נובמבר 24, 2020
קצרים

העיקר הבריאות

יום השיא בנושא הבריאות התקיים ביום שישי שעבר אך קדמו לו רצף פעולות שנמשכו כשבועיים ימים, בהם למדו, התנסו והחכימו תלמידי ביה"ס בענייני בריאות. ראשית עסקו הם בלימוד מתוך חוברת לימודית וחשיפה לנושאים הקשורים בבריאות, כגון: פירמידת המזון, מסת הגוף, היגיינה, חינוך גופני ועוד. את החומר העבירו כמובן מורות בית הספר כשהן מאתגרות את תלמידיהם בשאלות חקר ועבודות בית אותם עשו עם הוריהם.

בהמשך, אחות ביה"ס עברה בכיתות ושוחחה עם התלמידים על חשיבות התזונה הבריאה, סוגי מזון, אכילה נכונה, ממה יש להימנע ומה יש לעודד וכיו"ב. כמו כן, האחות ערכה בדיקות BMI לכל התלמידים. בדיקות BMI (Body Mass Index) נועדו למדוד את קצב גדילתו של הילד, האם הילד מתפתח בקצב הנכון ואינו סוחב איתו עודפי שומן או שאינו מתפתח דיו. או במילים אחרות האם משקלו של הילד ביחס לגילו וגובהו הוא תקין או לא.

שיאו של המבצע היה כאמור ביום שישי, ביום השיא, כאשר תלמידי ביה"ס והוריהם התאספו באולם בית הספר ושמעו דברי ברכה ממנהלת ביה"ס ומפיו של ד"ר דב גריגרמן, מנחה סתי ספר של כיתות מופת ומנהל המחלקה לפיזיקה באוני' ת"א, אשר הודיע להורים על הצטרפות בי"ס 'עילית שובו' לתוכנית מופ"ת של משרד החינוך. מפקחת משרד החינוך למקצוע המדעים, גב' סנדרה קארי, שמחה על המיזם ועל הטיפול החווייתי בנושא הבריאות, ועודדה את התלמידים לגלות סקרנות בחקר העולם.

su2

גם התלמידים הפתיעו כאשר ערכו מופע ספורט והוכיחו את כישוריהם המופלאים, אותם למדו במסגרת שיעורי החינוך הגופני. לבסוף, התלמידים והוריהם התחלקו ל-4 קבוצות לפעילות מעניינת ב-4 חדרים שונים: חדר מים – חדר כחול שבו ערכו התלמידים ניסויים במים על מנת לעמוד על חשיבות המים בחיי האדם, חדר חכם בשמש – חדר צהוב בו צפו בסרטון על כללי הזהירות מקרינת השמש, חדר תזונה – חדר ירוק בו צפו במשחקי טריוויה ממוחשבים בנושאי מזון ו"סיירו" בדוכני אוכל בריא, וחדר מעבדה – בו ערכו ניסויים בשמן ובמוצרי יסוד נוספים וסיכמו אותם בכתב.

וכיצד מסיימים יום שיא בנושא הבריאות? "בסיומו של הבוקר הנפלא הזה, התכנסו התלמידים, כל כיתה עם המחנכת שלה, וסעדו יחדיו ארוחת בוקר טעימה, מזינה וכמובן בריאה!" אומרת גב' שיינין לסיכום ומבטיחה כי "הילדים וההורים יצאו מלאי חוויה ובטעם של עוד!"
אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

כתבות שאולי יעניינו אותך

עדכון חשוב לבעלי כלבים באשדוד

צוות האתר

פועל בניין ששבר הקרסול תובע כמיליון ₪ מהקבלן וחברת כוח האדם

צוות האתר

הנערים עשו רעש בפארק – השיטור העירוני החרים את האופניים החשמליים שלהם

צוות האתר