הותר לפרסום: המשטרה פענחה את רצח קלרה רבין ז"ל

החשד: הרוצח קיבל מידע מקרוב משפחה של המנוחה ב-2006 על כך שבדירתה נמצא כסף רב.

היחידה המרכזית של מרחב לכיש במחוז דרום הובילה לפענוח תיק חקירה מורכב של רצח קלרה רבין, בת 66, בביתה ברחוב הרב מימון באשדוד ב-23 באוגוסט 2006.

החשוד בביצוע הרצח,אולג דוליה,בן 54,תושב אשדוד, נעצר בתאריך 24/5/2020. על פי החשד קיבל החשוד מידע מקרוב משפחתה של קלרה רבין על כך שבדירתה נמצא כסף רב, פרץ לדירתה באישון לילה ולאחר שהמנוחה התעוררה והחלה להיאבק עימו-החשוד דקר אותה באמצעות סכין ורצח אותה.

בתאריך 23/08/2006, סמוך לשעה 19:05 התקבלה במשטרה הודעה אודות מציאת אישה ללא רוח חיים בביתה באשדוד. חוקרי תחנת אשדוד שהגיעו לזירה, הבחינו בסימנים שונים אשר העלו את החשד כי מדובר ברצח ולזירה הגיעה מעבדה ניידת אשר טיפלה בזירה ואספה מוצגים רבים. בסיום הערכת מצב הוחלט להטיל את חקירת החשד לרצח של קלרה רבין ז״ל על היחידה המרכזית של מרחב לכיש. לאורך השנים, נעשו פעולות חקירה שונות במטרה להגיע לחשודים המעורבים ברצח.

פריצת הדרך לפענוח תיק הרצח הגיעה לידי חוקרי היחידה המרכזית של מרחב לכיש בחודש אפריל השנה, לאחר שביקשו לבצע בדיקות חוזרות על המוצגים שנאספו מזירת הרצח, באמצעות כלים טכנולוגיים חדשים. בעקבות בדיקות אלה, אותר החשוד ברצח ובתום פעולות חקירה סמויות שנערכו, הוא נעצר ב-24/5/2020 ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום באשקלון. החשוד קשר את עצמו לביצוע הרצח של קלרה רבין וביצע שיחזור האירוע בדירת המנוחה.

במהלך החקירה הגיעו החוקרים לחשוד נוסף,קרוב משפחה של המנוחה,אשר מסר לרוצח מידע על כך שבדירתה של קלרה רבין נמצא כסף רב,מסר לו כתובת והיה שותף מלא לתכנון האירוע. מדובר באיגור קוסיאק,בן 52,תושב אשדוד.הוא נעצר ב-14/6/2020 ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום באשקלון.

בסוף השבוע הוגשה בעניינם של החשודים הצהרת תובע על ידי פרקליטות מחוז דרום בדבר כוונה להגיש נגדם כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים בגין מעורבות ברצח קלרה רבין ז"ל. במשטרה ציינו, כי תיקי רצח נמצאים על שולחן העבודה של החוקרים כל העת ומושקעים בהם מיטב המשאבים המצויים בארגון ועד לפענוחם החקירות פעילות ומבוצעים בהן מגוון רחב של פעולות חקירה. עוד נמסר כי הפיתוחים הטכנולוגיים אותם הכניסה בשנים האחרונות משטרת ישראל תוך שיתופי פעולה הדדיים עם רשויות החוק בארץ ובחו"ל, מסייעים לחוקרי המשטרה לקדם את תיקי הרצח וזאת על מנת להגיע לכל חשוד ולהביאו לדין בגין מעשיו החמורים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך