חדשות אשדוד

סגן השר ליצמן: "אמשיך לעשות כל שאוכל על מנת שבית החולים באשדוד יתרחב, יגדל וישגשג"

סגן השר באסותא.

"פעלתי רבות למען הקמת בית החולים 'אסותא' באשדוד, הן בתפקידי כיו"ר ועדת הכספים והן כסגן שר הבריאות, ואני רואה כמטרה עליונה וכשליחות לפעול למען בית החולים, כך שיוכל להתרחב, לגדול ולשגשג". כך אמר סגן שר הבריאות ח"כ הרב יעקב ליצמן, שהגיע ביום רביעי האחרון לסיור בבית החולים אסותא אשדוד. סגן השר התרשם עמוקות, כפי שהתבטא, מכברת הדרך אותה עשה בית החולים שנחנך רק לפני שנתיים.

אל סגן השר שהגיע לסיור בבית החולים כאורח הנהלת בית החולים, התלוותה צמרת משרד הבריאות ובראשה הד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות וואדים פורמן, סמנכ"ל תמחור ותקצוב משרד הבריאות, ח"כ הרב יעקב טסלר –תושב העיר ומי שנמנה לא מכבר על צוות לשכת סגן השר וסגן ראש העיר הרב יחיאל וינגרטן.

במהלך הביקור נחשף סגן השר הרב ליצמן למחלקות בית החולים תוך התמקדות במכון לרדיותרפיה, שנפתח לאחרונה. בביקור הוצג המאיץ החדש שנחשב למתקדם מסוגו ובקרוב צפוי לפעול גם המאיץ השני, לאור הפעילות הענפה. לצד פעילות בית החולים התרשם הרב ליצמן מפעילותם של מתנדבי הארגונים המסייעים לחולים ולבני משפחותיהם, כמו הרב צבי גודמן, שליח חב"ד, ארגון 'עזר מציון', מתנדבי 'מפעל חסד' ועוד.


בתום הסיור התקיימה ישיבת עבודה בה הועלו תוכניות בית החולים לטווח הקצר והארוך. מהנתונים שהוצגו עולה כי הפעילות בבית החולים עוברת את הצפי המקורי, וכך למשל מספר הלידות שאירעו בבית החולים עובר את ה6,000 לשנה, בעוד שהצפי עמד על 3,000 בלבד. "בית החולים נותן כיום מענה לצרכי תושבי האזור כולו, כשהוא מוכיח שניתן לספק רפואה מתקדמת ברמת שירות גבוהה" אמר יו"ר אסותא אשדוד, רן סער, שהדגיש כי הגדלת מספר המיטות בבית החולים לצד הוספה של חדרי ניתוח, מתגלה כצורך בסיסי וכדבר שיסייע להבאת בית החולים לאיזון תקציבי.

עוד הוסיף סער כי דגש בית החולים, מעבר לרמת הרפואה הגבוהה הניתנת בבית החולים, הוא נושא השירות "אין לי ספק שתוך תקופה קצרה בית החולים יהיה למופת ולדוגמא, והוא יוכיח שניתן לספק רמה רפואית ושירותית גבוהה גם במסגרת הרפואה הציבורית".
יו"ר אסותא מרכזים רפואיים, פרופ' שוקי שמר אמר לסגן השר כי "אנו יכולים לומר ברורות: בבית החולים הזה לא שוכבים חולים במסדרונות. מעבר לכך, בכל יום שעובר מתברר כי חיי אדם, חייהם של תושבים רבים, ניצלו רק בשל הקרבה הגיאוגרפית של בית החולים והמהירות בה טופלו, וכי במידה והיו מפונים לבית חלים מרוחק יותר לא היו שורדים".

סגן שר הבריאות, הרב ליצמן, הבטיח להעלות בהקדם את הנושאים הבוערים הן במשרד הבריאות והן מול האוצר, וסיכם את הביקור במילים הבאות: "התרשמתי מאד מהעובדה שבית החולים הצעיר עשה כבר כברת דרך עצומה בזמן הקצר מאז נפתח, וכי הוא ממצב את מקומו כאחד מבתי החולים המתקדמים בישראל. כמי שפעל רבות עבור בית החולים, הן בשלבי ההחלטה על הקמת בית החלים באשדוד, הן בהמשך, הן בתפקידי כיו"ר ועדת הכספים, כח"כ וכשר, לאורך כל הדרך, אמשיך לעשות כל שאוכל על מנת שבית החולים באשדוד יתרחב, יגדל וישגשג, כשמי שירוויח מכך היו תושבי אשדוד והסביבה אך ללא ספק גם מערכת הבריאות בישראל כולה".
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

צעיר מאשדוד נתפס נוהג על אופנוע תחת השפעת סמים וללא רשיון

משה אלבז

המגמה נמשכת: ירידה במספר החולים הקשים באסותא אשדוד

ישראל אוחיון

מעצרים וחקירות: המשטרה הירוקה חשפה את הגורם לריח המטריד באשדוד בלילות

ישראל אוחיון