תלמידי המגמה למדעי הבריאות סיירו בחדר הטראומה באסותא אשדוד

במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים, יצאו תלמידי המגמה למדעי הבריאות במקיף ד' לסיור לימודי בבית חולים אסותא אשדוד. הם ביקרו בחדר הטראומה בבית החולים ונחשפו מקרוב לסיפורו האישי של כונן מד"א - מתן פרידמן שנפצע קשה בתאונת דרכים

בבית חולים אסותא אשדוד, למדו על מקרי טראומה ומניעתם וביקרו בחדר הטראומה של בית החולים. היה זה במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים והמשמעויות הנגזרות מפגיעות של אנשים המעורבים בתאונות ודרכי הטיפול בהם.

חדר טראומה, הנקרא גם חדר הלם או טיפול נמרץ, נמצא בתוך חדרי המיון של בתי החולים ובו מטופלים פצועים במצב קריטי אשר נשקפת להם סכנת חיים. ייחודו של חדר הטראומה הוא במערכות הרפואיות הנמצאים בתוכו ולזמינותם יש חשיבות מכרעת בהצלת חיים כמו מכשיר ניטור הנשמה והחייאה, מערכות צילום חזה ואגן ומכשיר אולטרא סאונד וכמובן תרופות מצילי חיים למצבי חירום.

תלמידי המגמה אשר ביקרו בבית החולים אסותא אשדוד במסגרת שבוע בטיחות בדרכים, נכנסו לחדר הטראומה, שמעו הרצאה מרתקת מפי ד"ר איתי זוארץ, מנהל מערך הטראומה, ושמעו סיפור עדות ממתן פרידמן – כונן מד"א שנפגע קשה מאוד בתאונת דרכים כשהיה בדרכו לאירוע.

התלמידים וצוות המורים המלווים חוו חוויה מעניינת ומרתקת כאחד. הם נוכחו לראות באופן ישיר ובלתי אמצעי כיצד בנוי החדר המיוחד, מי הצוות הרפואי המוסמך להיות בחדר הטראומה וכיצד החדר עובר למצב חירום ולפעילות מצילת חיים. חדר הטראומה לא פועל בשגרה אלא שמור רק למקרים הקיצוניים כאמור, אך הוא זמין 24 שעות ביממה כשמיטב רופאי בית החולים נקראים אליו בחירום.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך