טור אישי / עו״ד אביב נחמיאס – הנדל"ן בימי משבר הקורונה

בעקבות משבר מחלת הקורונה הפוקד את העולם בכלל ואת מדינתנו הקטנה בפרט, ואשר פוגעה קשות בכלכלה, פגיעה אשר תשאר איתנו זמן רב גם לאחר השתלטות על המחלה, פנו למשרדנו מספר לקוחות עם שאלות מהותיות בעקבות המשבר שכמותו המדינה לא ידעה וביקשו לבדוק איך להתמודד עם ההשלכות.

להלן חלק מן השאלות והתשובות שנתנו, לטובת הכלל:

האם אפשר לדחות את תשלומי המשכנתא החודשיים והאם כדאי בכלל לדחותם?
בעקבות המשבר אכן רוב הבנקים החליטו להסכים לבקשות של דחיית המשכנתא, קרן וריבית, לזמן שלא יעלה על 3 חודשים. לעניין הכדאיות, מי שאכן יחליט על דחיית המשכנתא, יצטרך לשלם את סכום המשכנתא הנדחה בחילוק על פני שאר התקופה.

האם כדאי לרכוש דירה בזמן כזה?
הכל תלוי האם אכן נצטרך להיעזר בהלוואת משכנתא או לאו. אם הקונה המיועד לא יצטרך להיעזר בהלוואת משכנתא, אזי השיקול יהיה אישי של אותו רוכש ויעזר בשאלה האם מחירי הדיור יעלו או ירדו לאחר המשבר, שאלה שזכתה להתייחסות נרחבת מצד חברי עו״ד מרק גלר לפני מספר ימים באתר אשדוד אונליין. אם הקונה אכן יצטרך להיעזר בהלוואת משכנתא, במקרה שכזה נצטרך לבדוק מהם מקומות העבודה הנוכחית של הרוכשים – האם עבודה במקומות כמו מסעדות או חנויות בגדים, מקומות אשר יפגעו קשות זמן המשבר וקשה לצפות איך, אם בכלל, יצלחו אותו, או עובדי מדינה, שבפחות סביר שיפגעו, וכמבן מהו זמן שחרור המשכנתא המיועד.

האם העסקאות שנחתמו ממשיכות כרגיל?
כרגע רוב העסקאות ממשיכות כרגיל, הבנק עובד במתקונת מצומצמת ובתיאום מראש בלבד, אבל אכן משחרר משכנתאות, שאר הגופים עובדים במתכונת מקוונת. אם כמובן ישנם עיכובים בעקבות המצב, הרוב המכריע מקבל זאת בהבנה לאור המצב.

כמובן שהכל כפוף להחלטות משרד הבריאות המשתנות מיום ליום ואנו פועלים לפיהם. לכל שאלה נוספת, אתם מוזמנים לפנות למשרדינו בטלפון המופיע מטה ולקבל מענה מקיף ומהיר, גם בתקופות אלו.
בברכת בריאות לכל עם ישראל.

משרד עורכי דין גלר & נחמיאס ושות'

K-TOWER שד' ירושלים 18 משרד 104A קומה 1

טלפון: 08-6336636

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך