רן כרמי בוזגלו לא עוצר – "אני רואה בזה שליחות"

רן כרמי בוזגלו הפעיל החברתי הימני הידוע, חגג לפני כחודשיים 60, אבל הוא לא עוצר * במהלך מלחמת "חרבות הברזל" הוא עובר מאירוע לאירוע, ממקום למקום * פה דואג לצרכי החיילים ונותן מילה טובה, משם רץ למפוני העוטף לראות אם צריכים עזרה ואח"כ מחפש באינטרנט תומכי טרור בכדי לדאוג שייעצרו וגם יפוטרו מעבודתם * בנוסף הוא עוד מספיק לסלק רשתות זרות שמגיעות לאזורים אסורים להם, כמו בסרטון המפורסם שלו שהוא מסלק רשת טלוויזיה טורקית שהגיעה לשטח כינוס של חיילי צה"ל * כרמי בוזגלו מדבר על הכל בראיון איתו, כולל למה הגענו למצב הזה, מה יהיה אח"כ, וגם מי צריך אחרי המלחמה להניח את המפתחות * כרמי בוזגלו: "אני רואה בזה שליחות. גם אזרחית וגם ערכית. זה חלק מהשקפת העולם הסדורה שלי, לא להיות פאסיבי להיות מעורב ולהילחם על הדעות שלי למען העם שלי"

"אני כבר בן 60" אומר רן כרמי בוזגלו. נראה שהוא היחיד ששם לב לזה כי לאחרים הוא נראה צעיר לנצח. כרמי בוזגלו, הפעיל החברתי הימני, חגג בספטמבר 60, אבל המרץ שלו והאנרגיה שלו היא של מישהו שהוא בערך חצי מגילו. בכל עת הוא דואג לחיילי צה"ל ומוכן לעשות הכל נגד כל מה שהוא רואה בו פגיעה במדינת ישראל. בימים האלה של מלחמת "חרבות הברזל", נראה שהוא נמצא בכל מקום. כל מקום שמבחינתו עלול לעזור או חס ושלום לפגוע במאמץ המלחמתי, בחיילים, או באחדות החברה הישראלית. כרמי בוזגלו מתמקד בכמה זירות בעת ובעונה אחת יחד עם "צבא העם", צוות של מתנדבות ומתנדבים שפועל בכל רחבי הארץ. כמו שהוא מתאר: "זה מתחיל  בסיוע ללוחמות וללוחמים המופלאים על ידי הבאת ציוד, גם טקטי וגם של צ'ופרים, כשהמטרה להעביר להם את האהבה שמרעיף עליהם העורף. המישור השני הוא שאנחנו צדים צוותי תקשורת זרים, שרק לאחרונה הבינו כולם שהיו בהם כאלה שהיו שותפים פעילים לטבח בשבעה באוקטובר. אני מתריע שנים מאז 'צוק איתן' על כך שהם משמשים כמודיעין קדמי של האויב (נחזור בהמשך לאירוע שהפך לוויראלי בו כרמי בוזגלו מקפל צוות כזה מהמקום). המישור הנוסף הוא שאנחנו מאתרים תומכי טרור גם במישור האינטרנטי, ודואגים שיסולקו ממקומות עבודתם  ואף ייעצרו".

מקפל כתבים של רשת עוינת

המישור האחרון הוא ה"בייבי של רן , כמו שהוא מכנה אותו: "להעלות חיוך על שפתי צעירות וצעירים שאיבדו את היקר מכל במערכה, או נעקרו מבתיהם, ואני מביא להם כלי נגינה מתנה".

אחד הסיפורים המרגשים היה של בחור צעיר בשם יהלום, מבארי, שסבו האהוב נרצח באותה שבת איומה. יהלום וסבו חלקו אהבה לגיטרה, הגיטרה נשרפה. כרמי בוזגלו לא חשב פעמיים, עלה על רכבו, נסע לים המלח, שם היה יהלום עם שאר המפונים, והביא לו גיטרה חשמלית ומגבר מתנה, מהחנות שלו 'כלי זמר' בעיר. בוזגלו: "כשראיתי את האור בעיניו, עבורי זה היה הגמול הכי גדול שיכולתי לקבל".

בוזגלו נולד בחולון למשפחת מוסיקאים. התגייס לחטיבת גולני ונפצע אנושות. התעקש להמשיך ולשרת כקצין בקבע ובמילואים. ב-1985 קיבל עיטור מאלוף פיקוד הצפון על פעולה בה חזר למסוק בוער וחילץ קצין. שמו מופיע באתר הגבורה – גיבורי ישראל לדורותיהם. פרש עם רפאל איתן (רפול) מהתחיה והקים את תנועת "צומת". הוביל את המחאות הגדולות נגד הסכמי אוסלו ומסירת הגולן לסורים. הוביל את המאבק לשחרור לוחם כפיר אלאור אזריה ובולם פעולות של ארגוני השמאל "בצלם" ו"שוברים שתיקה". פטריוט אמתי.

