המחשב האלף!

מיזם "מחשב לכל ילד" שהגה מישל ביטון בתקופת הקורונה, בו לוקחים חלקי מחשב שנתרמו, מחדשים אותם ומעבירים מחשב מחודש לילדים שאין להם אפשרות לרכוש מחשב, חוגג כבר את המחשב ה-1000. מישל ביטון: "חשוב לזכור כמה זה עושה טוב על הלב לכל ילד שמקבל מחשב".
מישל ביטון עם יעקב מלול.

מה שהתחיל כרעיון של אדם אחד, "חוגג" עתה את המחשב ה-1000 שלו שהוא מעביר לילדים שאין להם, או להוריהם, את האפשרות להשיג מחשב.

המיזם "מחשב לכל ילד". הוקם על ידי מישל ביטון ממלא מקום יו"ר ועד התפעול בנמל אשדוד בתקופת הקורונה. אליו הצטרף עם השנים למיזם יעקב מלול, שאחראי על הטיפול במחשבים ועוד מתנדבים רבים, כמו מרלן ויסבלום ושי אלקיים, וזו באמת רשימה חלקית.

הרעיון הוא פשוט מאוד. אוספים חלקי מחשב מכל הארץ שאנשים תורמים, מתקנים אותם , מסדרים את הטעון תיקון ויוצרים מחשב כחדש. המחשבים מועברים לילדים באשדוד, אבל לאחרונה הוגדל גם טווח החלוקה לכל הארץ. זה כבר קרה לשמחת כולם 1000 פעמים.

מישל ביטון: "אנחנו תמיד נשמח לקבל חלקי מחשב. מהמחשב עצמו דרך המסך ועד הכבל, בכדי להמשיך במיזם. אני שמח שהתודעה היא כבר מחוץ לאשדוד. פונים אלינו מחדרה, נהריה, באר שבע, חולון ועוד, בבקשה למתן עזרה במחשבים, או בבקשה לקבלת מחשב.  מעבר לכך אני שמח שבלא מעט קבוצות וואטצאפ אנחנו מופיעים שם כמיזם מחשבים למען הקהילה, ופונים אלינו".

מישל ביטון באחד מהמשרדים לעורכי הדין בתל אביב שתרמו 40 מחשבים.

הדרישה למחשבים מתעצמת עם החזרה ללימודים?

"כן, אבל לא רק. זה היה גם בחזרה ללימודים אבל כל הזמן זה מגיע מהשטח. בדיוק לפני 5 דקות, רגע לפני שאנחנו דיברנו, פנתה אליי מישהי שעובדת בשיקום בעמותת "גשר" וסיפרה כי יש אנשים שמגיעים לביטוח הלאומי לסדנה ל-4 חודשים לשינוי תעסוקה כנראה, ואין להם מחשב בבית. היא אמרה לי ששמעה עלינו והיא מבקשת את עזרתנו. יש מלא פניות מכל הסוגים וכל המינים".

מה אתם עוד צריכים?

"נשמח לעוד אביזרים של מחשב לעזור לאחרים. חשוב לזכור כמה זה עושה טוב על הלב לכל ילד שמקבל מחשב. נשמח גם למחשבים ניידים וחלקי מחשבים ניידים. זה יעזור מאוד כי יש הרבה משפחות שזקוקות לזה כי לפעמים אין מקום בדירה, כי היא קטנה מאוד".

מישל ביטון מספר כי יש הרבה מאוד אנשים טובים שעוזרים. "יש גם אנשים שרוצים להתנדב. לדוגמא פנה אליי יהודה מ'מרכז המחשבים' מאזור א' באשדוד ואמר לי שהוא רוצה לעזור למיזם ולתת את שירותיו בחינם אם נצטרך".

מישל ביטון ממשיך: "מגיעה מילה טובה לעורך הדין מישוק מאשדוד שתרם לנו משרד בגן העיר בכדי לאחסן את הכמות הלא מבוטלת של המחשבים, וחלקי מחשבים שאנחנו מקבלים. גם לחברת גאט קופי, שרק עם הציוד שקבלתי מהם לאחרונה אני יכול לשחרר 10  מחשבים"

אז אם אתם רוצים לתרום או זקוקים למחשב ניתן  לפנות באמצעות דף הפסייבוק של מישל ביטון או יעקב מלול.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך