דצמבר 3, 2021
פלילי

ביקורת בצ'יינג' חשפה: שלושה אשדודים ששמם הותר בפרסום החשודים בהעלמת מליוני שקלים

שלושה תושבי אשדוד חשודים בהעלמת הכנסות בסך מיליוני שקלים, כך נחשף בביקורת שגרתית בצ'יינ'ג בעיר. רשות המיסים פתחה בחקירה במהלכה נחשף החשד ושיטת הפעולה, בה לכאורה הצליחו השלושה לגרום לחשדם של פקידי המס

אסיר אזוק באזיקים

ביקורת שגרתית של מחלקת ניהול ספרי בפקיד שומה אשקלון בצ'יינג' באשדוד, העלתה חשד כי שלושה תושבי העיר מעלימים הכנסות על סך מילוני שקלים. בעקבות החשדות פתחו עובדי פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום בחקירת השלושה במסגרתה ערכו חיפושים בדירותיהם ובמשרדיהם.

אחד מהחשודים, עמונאל ורטניק, רופא שיניים הורשע בעבר בגין העלמת הכנסות ונידון ל-12 חודשי מאסר בפועל. ורטניק העוסק ברפואת שיניים בעיר, חשוד כעת בהעלמת הכנסות בסך מאות אלפי שקלים. מחקירתו עולה כי עבד מבלי לפתוח תיק במס הכנסה ומבלי להגיש דו"חות.

חשוד נוסף, הרצל ביטון, העוסק בתחום האינסטלציה, חשוד בהעלמת הכנסות בסכומים של מיליוני שקלים תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות. ביטון הודה בחקירתו כי מעולם לא פתח תיק במס הכנסה, וכי זייף חשבוניות בכדי למסור לחברות עבורן ביצע עבודות. בנוסף, הודה כי סיפק חשבוניות כוזבות לחשוד נוסף שנחקר בעקבות הביקורת בצ'יינג', בוריס סוקולבסקי.

סוקולובסקי, העוסק במסגרות, חשוד בהעלמת הכנסות בסכומים של מאות אלפי שקלים תוך שימוש בחשבוניות פיקטיביות. מבקשת המעצר, עולה כי החשוד קיבל חשבוניות פיקטיביות מביטון, שותף שלו לעבודה, וכי את הצ'קים שקיבל עבור העבודות היה נותן בחלקן לביטון וחלקן היה פורט בצ'יי'נג'.

השלושה הובאו בפני כבוד השופט אלעזר ביאלין מבית משפט השלום בירושלים, אשר שחרר כל אחד מהם בתנאים מגבילים ביניהם צו איסור יציאה מהארץ ל-180 יום, התחייבות עצמית על סך 100,000 ₪ וערבות צד ג' על סך 100,000 ₪.


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

2 אחים מאשדוד חשודים שדקרו נער בן 16

צוות האתר

נתפסה על חם חשודה ששדדה מכשיר נייד מידיו של קשיש וניסתה להימלט

ישראל אוחיון

סוכן סמוי הפליל עשרות חשודים מארגוני פשיעה בסחר בסמים

משה אלבז