הטבע חוזר לרובע: גינה קהילתית חדשה הוקמה ברובע ה'

לאחר שבשבוע שעבר הוקם יער המאכל הראשון באשדוד, הוקמה השבוע גינה קהילתית חדשה ברובע ה'. המחלקה לאיכות הסביבה במנהל התפעול נענתה ליוזמתם של רונית ורפי דדון, שנרתמו לאתגר שהתפרסם ב"קול קורא" למיזמים לקידום השמירה על איכות הסביבה, תושבי השכונה וילדיהם הקימו בשטח מיוחד שהוקצה על ידי העירייה, גינת ירק ותבלינים שתשרת את תושבי הרובע
צוות האתר | יום שלישי - 19/11/19 - 8:58

תושבי אשדוד ממשיכים להפתיע בגילויי האכפתיות שלהם לסביבה והרצון לשמור על איכות חיים טובה בעיר גדולה. השבוע הושקה גינה קהילתית ברובע ה', לאחר שהזוג רונית ורפי דדון נענו ל"קול קורא" של המשרד להגנת הסביבה והציעו את הקמת הגינה בסמוך למקום המגורים.

"קול קורא" הוא חלק מפעולות של המשרד להגנת הסביבה לקידום ושמירה של איכות הסביבה ובשיתוף עם איגוד ערים לאיכות הסביבה והרשות המקומית, הם מציעים לתושבים ליטול חלק פעיל ביוזמות ורעיונות שנועדו לשפר את סביבת חייהם.

רונית דדון מיוזמות הגינה הקהילתית אמרה: "בדיוק כשצמחה אצלי באדנית עגבניה שנשתלה מזרעים שעמדתי לזרוק לפח, נתקלתי בקול קורא שפרסמה העירייה. מיד חשבתי על האפשרות לחבר בין התושבים לבין האפשרות להקים גינה קהילתית. ואכן תוך זמן קצר קיבלתי תשובה חיובית שהמיזם אכן התקבל. בחרתי במתנ"ס טנה כי זה בית בשבילי ושם אני מעבירה חוגים כבר שנים. בתקווה להמשך שיתוף פעולה בין התושבים".

בהזמנה להורים, לילדים ולתושבי השכונה ברובע ה' שהנפיקה המחלקה לאיכות הסביבה במנהל התפעול, הבטיחו המארגנים חוויית טבע נהדרת תחת הכותרת "מחזירים את הטבע לרובע". הציבור נקרא להשתתף בהקמת גינת ירק ותבלינים קהילתית ממש מתחת לבית שלהם ובצד זה ליהנות מפעילות קהילתית מלכדת וכך התכנסו המשתתפים והקימו גינה חדשה לטובת תושבי הרובע.

"בשבוע שעבר הקמתנו יער מאכל ברובע ט"ו וכעת אני מקימים גינה קהילתית בתוך השכונה" אומרים במחלקת איכות הסביבה ומשבחים את רמת המעורבות והאיכפתיות שמגלים התושבים ואת הזוג דדון שהציעו את הרעיון. במחלקה מסבירים כי להקמת הגינה חברו מנהלת הרובע, המרכז הקהילתי טנה (מתנ"ס ה') והמד"צים שלו, והקמתו התאפשרה הודות ל"קול קורא למיזמים לקידום השמירה על איכות הסביבה, בתמיכת המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים לאיכות הסביבה ועיריית אשדוד".

בעירייה מסבירים כי "מעתה יוכלו התושבים לטפח את הגינה הקהילתית בעצמם, לכל אורך השנה". כן מבטיחים כי "בהמשך יהיו מפגשים קבועים אליו יוכלו להגיע התושבים, נאמני סביבה ופעילים המעוניינים לקדם את ערכי הטבע ברובע". ויטלי סלוצקי, סמנכ"ל החברה לתרבות ופנאי והמרכזים הקהילתיים: "פרויקט גינת התבלינים הקהילתית במרכז הקהילתי ״טנה״ זכה להצלחה רבה ולהשתתפות מצד משפחות רבות בקרב תושבי הרובע".אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]