"אנו מובילים מדיניות של אפס סובלנות כלפי הטרדה מינית בבניין עיריית אשדוד"

בעיריית אשדוד הרוחות עדיין סוערות בעקבות תלונה של עובדת נגד מנהלה הישיר, על כך שתקף אותה מינית ולטענתה אף אנס אותה לפני מספר שבועות. העובד נמצא בחו"ל, ובמשטרה ממתינים לחזרתו ארצה כדי לעצור אותו ולקיים חקירה מקיפה בחשדות החמורים

בעיריית אשדוד עסקו גם השבוע בתלונה שהוגשה במשטרת אשדוד נגד עובד בכיר, בחשד כי הטריד מינית ואנס עובדת שהייתה כפופה אליו בצורה ישירה. הסיפור נחשף לאחר שהעובדת פנתה לממונה על ההטרדות המיניות בעיריית אשדוד, וטענה בפניה כי מנהלה הישיר אנס אותה וביצע בה מעשים מגונים. לדבריה, הוא החליט לנצל אותה לאחר שפנתה אליו וביקשה ממנו העלאה בשכרה. העובדת סיפרה כי בחמש הזדמנויות שונות, הוא אנס אותה וביצע בה מעשים מיניים, מהן אחת לפחות במשרדי העירייה.

העובד הוותיק הושעה מיד מעבודתו, ולאחר שהממונה על ההטרדות המיניות סיימה את בדיקתה, הגישה העירייה תלונה במשטרה נגד העובד, שבינתיים הספיק לעלות על מטוס ולצאת לחו"ל. העובדת סיפרה שבשבוע האחרון נמנעה מלהגיע לעבודתה בעירייה בשל האירוע הקשה שחוותה. המתלוננת אמרה למקורביה כי עוברת עליה תקופה קשה. במשטרת אשדוד אישרו שאכן הוגשה תלונה נגד החשוד, אולם הוא טרם נעצר או נחקר לאחר שהתברר כאמור כי הוא לא נמצא בארץ.

בעיריית אשדוד ביצעו שורה של פעולות סביב הסיפור החמור הזה. מהעירייה נמסר כי "הוגשה על ידי עובדת עירייה תלונה על הטרדה מינית כנגד עובד אחר. התלונה בוררה על ידי הממונה על מניעת הטרדה מינית, ובו ביום הוגשה המלצה למנכ"ל העירייה להשעייתו הדחופה של העובד לשם מיצוי הבירור. העובד הושעה מיידית על ידי מנכ"ל העירייה למשך 14 יום. בתום הבירור וביסוס המידע ביחס לחומרת המעשה המיוחס לעובד, הוגשה על ידי הממונה על מניעת הטרדה מינית בעירייה, תלונה למשטרת אשדוד כנגד העובד. העובדת מקבלת ליווי צמוד ותמיכה מקצועית.

אנו בעיריית אשדוד מחויבים לשמור על סביבת עבודה נקייה מהטרדות מיניות, ולקיים מדיניות של אפס סובלנות כלפי הטרדה מינית בארגון. תקנון והנחיות התנהגות במקרה של הטרדה מינית תלוי בכל מסדרונות העירייה ומוסדות החינוך, וכן באתר הפנים ארגוני. העובדים הבאים מונו לשמש כממונים על מניעת הטרדה מינית: דינה בר אולפן משנה למנכ"ל , מרטין עובדיה מנהלת אגף חינוך יסודי, שוש מזרחי מנהלת אגף רווחה ומשה דרור מנהל מחלקת יחסי ציבור. כל עובד/ת שחוו הטרדה, או היו עדים להטרדה כלפי עובדים, גם של עובדי קבלן, מתבקשים לפנות ללא דיחוי לממונים על מניעת הטרדה מינית והמידע ייבדק באופן יסודי מהיר ודיסקרטי".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך