בית החולים אסותא אשדוד: נחנך סניף 'עזר מציון' בבית החולים

הארגון שמפעיל כבר שירות במסגרתו מחלקים מתנדבים קפה ומאפה למאושפזים ומלווים, הודיע כי ירחיב את שירותיו בהתאם לצורך

במעמד יו"ר אסותא אשדוד ומנכ"ל מכבי, רן סער, יו"ר אסותא מרכזים רפואיים, פרופ' שוקי שמר, ומנכ"ל ארגון 'עזר מציון' וחבר הנהלת מכבי, הרב חיים פרוינד, צוין באופן רשמי פתיחתו של סניף ארגון 'עזר מציון'. מטרת הארגון היא לסייע לחולים ולמלווים ולהקל עליהם את שהותם בבית החולים. הובטח שהארגון ירחיב את שירותיו לתחומים נוספים בבית החולים.

ארגון 'עזר מציון' פועל במסגרת בית החולים מזה מספר חודשים, כשבין היתר מפעיל הארגון מערך ענק של מתנדבות העוברות בחדרי המיון ומציעות לשוהים בהם, בעיקר בני משפחות המלווים את יקיריהם לטיפול, משקה חם ודברי מאפה המוגשים בעגלה ייעודית מעוצבת. השירות זוכה למחמאות רבות מצד המבקרים שחשים כי יש מי שמסייע להם וחושב עליהם בשהותם בין כתלי בית החולים.

ביום רביעי נחנך סניף הארגון באסותא כשבקביעת המזוזה לחדר שבו מרוכזת פעילות עזר מציון, כובד חבר הנהלת מכבי וחבר דירקטוריון אסותא הרב שמחה שטיצברג. יו"ר אסותא אשדוד ומנכ"ל מכבי רן סער שגזר את הסרט יחד עם הרב פרוינד ופרופ' שמר, העלה על נס את פעילות הארגון, שבין היתר הקים את המאגר הלאומי לתרומת מוח עצם שמסייע בהצלת חיים של רבים מכל קצוות האוכלוסייה הישראלית לגווניה. סער הודה להנהלת 'עזר מציון' הרב חנניה צ'ולק והרב פרוינד על הרחבת הפעילות ועל הגעתה לאסותא אשדוד.

מנכ"ל 'עזר מציון' הרב חיים פרוינד הביע תודה להנהלת אסותא אשדוד על הסיוע בהפעלת מיזמי הארגון, והבהיר כי דווקא בימים אלו שבהם אנו מחפשים זכויות לקראת יום הדין – זוכים המתנדבים להרבות חסד ומעשי זכות. הוא הביע תודה מיוחדת למנהל המשק, מר מאיר רביבו, על עזרתו הרבה.

מנהל מרחב דרום בעזר מציון, הרב נפתלי קובר ציין לשבח את המתנדבות שמגיעות יום יום כשהן מתייצבות למשימה ומבצעות אותה עם כל הלב. הוא סיפר על מטופלים רבים שיצרו קשר חם עם המתנדבות והם מתזמנים את זמני הטיפול דווקא לשעות בהן מתקיימת הפעילות.
בקרוב, הוסיף, תורחב הפעילות והיא תגלוש לתחומים נוספים. בין היתר, צפוי הארגון להפעיל גם את מיזם זוגות בחצות במסגרתו מגיעים זוגות של מתנדבים המפעילים את עגלת הקפה בשעה בלתי שגרתית – בחצות הלילה.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך