המשטרה פשטה על עסקים באשדוד המעסיקים זרים שלא כחוק

משטרת ישראל, בשיתוף גורמי אכיפה נוספים, פועלת כל העת לשמירת ביטחון הציבור ואיכות חייו של האזרח. בפעילות שנערכה אתמול נבדקו עסקים רבים בעיר אשדוד בכל הקשור להעסקת זרים שלא כחוק
ישראל אוחיון | יום רביעי - 12/06/19 - 10:40
המשטרה פשטה על עסקים באשדוד המעסיקים זרים שלא כחוק

בפעילות פיקוח ואכיפה משותפת בה נטלו חלק שוטרי המקוף (שיטור רגלי) בעיר אשדוד יחד עם פקחי רשות ההגירה במשרד הפנים, בוצעו אתמול ביקורות ב-17 עסקים בעיר אשדוד בהם עפ"י החשד מועסקים עובדים זרים, או עסקים המנוהלים על ידי אלו.

פעילות זאת נועדה להגביר את הציות לחוק מצד הזרים ומעסיקיהם, מחד, אך בעיקר להגביר את תחושת ביטחון האזרח במרחב הציבורי בו נמצאים עסקים אלו, מאידך.

בחלק מהעסקים נמצאו מעסיקים אשר העסיקו עובדים זרים שלא על-פי חוק, וכן חשד לקיומן של עבירות על חוק המס. כנגד בעלי העסקים בהם אותרו ליקויים נרשמו דו"חות והמשך הטיפול בעניינם הועבר לרשות המיסים ורשות ההגירה.

במספר מקרים אותרו ליקויים בהתנהלות מעסיקים בהקשר לתנאי העסקתם של העובדים הזרים, נושא שנבחן ונבדק גם כן במהלך הפעילות שנערכה, לדוגמה- עסק אשר מעסיק עובדים זרים אך ללא פתיחת פיקדונות ותלושי משכורת כמתחייב בחוק. ממצאים אלו הועברו להמשך טיפול הרשויות הרלוונטיות.

מהמשטרה נמסר כי "מדובר בפעילות המטיבה עם שני הצדדים- תחושת הביטחון של האזרח הנורמטיבי במרחב הציבורי ואותם עובדים זרים המועסקים לעיתים שלא בהתאם לחוק. אנו נמשיך לפעול בשיתוף אותם גורמים מקצועיים על מנת להגביר את איכות חיי האזרח ונורמת הציות לחוק, מאידך".

צילום: דוברות המשטרה.