ח"כ איתמר בן גביר בראיון מיוחד

"אנשים יודעים לזהות מי פועל למען עם ישראל ולמען האמת"

החבר הכנסת המדובר ביותר במדינת ישראל הגיע לראיון מיוחד באולפני עיתון 'המגזין' ואשדוד אונליין, בו הוא הסביר איך הפך מפרובוקטור לאחד האנשים האהודים בארץ ⦿ "יודעים שאכפת לי מהעם שלי ושאני יעשה הכל לטובת העם שלי ויש לזה אהדה גדולה"

איתמר בן גביר סלל את דרכו לכנסת לאחר עבודה קשה מאוד בשטח, פעם אחר פעם הוא כשל כשניסה לרוץ לכנסת. מפלגתו 'עוצמה יהודית' עשתה רעש גדול בכל מערכת בחירות שהייתה, אך בסופה איתמר בן גביר נשאר בחוץ ולא הצליח להשפיע מבפנים. עד שהגיע  החיבור עם בצלאל סמוטריץ' והציונות הדתית.

בבחירות האחרונות הצליח איתמר בן גביר להיבחר לכנסת לאחר עבודה מאומצת, שרשרת של אירועים שהובילה אותו לחיבור עם סמוטריץ', נפתלי בנט שמכהן היום בתפקיד ראש ממשלת ישראל סירב לרוץ שוב עם הציונות הדתית לאחר שאלה רצו לצרף את בן גביר לשרותיהם, מה שגרם למפלגות להתפצל, ולהביא להצלחה של הציונות הדתית עם לא פחות משישה מנדטים.

מהרגע בו איתמר בן גביר ניצח את המערכה הקשה ונכנס לכנסת, המשכן המפורסם בירושלים כבר לא היה כמו שהכרנו בהתחלה. מיום ליום הוא הפך לכוכב הגדול של מליאת הכנסת והוועדות, המהומות והוויכוחים עם חברי הכנסת הערביים הפכו לשיחת היום והוא הצליח להפוך לח"כ המעניין ביותר במשכן הכנסת.

למרות זאת רבים כינו אותו פרובוקטור, הנוכחות שלו בכל אירוע שקשור ליהודים וערבים, ההתבטאויות שלו יוצאות הדופן, והנהירה שלו ושל לשכתו לשכונת שייח ג'ארח בירושלים, הצליחו לגרום לצד השני של המפה הפוליטית לכנות אותו פעם אחר פעם "פרובוקטור", במקביל לאהדה הרבה אותה הוא מקבל מהצד הימני של המפה הפוליטית.

"יש לנו שיתוף פעולה מצוין עם בצלאל סמוטריץ' והציונות הדתית, השילוב שלנו משלים ומנצח, ואנחנו רואים את התמיכה הציבורית שעולה ועולה ובאה לידי ביטוי בסקרים"

הריאיון באשדוד

חבר הכנסת איתמר בן גביר מתחזק לשכה פעילה במיוחד, למרות היותו ח"כ מהשורה באופוזיציה, לוח הזמנים שלו לא מבייש שר בכיר בממשלה. הוא מכתת את רגליו מעיר לעיר ומקיים כנסי פעילים מרובים ומפוצצים, מה שמלמד על כוחו העולה בקרב מצביעיו ותומכיו.

לאשדוד הוא הגיע בעקבות התארגנות יזומה של לאה צוריה פעילה בכירה במטה של מפלגת עוצמה יהודית המתגוררת באשדוד, בכנס השתתפו עשרות רבות של תומכיו שהגיעו לשמוע את דבריו של ח"כ בן גביר ולתמוך בו בהמשך דרכו. מיד עם סיום הכנס הוא הגיע למערכת עיתון 'המגזין' על מנת לערוך ראיון מיוחד, שצולם ופורסם בדף הפייסבוק של אתר 'אשדוד אונליין'.

אנחנו רואים כנסים מרשימים שלך באשדוד, יש כאן קהל גדול שאוהב אותך?

"הציבור לגמרי נענה בחיוב לכנסים שלנו, באשדוד אבל לא רק, היינו בכל הארץ – בבית שאן, בטבריה, מגדל העמק, עפולה, באר שבע, רחובות, לוד ורמלה, באמת בכל מקום ובעוד עשרות מקומות, אני מתקבל בכל מקום ובאהבה אדירה וגדולה, אני חושב שאנשים יודעים לזהות מי פועל למען עם ישראל מי פועל למען האמת".

