – היחידה הארצית לחקירות ומאבק בפשיעה של רשות המסים, עצרו אתמול ושחררו בערבות את בני הזוג ולרי נקש (39) ואביבה נקש (34) מגן יבנה בחשד שבמהלך כעשור נהגו להקים עמותות במסגרתן גייסו תרומות בהיקפים כספיים גדולים מאד, לכאורה עבור נזקקים, כאשר מעולם לא דיווחו לרשות המסים על הכנסותיהם אלו ועל הכנסות עובדיהם.

בני הזוג נקש חשודים כי את מרבית כספי התרומה שילשלו לכיסם, כאשר יתרתם שולמה כשכר עבודה למתרימים שעבדו בשירותם. הם מעולם לא דיווח למס הכנסה או למע"מ על הכנסות העמותות, הכנסותיהם האישיות מהעמותות או על שכר העבודה ששילמו למתרימים. לאחר שנחקרו בשנים קודמות במשטרת ישראל בחשד לקבל דבר במרמה בשל פעילותם זו ואף ננקטו נגדם הליכים אזרחיים ברשות המסים בגין עבירותיהם, שיכללו בני הזוג את שיטת הפעולה שלהם ושלחו את עובדיהם להתרים עבור עמותות קיימות הרשומות על שם אחרים באמצעות פנקסי שוברים מקוריים, בהסכמתם של מנהלי עמותות אלו – תמורת תשלום חודשי קבוע לכל עמותה.

אחת ממנהלות עמותות אלו, ששיתפו פעולה עם השימוש הפסול בכספי התרומה היא אילה יוכבד (יוכי) ברנד (50) מאשדוד, שאף חשודה בכך שהפיקה תלוש שכר לאביבה תמורת העברת המזומן לעמותה. ולרי חשוד בנוסף כי פתח עמותות אותן רשם על שם אנשי קש, כאשר הוא היה הבעלים והמנהל בפועל שלהן.

תרומות אלו, אשר הוצגו לציבור התורמים כמיועדות לנזקקים, היוו את מקור פרנסתם העיקרי של בני הזוג. בהודאתו, שהוצגה בפני בית המשפט, אמר ולרי כי לא דיווח על הכנסותיו מאחר שהוא מתנגד עקרונית לתשלום מסים שכן "לא חוקי להחיל דיני מס על בני אדם חופשיים".

כב' השופט ארז יקואל, סגן נשיאת בית משפט השלום בראשון לציון, אישר את בקשת יחידת יהלום לשחרור החשודים בתנאים מגבילים תמורת הפקדת מזומן וערבויות, כמו גם דרכונם, עיכוב יציאתם מהארץ ואיסור על יצירת קשר עם המעורבים האחרים בפרשה.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com