העברה של 7000 ש"ח לטובת חיילי צה"ל שהעביר לכרמי בוזגלו, ישראלי שגר בפיליפינים

רן מאיפה הכוח לכל זה?

"אני רואה בזה שליחות. גם אזרחית, גם ערכית. זה חלק מהשקפת העולם הסדורה שלי. לא להיות פאסיבי, להיות מעורב, להילחם על הדעות שלי למען העם שלי. אני יכול לציין שברוב הערכות המצב שלי, קראתי את המפה. לא התפתיתי לכל מיני פרשנים מקבועים, ניסיתי לחשוב מחוץ לקופסה, ומסתבר שצדקתי גם בקריאת הסכסוך האסלמי יהודי".

ראית את האפשרות שיקרה דבר כזה? טבח כזה?

"כמובן שהזדעזעתי כמו כולם, אבל לא הופתעתי, כי יש פה מידת של צביעות. כשטבחו את בני משפחת פוגל שהסבו לסעודת ערב שבת, או ששחטו את הלל יפה בגבעת החרסינה בגבעת ארבע, או ירו בשלהבת פס, תינוקת בת 10 חודשים בחברון, אז חלקים בציבור הכילו את המעשה, ואפילו הטילו את האשמה על אותם מתיישבים אמיצים שגרים שם. יש כאן עוד נקודה חשובה. הרי תמיד מנסים למצוא סיבות לטרור – פעם כי חיסלו להם בכירים, פעם בגלל סגר על הרצועה, פעם בגלל מצור ימי. הפעם לא נראתה סיבה. עלינו להבין, כמו שאני זועק עשרות שנים., הטרור הוא ניצול  הזדמנויות. אין לו קשר לגורמים משתנים. אנחנו מתמודדים מול אויב אכזר שמונע אך ורק מתוך אובססיה לחסל את הישות הציונית".

מעניק את הגיטרה ליהלום

ראיתי, כמו רבים, את הסרטון שלך מקפל את אנשי אחד הרשתות הערביות. מה היה שם?

"הגענו לעוטף להביא מצרכים וציוד. כשהמשכנו דרומה, הבחנתי בקבוצה שעומדת על הכביש בין עצים, מתעדת ומצלמת לוחמים שהתאמנו. עצרתי את הרכב, ירדתי למטה והקצבתי להם זמנים לעוף משם. בערב הבן שלי שלח לי שידור של אותם כתבים שהספיקו להעלות לפני שקיפלתי אותם, הם הראו את החיילים מתאמנים והכותרת של המשדר הייתה –  הטבח שמבצע צה"ל על אנשי הרצועה. הכלל הוא שכל הכתבים מרוכזים באחד הצמתים, שם יש עליהם ששמירה של צה"ל והמשטרה, וגם מיגונית למקרה של נפילת טילים. אסור להם להסתובב לבד בשטח. דברתי עם קצין בכיר מאוד, שהיה חייל שלי בשירות הסדיר, שאלתי אותו למה לא אוכפים את הכללים? לתדהמתי נאמר לי שהפקודה מגיעה ישירות מהפרקליטות הצבאית שמורה לקצינים להתעלם מהם, בכדי לא לפגוע בדימוי הנאור והליברלי של המדינה. טענתי שנים רבות שהפרקליטות הצבאית פוגעת בחיילים".

אנחנו בכלל נשנה דיסקט?

"אחרי המלחמה, שתסתיים בעזרת השם בריסוק ארגוני הטרור, אני צופה שהזהות היהודית, הזהות הלאומית תתחזק בצורה משמעותית. אני לא מעלה על הדעת שאנשים יעזו לאסור על תפילות בתל אביב. אנחנו רואים את האמונה החזקה בקרב הלוחמים, אנחנו רואים את המסירות שנובעת מערכים, ממורשת, מסורת. כולם היום מבינים שללא הזהות הלאומית, אין לנו זכות קיום בחלקת האלוהים הקטנה שלנו".

תמיד בשטח עם החיילים. כרמי בוזגלו במהלך "חרבות ברזל"


את מי אתה מאשים במה שקרה?
"אחרי המלחמה נצטרך לחשבון נפש נוקב, כולל הפקת לקחים והסקת מסקנות. לתפיסתי כל השרשרת, החל מראש הממשלה וכלה באלוף הפיקוד, צריכים לפנות את מקומם. אני לא בעד להטיל עונשים, אבל כל מי שהייתה לו נגיעה למחדל הנורא, לא יהיה בעמדת השפעה. כעת אנחנו נתונים בעיצומה של מלחמה. כל מי שמנצל את המצב לקידום מניעים פוליטיים, וכבר החלו להפגין בדרישה ובקריאה לנתניהו להתפטר, רוקד על הדם. עלינו התמקד אך ורק בהכרעת האויב, לנצל את האחדות שנוצרה בעם ואח"כ לשקם ולאחות את השברים".

כרמי בוזגלו לא שוכח להזכיר מי מבחינתו הוא חלק מהאשמה במה שקרה לנו: "אותם אנרכיסטיים, שאני בפירוש רואה בהם חלק מהאשמים במצב אליו הגענו, ראו ערך בהסתה לסרבנות. הם לא יתנו לנו לעצור, ללקק את הפצעים. הם ינצלו את הטרגדיה כדי להמשיך לפלג ולשסות, והדבר עלול להוביל להידרדרות עוד יותר גדולה במצבנו, גם הביטחוני, גם הכללי וכמובן החברתי".

אצל כרמי בוזגלו גם התקשורת לא יוצאת נקיה: "התקשורת, שאני קורא להם ערוצי התרעלה, התגלתה במערומיה. שפל המדרגה שלא היו כמותו. זו הייתה יכולה להיות שעתה היפה, לעודד את העם, להגדיל את המוטיבציה של הלוחמים בחזית, ובמקום זה אנחנו רואים תועמלנים בזויים שמתמקדים בנטיעת מורך לב, מסיתים, מנבאים שחורות, ובעיקר מנצלים את ההזמנות לנגח את כל מי שלא מזוהה עם האג'נדה שלהם".

ממשיך ללוות את אלאור עזריה בקונדטוריה שהקים

אתה לא רואה משהו חיובי שיקרה לנו אחרי המלחמה?
"אני רואה התפכחות אצל מה שמכונה השמאל הציוני. כולנו הזדעזענו לשמוע את הסיפור של תושבת אחד הקיבוצים שבעוטף, שלתדהמתה ראתה בסרטון של החמאס את בן טיפוחיה העזתי שהוא מוביל את כנופיות המרצחים בשבילי הקיבוץ. אני מניח שרובו המוחלט של העם לא ירצה לשמוע על הקמת מדינת טרור, ואני אישית מנהל מאבק של שנים כדי לא לאפשר לסוכני השמאל, כניסה למוסדות חינוך, מאבק שהוכתר בהצלחה. לגבי המישור הפוליטי, אני מתפלל למנהיג לאומי שמייצג את העמדות הנחרצות שלי לגבי עתידה של המולדת האהובה, שיוביל את המדינה בשלב הראשון לשיקום, ומיד לאחר מכן לשגשוג ולפריחה.

כרמי בוזגלו מוסיף בעניין: "ההשקפה שלי היא תמיד פרגמטית. אני לא מאמין שבר ביצוע לערוך טרנספר. אני מאמין בחיזוק ההתיישבות שרק בזכותה לא תוכל לקום ישות של טרור, ואני מזהיר כי אם לערבים, גם אלה הנושאים תעודת זהות כחולה, יתאפשר, הם לא יהססו לחקות את הפשעים המזעזעים של ארגוני טרור".

אתה טוען שערביי ישראל יכולים לבצע טבח כמו החמאס?

"אני לא טוען, אני אומר. ראה ערך שומר החומות, שבהן ביצעו לינץ והדברים הושתקו. אם לערביי ישראל יתאפשר לשחוט את כולנו, הם לא יהססו ולא יתחשבו באלה שניסו לקדם דו קיום. אני מצטט את ראש הממשלה יצחק שמיר שאמר: "הערבים הם אותם ערבים, והים הוא אותו הים". אנחנו חייבים לבלום את הפעילות ההרסנית והמסוכנת של חברי הכנסת הערביים, שפוגעים בעיקר בתושבים הערבים. צריך להבהיר לערבים שאם הם רוצים לחיות כאן, עליהם לציית לחוק ולהיות אזרחים למופת. אין בזה קשר לגזענות או לשנאת אחרים, אלא העמדה של טובת עמי בראש סדר העדיפויות".

רן כרמי בוזגלו, החליט כי הוא לפוליטיקה לא ינסה להיכנס יותר, אבל מבקש  לפנות לציבור – "אחיי ואחיותיי היקרים, אנחנו בעיצומה של תקופה מורכבת. לאסון שנחת עלינו אין תקדים בתולדות מדינת ישראל. אבל גם מזה נצא מחוזקים. אנחנו מחויבים לצוואתם הרוחנית של הגיבורות ושל הגיבורים שהגנו עלינו בגופם. מדינת ישראל תמשיך להתקיים בעוז, ואני משוכנע שנראה ימים טובים יותר. אני כורע ברך לפני המשפחות שאיבדו את היקר להם מכל, ומבקש סליחה על שנרדמנו בשמירה. אני מחבק את משפחות החטופים ומאמין שההכרעה קרובה. בקרוב מאוד יצאו המרצחים מהמנהרות עם דגל לבן וייכנעו בהמוניהם וזה המרשם הבדוק להחזרת החטופים".

נאבק על הגולן בתקופת הסכמי אוסלו

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך