מצטיין הקומנדו מאשדוד שהעביר "מנות קרב" תחת אש

זה האיש שאחראי על התזונה של דור הלוחמים המסווגים החדש של צה"ל 'בבית הספר לקומנדו' במתקן אדם * רס"ר א' התחיל את השירות כלוחם בצנחנים ועתה הוא מצטיין מפקד חטיבת הקומנדו לשנת 2021 ⦿ רס"ר א': "להיות מצטיין זה לעשות מהבלתי אפשרי אפשרי, וזה לא מובן מאליו. אני רוצה להודות לאנשים שהיו איתי לכל אורך הדרך״ ⦿ א' גם מספר על הסיפור המדהים שקרה לו במבצע "צוק איתן"

"הצבא צועד על קיבתו", כך אמר, או לפחות מיוחס לאחד המפקדים הצבאיים הגדולים של האנושות, נפוליאון בונפרטה. הוא ידע מה אומר. נפוליאון הבין שאפילו גדולי הלוחמים, חייבים תזונה נכונה לפני הקרב. זה היה נכון אז ובוודאי היום.

אז תכירו בבקשה את ממשיך האמרה של נפוליאון, אבל בפועל, הכירו את רס״ר א׳ מאשדוד, נגד המטבח של אחד המקומות שמייצר את הלוחמים הכי מסווגים וגדולים שיש לצבא ההגנה לישראל – 'ביה״ס לקומנדו', בסיס ההכשרות של כלל יחידות הקומנדו. א' נבחר למצטיין מפקד חטיבת הקומנדו לשנת 2021.

בית הספר לקומנדו ב"מתקן אדם" נחנך לפני כשנה. "בתקופה האחרונה, עוברת עוצבת הקומנדו תהליך של עיצוב קו מנחה שישווה את הכשרת הלוחמים בכלל היחידות, במקביל לפיתוח המקצועיות המבצעית ומתן דגש לכל יחידה בפני עצמה", אמר המדריך הראשי בבית הספר לקומנדו, רס"ן י', בחנוכת בית הספר. "פתיחת בית הספר מהווה את ראשית הצירים להצלחה במשימה ולעמידה בייעודה המבצעי של העוצבה". הוא הוסיף.

שתי המטרות של בית ספר עשויות להיראות מעט מנוגדות אחת לשנייה, אבל לדברי המדריך הראשי, דווקא משלימות זו את זו. "האתגר המרכזי שלנו כאן הוא לעשות מצד אחד יישור קו מקצועי בלחימה ולקשר בין כל יחידה לשנייה, ומצד שני לא לטשטש את זהות היחידות", הוא מסביר, ומדגיש: "אנחנו רוצים לשמר את ההבדלים בין היכולות של כל יחידה בשדה הקרב, את הדנ"א הייחודי של כל אחת מהן ואת שיתוף הפעולה ביניהן".

א׳ לוקח ביצירת הדי.אנ.אי הזה גם את החלק שלו. א' שבגלל תפקידו, אפשר להגיד מעט מאוד עליו, מתגורר באשדוד. הוא מספר שבחייו הפרטיים המשפחה שלו אחת ויחידה. כזאת שלא זוכים בה כל יום, תומכת בו ונותנת לו גב. והוא נותן לחיילים חזרה.

בתחילת שירותו הצבאי התגייס א׳ לצנחנים כלוחם. ״עברתי את ההכשרה ועליתי לגדוד, שם שיניתי תפקיד לטבח וסיימתי שירות של שנתיים במקצוע. ״בתום השירות השתחררתי, ולאחר שנה חזרתי לחתום שירות קבע במטבח בגדוד שלי, גדוד 202 בצנחנים״. רס״ר א׳ שירת שם עשור ולאחר מכן קיבל את התפקיד של נגד מטבח בביה״ס לקומנדו במתקן אדם. רס"ר א' שיתף בחוויה מדהימה בשירותו, ״החוויה המשמעותית שהייתה לי זה שבתקופת מבצע ״צוק איתן״ העברנו מנות קרב לתוך עזה תחת אש״.

בסופו של דבר החיילים שנמצאים בבית הספר לקומנדו, ועוברים דרך המטבח של א' מאשדוד, מגיעים אל "חטיבת הקומנדו". חטיבת הקומנדו, ידועה גם בשם "עוז". החטיבה מאגדת בתוכה שלוש מיחידות השדה המובחרות של צה"ל: אגוז, מגלן ודובדבן. לכל אחת מהיחידות המובחרות התמחות מבצעית שונה ותוואי פעולה המיוחד לה. יעודה המרכזי של החטיבה הוא לפעול במהירות, עוצמה וגמישות מבצעית נגד האויב – הן בחזית והן בעומק.

חטיבת הקומנדו משמשת כחטיבה העילית של כוחות היבשה, והיא חטיבה זמינה, עצמאית, מהירה ודינמית ששמה דגש על חדשנות וטכנולוגיה. בהתאם לצרכיה המבצעיים להתעצמות ובניין החטיבה הוכפפו לה גם יחידת יפת"ח, היחידה לפיתוח אמצעי לחימה, ויחידת רפואה אווירית (יר"א). לוחמי החטיבה מתמחים בלוחמת מגע קרוב (איומי חדירה, חטיפות, פח"ע), ביעדים מורכבים ובביצוע פשיטות ארוכות טווח וכל זאת תוך פעילות בכל מתאר אליו הם נדרשים: החל מפעילות כירורגית ספציפית ועד פעילות בעצימות גבוהה. על דגלה של החטיבה מתנוססת הסיסמה: "ידך בעורף אויביך".

א', נמצא ש עבורם בשלב הראשוני שלהם. רס"ר א' שיתף את תחושותיו כשקיבל את ההצטיינות ממפקד חטיבת קומנדו על עבודתו הקשה, החרוצה והמוערכת, ״להיות מצטיין זה לעשות מהבלתי אפשרי, אפשרי וזה לא מובן מאליו. אני רוצה להודות לאנשים שהיו איתי לכל אורך הדרך״.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך