כך נתפס שודד הבנקים הסדרתי מאשדוד

בתאריך 12.11.2015 שוטרי תחנת אשדוד של מרחב לכיש עצרו צעיר החשוד כי הוא שודד הבנקים הסדרתי מאשדוד, רגע לפני ביצוע שוד נוסף. עפ״י החשד הוא היה מעורב בשלושה מקרי שוד שאירעו בעשרת הימים שקדמו למעצר, הכל באמצעות פתק מאיים עליו נכתב: ״זה שוד תביא לי כסף אם לא אני דוקר פה מישהו (במקור עם שגיאות כתיב).

במשטרת אשדוד של מרחב לכיש ריכזו מאמץ בתקופה האחרונה בכדי ללכוד שודד בנקים אלמוני אשר נחשד בביצוע שלושה מעשי שוד. כולם התרחשו בבנקים שונים בעיר אשדוד בתוך שבוע ימים.
בכל המקרים עלה דפוס פעולה קבוע ושיטתי של השודד. עפ״י החשד וכעולה מכתב האישום, החשוד היה נכנס לבנק וניגש לדלפק של הבנקאית. הוא היה מגיש לה פתק בו מוצגת דרישה לקבל כסף ואם לא איום בדקירה.

בתאריך 10.11, הצעיר נכנס לסניף בנק לאומי ברח' חיים משה שפירא, שדד 2000 ₪ מהקופאית ונמלט. ארבעה ימים קודם לכן דווח למשטרה על שוד נוסף. הפעם החשוד נכנס לבנק דיסקונט בשד' הרצל, שדד באמצעות פתק כ-10,000 ₪ ונמלט מהמקום. בתחילת החודש (3.11) בשעות הבוקר, החשוד נכנס לבנק הפועלים ברח' הציונות ושדד באמצעות פתק 2,000 ש״ח.

bankim2

בכדי לפענח את מקרי השוד הוקם במשטרת אשדוד צוות חקירה מיוחד בפיקודו של פקד שלומי ירוחם מ׳ השיטור העירוני.
בערב מעצרו היה החשוד בדרכו לשוד בנק נוסף, אולם בניגוד לפעמים קודמות חיכה לו בתוך הסניף בלש משטרה במסווה של לקוח בנק, כמו גם בסניפי בנקים רבים בעיר באותה שעה.

על הפעילות היזומה ורגע המעצר מספר השוטר הסמוי שעצר את החשוד רס״ל זכר טורנקוב מבילוש משטרת אשדוד: ״בשעה 17:30 לערך נכנס אדם שעונה לתיאור שאנחנו מכירים מהאירועים הקודמים, כשלראשו כובע ומשקפיים. הוא נכנס לתוך סניף בנק דיסקונט ברובע ב׳ בעיר אשדוד. הוא הסתובב בבנק ויצא החוצה. זיהיתי אותו ויצאתי בעקבותיו. ביקשתי ממנו להזדהות וערכתי חיפוש על גופו והוא בתגובה נלחץ מאוד כשפניתי אליו. במהלך החיפוש מצאתי בכיס מכנסיו פתק הכתוב בכתב ידו ובו דרישה לקבל כסף ואם לא איום בדקירה. מיד הבנתי כי מדובר בשודד אותו אנחנו מחפשים״.

במשרד התשאול של משטרת אשדוד עלה כי החשוד ביצע את המעשים ע״ר חובות בשוק האפור והתמכרות להימורים. עוד עלה במהלך החקירה כי החשוד שינה את חזותו. הסתפר והתלבש אחרת. באחד המקרים אף ביצע את השוד כשהוא לבוש במדי צבא (מהמילואים). בחיפוש שערכו השוטרים בביתו נמצאו הפתקים עמם ביצע את מעשי השוד וחלק מפרטי הלבוש שזוהו במצלמות האבטחה.

כאמור החשוד במעשי השוד, תושב העיר בן 26, נעצר ונחקר במשרד התשאול של משטרת אשדוד.
מעצרו הוארך מספר פעמים והיום צפויה פרקליטות מחוז דרום להגיש כנגדו כתב אישום בבית משפט מחוזי ב״ש עם בקשה למעצר עד תום ההליכים המשפטיים כנגדו.

מפקד משטרת אשדוד סנ״צ נועם שקל שיבח את פעילות שוטריו בשטח והוסיף: ״כל משרדי התחנה עמלו רבות בכדי לפענח את מקרי השוד וללכוד את החשוד במעשה. הקמנו צח״מ (צוות חקירה מיוחד) והצבנו שוטרים מחוץ לכל הבנקים בעיר ובתוכם, תוך ניסיון להתחקות אחר החשוד במעשה ובמטרה למנוע את השוד הבא. הפעילות הוכיחה את עצמה והובילה למעצר החשוד ולכתב אישום נגדו. על אף שבאירועים אלו לא הופעלה אלימות פיזית וכפועל יוצא גם לא היו נפגעים, מעשיו היו חמורים״.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך