ספטמבר 19, 2021
קצרים

יובלים אשדוד: אלוף פיקוד העורף סייר במתקנים

אלוף פיקוד העורף תמיר ידעי ערך היום סיור במחסן החירום ובמכון לטיפול בשפכים של "יובלים אשדוד" על מנת להתרשם מהמוכנות המיטבית של התאגיד לשעת חירום.

צילום: יובלים אשדוד

הסיור התקיים ביוזמת דני לקר, מנהל אבטחת המים וראש חטיבת החירום ברשות המים. האלוף ידעי סייר ראשית במחסן החירום של התאגיד אשר הינו אחד הגדולים והמצוידים בישראל ומאוחסנים בו אמצעי חירום רבים אשר נדרשים לאספקת מים ותנאים סניטרים לתושבי אשדוד גם בשעת חירום. לאחר מכן סייר האלוף במתקן לטיפול בשפכים של יובלים אשדוד.

מנכ"ל התאגיד שלמה אטיאס פירט כי המט"ש נמצא בעיצומו של שדרוג ופיתוח שנועד להגדיל את היקף הטיפול בשפכים בעיר כך שיתאים לתוכניות הפיתוח של העיר ויאפשר שימוש חוזר במי קולחין להשקיה בלתי מוגבלת וכן ליצירת קומפוסט תוך שימוש באנרגיה ירוקה. אטיאס הוסיף כי בשדרוג המט"ש הושקעה מחשבה גם בתחום הערכות לשעת חירום בדמות יצירת מאגרי משנה בשטח המט"ש, אשר במקרה בו חס וחלילה תהיה פגיעה במט"ש ישמשו לאגירת השפכים וזאת באמצעות משאבות על אשר הותקנו בהם וישאבו את השפכים מהחלק שנפגע למאגרים וכן בתכנית מקיפה שתיושם להתקנת גנרטורים בעלי הספקים גדולים אשר יאפשרו את הפעלת המט"ש גם במקרה של הפסקת חשמל ממושכת. במהלך הסיור הוצג לאלוף אופן ההערכות הכולל של "יובלים אשדוד" לחירום, הכולל פעילויות רבות אשר בוצעו בתחום: רכישת ציוד רב לשעת חירום, ביצוע תרגילים וקיים הדרכות בתחום בטחון המים, כתיבת ותרגול נהלים בנושא בטחון מים, התקנת מערכת לבקרת לחצים אשר מרשתת את העיר ב – 11 נקודות לחץ מהן מתקבל דיווח בזמן אמת לגבי כל שינוי לחץ מים בעיר ,התווית תכנית של פתיחת תחנות חלוקת מים במצבי חירום וכן קיום מענה לתרחישים כגון רעידת אדמה, מלחמה, צונאמי, זיהום מים, נפילת טילים או מגפות.

בהקשר זה יש לציין כי לפני כשבועיים כי רק לסיירה משלחת מחברת המים הממשלתית של סינגפור, בראשות המנכ"ל, ב"יובלים אשדוד" על מנת ללמוד על אופן ההערכות לשעת חירום. הבחירה ב"יובלים אשדוד" נובעת מהצטיינותו של התאגיד במכלול התחומים הנוגעים לפעילות התאגיד ובכלל זה במוכנות לשעת חירום. "יובלים אשדוד" הינו מהתאגידים המובילים בישראל ואף בעולם בכל הנוגע לפיתוח ושדרוג תשתיות, שמירה על הסביבה, שירות ברמה גבוהה וניהול מיטבי. יו"ר דירקטוריון התאגיד עו"ד יאיר לחן," העשייה העצומה של התאגיד והשאיפה המתמדת למצוינות- נועדה בראש ובראשונה על מנת שתושבי אשדוד יזכו לאספקת מים והולכת שפכים מיטביים- כפי שראוי לתושבי העיר שלנו".


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com
כתבות שאולי יעניינו אותך

איך למצוא עבודה ולמה כדאי לעשות זאת כעת?

צוות האתר

המלצות לנהיגה נכונה בקיץ

צוות האתר

האיחוד האירופי בשיתוף עיריית אשדוד מזמינים אתכם: אירוע צפייה ביורו

צוות האתר