מוסיפים חשמליים…

לצי הרכב החשמלי של עיריית אשדוד נוספו השבוע שני רכבים חשמליים, עבור המוקד העירוני ואגף האחזקה. החלפת רכבי העירייה ברכבים חשמליים היא חלק מתכנית 'אשדוד חכמה' שנועדה לשמור על איכות החיים והסביבה.

כזכור, לפני כשלוש שנים (באוגוסט 2020), החליט ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי, להחליף את צי הרכב התפעולי ולהתאימו לעקרונות הידידותיים לסביבה. ההשקה אז היתה של רכבים חשמליים מדגם GE3 של חברת GAC שרק הגיעו לארץ, כך שעיריית אשדוד היתה הראשונה לצרף רכב חשמלי לצי העירוני.

היתה זו התחלה של תכנית גדולה להחלפת כל צי הרכב התפעולי ברכבים חשמליים, כחלק מחזון ה'עיר חכמה' והפעילות שעושה העיר לשיפור איכות החיים והסביבה באשדוד. מאז, אט אט הוחלפו עוד ועוד רכבים המונעים באמצעות בנזין וסולר ברכבים חשמליים, תוך הקפדה על יישום מעשי לתכניות ה'עיר חכמה' והמעבר לתחבורה חכמה, נקייה וידידותית לסביבה.

היום יש כבר 18 רכבים חשמליים ו-16 קטנועים חשמליים, זאת בנוסף לרכבים היברידיים ורכבי פלאג-אין המאפשרים גם טעינה חשמלית. "אנו פועלים ברציפות ובהתמדה להחלפת צי הרכב התפעולי, והשבוע צרפנו עוד שני רכבים חשמליים לצי התפעולי של העירייה, אחד למוקד העירוני והשני לאגף האחזקה" אומר אמנון לוי, קצין הרכב של עיריית אשדוד.

הרכבים החדשים שהצטרפו לצי הרכב של העירייה הם דגמי ה-MG4 המותאמים לעבודה בסביבה עירונית. "זהו רכב דינאמי-חשמלי בעל טכנולוגיה מתקדמת וטווח נסיעה של עד 450 ק"מ, נוח וידידותי שיספק את מלוא התפוקה למשימות להן יידרש" אומר לוי ומציין כי במקביל להחלפת צי הרכב החשמלי, גם חניון העירייה עבר שדרוג והתאמה והוצבו בו עמדות טעינה עבור הרכבים החדשים.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך