איזה באסה: 22 חודשי מאסר נגזרו על גיל באסה בעוון גידול קנאביס בדירות באשדוד

בית המשפט באשקלון גזר הבוקר (רביעי) 22 חודשי מאסר על גיל באסה (30) מראשון לציון בעוון גידול כ40 ק"ג קנאביס בדירות באשדוד וביבנה, באסה הודה במיוחס לו ולכן לא קיבל את העונש המקסימלי הקבוע בחוק למרות עברו הפלילי המכביד
משה אלבז | יום רביעי - 19/06/19 - 1:00
משבוע הבא תוכלו לרכוש קנאביס בבית מרקחת באשדוד

בית משפט השלום באשקלון גזר (רביעי, 19.6) 22 חודשי מאסר בפועל על גיל באסה (30) מראשון לציון, שהורשע בגידול עשרות ק"ג קנאביס בארבע מעבדות "הידרו".

כתב האישום נגד באסה, המוכר היטב למשטרה, הוגש בחודש ינואר בתום חקירת שוטרי תחנת אשדוד. את המעבדות הוא הפעיל בדירות באשדוד וביבנה, שאובזרו היטב בציוד ששימש לגידול קנאביס. בסך הכל נמצאו בדירות 208 שתילים במשקל כולל של כ-40 ק"ג. התביעה טענה כי באסה נהג להסתובב בתדירות גבוהה בין המעבדות במכונית הב.מ.וו שלו ולטפל בשתילים באופן קפדני.

באסה, שיוצג על ידי עו"ד יקי קהן, הודה במיוחס לו במסגרת הסדר טיעון, אולם הצדדים לא הסכימו לגבי העונש. תביעה עתרה לגזור על הנאשם 24 עד 60 חודשי מאסר ועמדה על כך שהעונש יהיה ברף העליון של המתחם, בעוד שהסנגור, עו"ד יקי קהן, ביקש להקל עם הנאשם.

ואולם, לאחר שהשופט לקח בחשבון את עברו הפלילי של באסה מול הודאתו, הוא החליט לגזור עליו 22 חודשי מאסר בניכוי חודשיים בהם שהה במעצר לאחר מעצרו. כמו כן הוא הטיל על באסה מאסרים מותנים וקנס של 10,000 שקל וחייב אותו לחתום על התחייבות של 3,000 שקל. זאת ועוד, רישיונו של הנאשם נפסל לשנתיים