אשדוד: 20% מהנהגים או מהנוסעים ברכב נצפו ללא חגורת בטיחות

קרוב ל-20% מהנהגים או מהנוסעים ברכב נצפו ללא חגורת בטיחות. עמותת אור ירוק: " הכבישים בישראל הפכו למערב פרוע, אין כמעט ניידות ואין כמעט שוטרים ולכן נהגים לא מפחדים לסכן את החיים של כולנו"

לאחרונה, ערכו חברי קבוצות הנוער של אור ירוק לכבוד שניאור חשין תצפיות במטרה לאמוד את שיעור חגירת חגורות הבטיחות בארץ. המתנדבים ערכו תצפיות בכ- 140יישובים שונים ברחבי הארץ. שיעור בני האדם שנצפו שאינם חגורים עומד על 28%, בממוצע, מתוך סך התצפיות שנערכו בכלל היישובים.

חברי הקבוצה באשדוד ערכו תצפיות במוקדים שונים ביישוב. תוצאות התצפיות נשלחו למפקד תחנת המשטרה המקומית, במטרה להגביר את האכיפה באותם המוקדים.

tabla

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הלמ"ס עולה כי בשנת 2015 נהרגו 35 בני אדם בתאונות דרכים לאחר שלא היו חגורים בחגורות בטיחות או מרוסנים ורתומים בכיסאות מתאימים.

עמותת אור ירוק: "כשיש פחות אכיפה יש יותר הרוגים מתאונות דרכים. הכבישים בישראל הפכו למערב פרוע, אין כמעט ניידות ואין כמעט שוטרים ולכן נהגים לא מפחדים לסכן את החיים של כולנו. עליה של שלוש שנים במספר ההרוגים בכבישים מחייבת את המדינה להחזיר את הכסף שנלקח מאגף התנועה כדי לחזק את האכיפה המשטרתית ולצמצם את מספר ההרוגים הגבוה".

חגורת בטיחות היא אמצעי הכרחי לנוסעים ברכב, במקרה של תאונת דרכים, עלולים יושבי הרכב שלא חגורים להיזרק אל מחוץ לרכב או על שאר היושבים בו ולסכן גם אותם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך