הילולת ה"מלאך רפאל"

רבי מאיר אבוחצירא רבה של קהילת "תפארת רפאל" ורבה של הסיטי, יצאו לביקור בזק במרוקו להשתתף בהילולת בעל ה"מלאך רפאל" זצ"ל רבה הראשי של מרוקו ובעל ה"תועפות רא"ם" במלאת 88 שנים להסתלקותו שמוסדותיו באשדוד נקראים על שמו של בעל ההילולא.

עם צאת השבת, לאחר תפילת ערבית, ערך הרב אבוחצירא הבדלה עם ציבור רחב ששבת במקום ומיד התארגנו לצאת להתפלל על קברו של "המלאך רפאל" בעיר "סאלי" ליד ראבאט. במקום ערכו תפילות להצלחת כלל ישראל.

בשעת לילה ערכו סעודת הילולא עד לשעות המאוחרות של הלילה בהשתתפות קהל רב. בתחילת הסעודה הקהל קם על רגליו ורבי מאיר אבוחצירא ערך את ברכת "הנותן תשועה למלכים" הברכה המסורתית למלך מרוקו ירום הודו ומשפחתו אשר עומד לימינם של היהודים, בסיום הברכה ענו כולם אמן בקול רם.

לקראת חצות לילה יצאו במהלך רגלי לציון בכניסה לבית העלמין כשבראש ההולכים צעד הרב אבוחצירא בלבוש המרוקאי היהודי ג'לאבייה לבנה, כשבתחילה ערכו סליחות ברוב עם, כשבסיום ערך קבלת עול מלכות שמים כשהקהל כולו שהתאסף מרחבי העולם, עונה בקול רם פסוק בפסוק אחרי הרב אבוחצירא.

לאחר מכן הציבור הדליקו נרות וקראו תהילים והתפללו לישועת הכלל והפרט. את התפילה האחרונה בציון ערך הרב אבוחצירא עם ברכת "מי שבירך" מיוחדת לראש העיר ד"ר יחיאל לסרי הי"ו שבזכות הצדיק בעל ההילולא יראה  ברכה והצלחה בכל מעשי ידיו, ירום כוכב מערכתו ויזכה בע"ה שוב להמשיך בכהונת ראש העיר של כולנו עם סייעתא דשמיא.

בבית הכנסת המקומי מסר למתפללי בית הכנסת דברי הלכה ואגדה בשפה הצרפתית.

משם פנו כולם יחד ברוב עם וערכו תפילת רבים כשהרב אבוחצירא עובר לפני התיבה והציבור חוזר אחריו את פרקי התהילים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך