בל"ג בעומר: אשדוד מצדיעה למערך המילואים

ב-23/5/19, ביום ל"ג בעומר, עם ישראל יכיר תודה למערך המילואים ויציין את "יום הוקרה לחיילי המילואים" כפי שקבעה ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים ב-2004
צוות האתר | יום שלישי - 14/05/19 - 10:43
ב-23/5/19, ביום ל"ג בעומר, עם ישראל יכיר תודה למערך המילואים ויציין את "יום הוקרה לחיילי המילואים" כפי שקבעה ועדת השרים לענייני סמלים וטקסים ב-2004

חיילי המילואים מעלים תרומה משמעותית לביטחון המדינה. במהלך שנת הפעילות הם עוזבים את משפחותיהם, את מקום העבודה או העסק העצמאי ומקדישים את זמנם לטובת עם ישראל. זהו מאמץ אישי הנעשה מתוך רוח התנדבותית וסולידריות רבה. על כך ראויים חיילי המילואים להערכה ולהוקרה ובמיוחד עבורם נקבע חג ל"ג בעומר (החל משנת 2004) כיום ההוקרה למערך המילואים.

גם אשדוד מצטרפת להמוני בית ישראל המוקירים ומעריכים את תרומת אנשי המילואים לביצור חוסנו וחוזקו של צה"ל, ותבטא זאת בשורה של מחוות שנועדו להביע את ההערכה הציבורית לפועלם של אנשי המילואים. סא"ל (מיל) אפריים בנוב, ראש מינהלת אזור תעשייה המשרת בעצמו במילואים, משמש כנציג העירייה לקידום אירועי ההוקרה במערך המילואים. בנוב מציין כי  שירות המילואים מפגיש בין כל חלקי החברה הישראלית ומייצר חברות אמיתית וערבות הדדית.

על פי הנתונים, כ-14,000 תושבים באשדוד משרתים במילואים ונושאים בגאווה את הזכות לשרות את מדינת ישראל. עבורם, השירות במילואים הפך לתופעה חיובית המשפיעה על האווירה הכללית במדינה ועל הרוח המאחדת בחברה הישראלית. בעצם שירותם הם מבטאים את מסירותם ואהבתם לעם, לארץ ולאדמה וממלאים חובה אזרחית מן המעלה הראשונה.

ראש העיר ד"ר יחיאל לסרי יזמן אליו את שיאני המילואים לשנת 2018 ויאמר להם תודה בשם תושבי העיר אשדוד. בין כך נודע שיאני המילואים באשדוד עוסקים בתחומים הבאים: קצין לוגיסטיקה, מנהל הלחימה של מערך ההגנה האווירית, מ"פ צנחנים באחד הגדודים, מפעיל מזל"טים, וחייל ביח' שלד"ג. מבין הנשים, שתי החיילות שאוחזות בתואר שיאניות המילואים הן: קצינת משאבי אנוש ונהגת מבצעים המשמשת גם כנהגת משאית באזרחות. "הנתון המפתיע" אומר בנוב, "הוא כי מבין כל השיאנים, קצינת משאבי אנוש היא שיאנית המילואים ובשנת 2018 רשמה לא פחות מ-86 ימי מילואים"!!

אגב, המקצועות השכיחים בקרב משרתי המילואים הם: לוחמי חי"ר, חובשים קרביים, מ"כ רובאי ונהגי משא כבד. ואילו המקצועות השכיחים בקרב משרתות המילואים הם: קצינת משאבי אנוש, תצפיתנית ועובדת חדר המבצעים.

כאמור, ד"ר לסרי יזמן אליו את שיאני המילואים, כעשרה תושבים שהם שיאני המילואים לשנת  2018, וישבח את הרוח ההתנדבותית של תושבי העיר הממשיכים להתנדב לשירות לאומי ולחזק את ביטחון המדינה. "הדברים מקבלים משנה תוקף בימים אלה, בשעה שהאויב מדרום יורה טילים על העורף האזרחי ומאיים במערכה נוספת" יאמר ראש העיר וידגיש את התגייסות המילואימניקים למערך הלוחם הצבאי, כביטוי לרוח הלחימה של עם ישראל ודוגמא לצעירים.אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]