ספטמבר 27, 2021
חכם סידי טורים

סטריאו וטיפ

מה שלמדתי במשך חיי הארוכות הוא שאין דבר כזה שאין דבר כזה. הכל אפשרי. כולל בכל הקשור לזוגיות. הסטריאוטיפ שמלווה אותנו, שזה ילך אתכן וזו לא, הוא טעות בבסיסו. ויש גם טיפ לא קטן בסיום. גם לנשים שבכן. ותודה לבעלת ההשראה לטור הזה….

חכם סידי.

הטור הזה נכתב בהשארת מישהי. מישהי מיוחדת. לא יכול לתת יותר פרטים. סורי. עזבו עכשיו חשובה או לא, את זה היא יודעת. אבל הייתה פה השראה, שאי אפשרה היה להתעלם ממנה. היא הייתה המוזה שלי. ואיזו חתיכה. המוזה הזו. היא נתנה לי השארה שמבהירה שאין דבר כזה, שאין דבר כזה. הכל אפשרי. לא, לא באתי לכתוב לכם טור על העצמה, זה לא אני, תלכו לאיזו סדנה של חיזוק האגו או משהו בסגנון, זה טור שמלמד שהכל אפשרי בזוגיות. או כמו שאמרו כבר חכמים ממני: "ברוך המזווג זיווגים"….או משהו כזה…

לפני זמן מסוים, לא אנקוב בזמן, בכדי לא להסגיר, הכרתי מישהו יפה. מה זה יפה? יפיפייה. כזו שאתה מסובב את הראש כשהיא עוברת…מישהי שאם זה היה קורה לפני שנים רבות, הייתי חושב, שאני והיא זה בלתי…אבל תודה לאל זה היה פעם, מזמן, לפני שקיבלתי חכמה וניסיון שבאו עם הגיל (כן, כן זה עכשיו שאני אומר שאני לא נראה…). אבל כאמור זה היום, והחלטתי לנסות. לא אכניס אתכם לעניין אם זה צלח או לא (מה חשבתם תקבלו הכל? תדמיינו…) אבל העובדה היא שהיא הבהירה לי, בדרכה המיוחדת, שאסור לחשוב שמישהי לא תלך איתך, או מישהו לא ילך איתך (אפשר לחבר גם היא והיא , והוא והוא…לא בא להסתבך עם אנשים, הכל היום כלול). הבהירה שאם לא ננסה לא נדע, וכי הסטריאוטיפ הזה שמחלק אותנו למי אפשרי עבורנו ומי שלא, בטעות סטריאוטיפית יסודו. וואחד טעות.

רק לאחרונה ראיתי מישהי יפיפייה פלוס, כמו ההיא מהקטע הראשון, אפילו פלוס פלוס, שהתחתנה עם אדם גרוש עם 2 ילדים, היא צעירה ממנו בכמה וכמה שנים טובות, והביאו עוד ילדים לעולם יחד. תראו אותה תגידו, מה זה? איזו יפה (אני אמרתי..) היא והוא? כן, היא והוא. הנה הכל אפשרי. כמה פעמים ראיתי מישהו יושב על הבר, גם אני, רואה מישהי שמוצאת חן בעיניו, והוא לא פונה אליה. למה? כי הוא כבר תפוס בסטריאוטיפ, שאחת כזו לא תלך עם אחד כמותו. טעות. הלו טעות. ותיזהרו כי במקרה הזה היא לא תחזור. הבחורה, לא הטעות…

ובנינו רק ההרגשה המחורבנת (מי אמר את המילה הזו?) שהולכים איתה אח"כ שלא ניסינו, היא לבדה שווה את הניסיון. נכון לפעמים תקבלו "ברקס" כזה שיהרוג לכם את ניסון "ההתנעה" לעבר לאישה הבאה, אבל אין לדעת אם הוויתור על הניסון הבא בגלל חוסר ההצלחה הקודם, ימנע מכם משהו טוב. מניסיון זה קורה, וחבל. אמרו לנו לא, אז לא נרצה לחוות עוד לא אחד נוסף, ולכן לא נפנה לאחרת. חוץ מזה כמה פעמים בחיים אמרו לכם לא, וזה עבר לכם? אז יגידו עוד לא אחד. מחר תשכחו מזה. טוב מחרתיים. אבל תשכחו. נו נזכרתם כמה פעמים אמרו לכם לא? רואים. נמשיך? נמשיך.

נחזור רגע ליפה ההיא מההתחלה. ואתם יכולים לבחור את "היפה ההיא" שלכם. כמו שאתם רוצים, כך גם הצד השני רוצה. אף אחד לא רוצה להיות לבד. אני לא מאמין במשפט "להיות לבד מרצון". בולשיט. (שזה שוב המילה מחורבן…מה יהיה?) מי רוצה להיות לבד? איפה זה כתוב? ועוד מרצון עלאק. בנינו זה להיות לבד מפחד תכלס. ואם לא פחד, אז בררנות יתר. בררנות אגב זה חומר לטור אחר. תאמינו לי מכיר את עניין הבררנות יותר מידי.  נחזור ברשותכם לנושא שלנו. מה חשבתם, שההיא שאתם מסתכלים עליה, לא מסתכלת גם היא? בטח מסתכלת. אבל במקום להמשיך להסתכל ואולי חס ושלום לנסות, אתם מתוסכלים. למה? כי  במשך שנים הסטריאוטיפ, הרגיל אתכם, שזו כן, וההיא לא. אז לא, דווקא כן. מבולבלים? בפסקה הבאה פתרון.

ומה הפתרון באמת? הפתרון הוא אצלכם. הטיפ לסטריאוטיפ, הוא בזה שתבואו בלי 'הקונטיינר של החיים' שלכם למקום הבא. ראיתם מישהו, מישהי, אל "תפילו" עליהם את ניסיונות העבר שלכם למצוא זוגיות. יכול להיות שזה ילך, יכול להיות שלא, אבל להגיע מראש עם ביטחון בחוסר הביטחון שלכם, זו טעות שתגרום לכם לטעות הבאה. לא חבל עליכם? תראו כמה אתם מיוחדים…ואגב אם כבר, אז זה סטריאוטיפ טוב…שאתם מיוחדים הכוונה.

ומילה אחת לנשים שקוראות. מותר להגיד לא. אבל צריך לדעת איך להגיד לא. נניח פנה מישהו בצורה יפה, ואתן לא בעניין. תגידו לו לא בעדינות. לא, לא כזה שירחיק אותו מהבאה בתור כי יחשוש מדחייה דומה. ויודעות מה, עוד דבר אחד ככה למחשבה עבורכם…יכול להיות שמישהו שאתן מאוד הייתן רוצות שיפנה אליכן לא עושה את זה, כי מישהי אחרת אמרה לא את אותו הלא! המרתיע שאתן הרגע אמרתם לאחר….רק אומר. מה לא?

 

 


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

הזדמנות שניה בשלישית?

משה סידי

נחמדות היא חולשה

משה סידי

געגועים לחיבוקים חמים?

משה סידי