"אני מחלחל לכל שכבות האוכלוסייה זה פשוט מדהים, בכל מקום שאני הולך אם זה חילונים, מסורתיים, דתיים או חרדים האהבה היא עצומה"

מה בוער לך? הרי אין בחירות באופק…

"בוער לי העם שלי, בוער לי המדינה שלי שלוקחים אותה מאיתנו ומנסים לפגוע בה בכל דרך, בוער לי שמשפחה בשמעון הצדיק מותקפת פעם אחר פעם תשע פעמים, מנסים להצית אותם חיים ורק בנס זה נגמר לא באסון".

מה באמת הסיפור שם בשייח ג'ארח, גם פעם שעברה שהיית שם זה נגמר בהסלמה…

"ההפך, בפעם האחרונה כשהייתה הסלמה הגעתי לשכונת שמעון הצדיק שזה שמה העברי והנכון. ואני חייב להגיד לך שגם הפעם זה התחיל בזה ששורפים רכב פעם אחר פעם, מרביצים לאשה יהודייה שיוצאת מהבית, והמשטרה לא פועלת ולא עושה כלום, למרות שפניתי למפכ"ל ולכולם, הגעתי למקום ואז הפלא ופלא מגיעים שוטרים ודואגים לתושבים".   

קיבלת בהתחלה את הדימוי של הפרובוקטור, ופתאום זה התהפך, אתה חושב שהצלחת לחלחל לציבור?

"אני מחלחל לכל שכבות האוכלוסייה זה פשוט מדהים, בכל מקום שאני הולך אם זה חילונים, מסורתיים, דתיים או חרדים האהבה היא עצומה, בכל קהילה ובכל גוון באוכלוסייה. ואני חושב שאני יודע לפענח את זה כי הם יודעים שאכפת לי מהעם שלי ושאני יעשה הכל לטובת העם שלי ויש לזה אהדה גדולה".

אתה לא מפחד ממסע נקמה?

"אני לוקח הכל בחשבון, יש לי כאן בכניסה שני מאבטחים מהיחידה לאבטחת אישים של משמר הכנסת שעושים עבודה טובה, בהתחלה אגב זה לא היה ככה, היום יש שינוי מצב ויש אבטחה. אבל זה לא העניין. אנחנו צריכים גם לדעת ולזכור שלצד האבטחה יש בורא עולם והוא שומר עלנו, אני לא יזוז מהדרך שלי ומההשקפה שלי למרות שיש כל הזמן איומים, אומרים לי נתנקש בך נרצח אותך נהרוג אותך, אבל אני הולך עם האמת שלי, אף אחד לא יגרום לי לשנות כלום גם אם יש איומים".

מה עם הבחירות הבאות, תרוץ לבד?

"יש לנו שיתוף פעולה מצוין עם בצלאל סמוטריץ' והציונות הדתית, השילוב שלנו משלים ומנצח, ואנחנו רואים את התמיכה הציבורית שעולה ועולה ובאה לידי ביטוי בסקרים, ככה שכנראה שאנחנו רצים לטווח ארוך. ברור לכולנו שעוצמה יהודית היום יכולה לעבור את אחוז החסימה לבד, אבל אין עניין כי ישנה שותפות טובה".

מה דעתך על הגזרות ועל הממשלה?

"כל נושא הגזרות של הממשלה הזו, החד פעמי, השתייה הממותקת וכל השאר נועדו לפגוע בציבור החרדי חד וחלק, ואנחנו עם המפלגות החרדיות והליכוד בשיתוף פעולה על מנת לעצור את הממשלה הזו, ואנחנו עושים את זה בוועדות ובמשכן, וגם בהפגנות שמתחילות להתעצם, אני מבקש גם מהציבור החרדי להצטרף והתיש את הממשלה הרעה הזו, אנחנו נצליח".

אנחנו רואים ברשתות את הוויכוחים הרבים שלך עם חברי הרשימה המשותפת ובעיקר עם עופר כסיף, זה ילך ויחריף?

"אותו הייתי מגרש ראשון מהמדינה לפני אחמד טיבי לפני איימן עודה, הוא יהודי שמזדהה עם האויב, שרוצחים יהודים הוא חוגג, הוא האדם שהיה צריך להיות הראשון לעלות אותו על מטוס ולזרוק אותו מכאן, אני עתרתי נגדו לבית המשפט כשהוא התמודד, אבל הם פוסלים את ד"ר בן ארי, את ברוך מרזל את בנצי גופשטיין, אותם את היהודים הצדיקים האלה הם פוסלים, ולעומת זאת את האנשים שמסיתים נגד המדינה נגד הדמוקרטיה נגד מדינת ישראל הם בכנסת".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך