עיר חכמה: בעירייה מתחילים לעבוד על תוכנית העבודה השנתית

כל מנהלי העירייה התכנסו ליום עבודה אינטנסיבי על מנת לגבש את תכנית העבודה השנתית, וזאת בהתאם לחזון ראש העיר ולמדיניות העיר החכמה. כבר במסגרת הועידה לחדשנות שאירחה אשדוד לאחרונה, אפשר היה ללמוד על תכניות העתיד של אשדוד כפי שהם פורטו ע"י ד"ר לסרי. עכשיו מגיע השלב המעשי שבו המנהלים מתבקשים לתרגם את המדיניות לתכנית ביצועית
צוות האתר | יום שני - 09/09/19 - 12:27

כבכל שנה, מיד לאחר פתיחת שנת הלימודים, מתכנסים מנהלי העירייה למפגש עמיתים ולדיוני עבודה על מנת לגבש את תכנית העבודה השנתית. התכנית השנתית צריכה להביא לידי ביטוי את מדיניות ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי לקידום העיר החכמה והמקיימת, המשמשת כעמוד מרכזי בשלד התכנוני של העיר ובתוכניות הביצוע לשנים הבאות. העיר החכמה היא תכנית רב שנתית שנועדה לשפר את איכות החיים של התושבים בהתאם לאתגרים שחברה טכנולוגית צריכה להתמודד איתם.

התכנית מתייחסת לדגשים של היחידה חתכנון אסטרטגי, כחלק מתכנית אב לחמש השנים הבאות, ומותאמת למסגרת תקציבית שתאושר בתחילת שנת הכספים הקרובה.

הדגשים הם:

  • הקשר והמגע עם התושב שכולל דיאלוג תמידי עם התושב תוך שיתופו ומעורבותו בהווייה העירונית, פיתוח שירותים דיגיטליים לשירות התושב, הכללה ואוריינות דיגיטלית לתושב לשם צמצום פער דיגיטלי והגברת מוביליות חברתית.
  • פיתוח עירוני שכולל מיזמים ותוכניות ביצוע במסגרת הסכם הגג והרחבת פרויקטים של התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות.
  • תחבורה בת קיימא שכולל הטמעה והסברה על המגמה העולמית המעודדת מעבר לשימוש בתחבורה ציבורית, שימוש נבון באמצעי תחבורה חליפיים וידידותיים לסביבה כדוגמת הרכב השיתופי ורכיבה על אופניים והמשך יישום תכנית התחבורה הירוקה בעיר.
  • הנוער במרכז שכולל מעורבות פעילה של הנוער בחיי העיר ועידוד פתרונות ומענים לאתגרים של העיר החכמה
  • כלכלה, תעסוקה ויזמות שכוללים הרחבה של מעגלי תעסוקה, מסחר מקוון, פארק הייטק, מלונאות ותיירות, הרחבת הפעילות הרפואית בבית החולים אסותא, הגברת השותפות הבין-מגזרית, פיתוח מפעלים חיוניים ועוד.

ביחידה לתכנון אסטרטגי, מארגני הכנס, אומרים כי רעיון העיר החכמה הפך זה מכבר לטרנד עולמי המציב אתגר משמעותי וארוך שנים למדינות וערים בעולם. אשדוד הצטרפה לערים המקדמות מדיניות של עיר חכמה במטרה לשפר באופן תמידי את איכות החיים של התושבים ואת השירות המוניציפלי, תוך ניהול נכון של ידע וניסיון, שימוש בטכנולוגיות מידע ומערכות חדשניות שמסייעות לתהליכי התייעלות ארגונית ותפעולית.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]