לומדים בחברותא בי"ס אמירים-נוה דקלים

בי"ס אמירים ברובע י' באשדוד חנך השבוע את בית המדרש במסגרתו התלמידים למדו במהלך השנה בחברותא יחד עם מורים/חיילים מישיבת נוה-דקלים אשדוד.

"כנטייתו הטבעית של העץ לצמוח ולגדול כלפי מעלה, כך האדם שואף להתפתח ולהוציא אל הפועל מה שטמון בו בכוח. כשם שהעץ שואב את כוחותיו דרך יניקת השורשים ומתוך מגע עם האור והחום אשר בסביבתו הטבעית, כך האדם נשען על שורשיו, תרבותו ומורשתו ומתוך אינטראקציה ודיאלוג עם סביבתו הוא פורץ מעלה". כך ציינה מיכל שהם, מנהלת בית הספר בטקס סיכום לימוד בחברותא בהשתתפות הרב דוד גבריאלי, ראש ישיבת נווה דקלים-אשדוד.

לדברי מיכל שוהם מנהלת בי"ס אמירים, לימוד בחברותא אמירים – נווה דקלים, יוצאת מתוך חזון בית הספר ומקיימות את הזיקה שבין הפרט לכלל בתהליך העצמת תחושת המסוגלות של התלמיד ופונות לעשייה קהילתית וחברתית. המנהלת הוסיפה, כי בית המדרש כמקום המעצב זהות, יכול לתת ביטוי לעקרונות אלו בהיותו לא רק מקום פיזי אלא גם מקום נפשי, רגשי וחברתי שהבאים אליו מרגישים מוזמנים והמנחה הוא זה המשליך את עצמו מנגד ללומדים, פונה אליהם, אל דעתם, אל תובנותיהם ועיקרו: פנייה אל הלומדים כבני אדם בעלי רגשות".

שיעורי החברותא בהנחייתו של ר"ם הישיבה אלעד ביטון, עסקו בנושאים שונים: מעגל החיים, גבורה בת שנות אלפיים, להיות עם חופשי בארצנו ועוד. התלמידים סיפרו כי בכל יום שלישי המתינו בצפייה גדולה ללמוד בחברותא עם בחורי הישיבה. "הכרנו בחורים מיוחדים עם סבלנות רבה ומידת נתינה גדולה", אמרו התלמידים. "ביחד העמקנו את הלמידה, הרחבנו אופקים, התמודדנו עם דילמות ערכיות רלוונטיות בהם קיימנו בירור עצמי ומתוך כך הגענו לתובנות כגון: מהי גבורה אמיתית ועוד". התלמידים סיפרו כי הם החלו את תהליך הלמידה כזרים והיום הם רואים בהם אחים בוגרים.

הרב גבריאלי: "השותפות בינינו לבי"ס אמירים התחילה ביום שישי אחד בתחילת שנת הלימודים ומאז בכל שבוע מתקיים מפגש מדהים. לא משנה אם אתה חובש כיפה לראשך או כיפת שמיים, אנו מרגישים שעם בי"ס אמירים יצרנו שותפות מהמקום הכי אמיתי ומתוך רצון לחבר את התלמידים ליותר ערכים, יותר מוסר, לשורשים, לציונות ולמסורת היהודית".

לסיום הרב אמר כי הלימוד בחברותא הוא לימוד לשם שמיים, לא לצורך מבחן או תוצאה מסוימת. לימוד אמיתי לטובת החיים שלנו וההתפתחות שלנו".
במהלך הטקס בהשתתפות מנהלת גף חינוך יסודי בעיריית אשדוד , מרטין עובדיה ויו"ר ועד הורים של ביה"ס זיוה אפריאט, הרב גבריאל קבע מזוזה בפתח בית המדרש ותלמידי הישיבה קיבלו תעודות הוקרה על פעילותם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך