מדהים: לראשונה בישראל 30 אנשים עם צרכים מיוחדים גלשו גלים – צפו

חניכים, ילדים ובוגרים של קייטנת איל"ן מרכז שפירא, הגיעו לגלוש גלים בחוף אורנים אשדוד. ארוע בסדר גודל כזה הינו הראשון בישראל בו קבוצה כל כך גדולה של אנשים עם נכויות מורכבות, מגיעה לגלוש גלים.
לראשונה בארץ, באשדוד. המתנדבים נתנו את כספם למען הפרויקט.

היסטוריה באשדוד ביום שלישי שעבר, בשעות הבוקר הגיעו כ- 30 חניכים, ילדים ובוגרים של קייטנת איל"ן מרכז שפירא, לגלוש גלים בחוף אורנים אשדוד.
החניכים כולם עם שיתוק מוחין (cp) בכל רמות התפקוד.  לאירוע הגיעו כ 70 מתנדבי קייטני אילן מרכז שפירא שיזמו את הקייטנה ועמלו למעלה מחצי שנה על ההכנות. כל השכר שהרוויחו, הועבר לטובת פעילויות הקייטנה והכל בהובלתה של מנהלת הקייטנה, מירב גור אריה. בנוסף הצטרפו כ 20 מדריכים ומתנדבים מקצועיים מ"גל-גלים" בית ספר לגלישה נגישה ומעמותת "זיו נעורים" שהפיקה את הארוע. המתנדבים הקרויים "המלאכים בחולצות צהוב זוהר רטוב" הכניסו בזה אחר זה את כל 30 החניכים למים לגלוש.

אחת מחניכות הקייטנה היא דנה קנר. דנה בת 24 מרותקת לכסא גלגלים, מתקשרת עם העיניים בלבד ועם שמחת חיים, שכדי לאפשר לה לגלוש, נבנה עבורה כסא מיוחד עליו היא ישבה ושאותו חיברו לגלשן. ארוע בסדר גודל כזה הינו הראשון בישראל בו קבוצה כל כך גדולה של אנשים עם נכויות מורכבות, מגיעה לגלוש גלים.

הארוע לא היה יכול להתקיים ללא עזרתו של אגף החופים בעיריית אשדוד אשר דאגו לכסאות נגישים, מצילים ואנשי מנהלה. תחושת האושר והסיפוק לחניכים, מלווים ולמתנדבים הרבים הייתה עצומה ובלתי ניתנת לתאור.

ספורט גלישת הגלים כמעט ולא היה נגיש לאנשים עם מוגבלות עד שנפתח  "גל-גלים" בית ספר לגלישה נגישה שהינו מיזם חברתי כלכלי בו מאפשרים לכל אדם עם כל סוג של מוגבלות לגלוש גלים בעזרת ציוד גלישה מותאם. מייסד "גל-גלים" הוא עדי קלנג, אלוף העולם בגלישת גלים לאנשים עם מוגבלות לשנת 2017 ומקום שלישי באותה תחרות בשנת 2018.
ל "גל-גלים" עשרות מתנדבים המגיעים לעזור בהכנסה והשגחה של החניכים למים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך