צה"ל וישובי הדרום מתכוננים להסלמה – סוללות כיפת ברזל נפרסו

המתיחות בערי הדרום עולה שלב, בצה"ל נערכים לתקיפה חזקה ברצועת עזה וגוברת כוננות הספיגה של ירי טילים לאזורנו, בינתיים באשקלון, שדרות וישובי העוטף בוטלו אירועים רבים, באשדוד טרם התקבלה הנחייה מיוחדת
ישראל אוחיון | יום שני - 25/03/19 - 3:54
פרוייקט מיוחד: 3 שנים ל"צוק איתן"
צילום: דובר צה"ל

גוברת המתיחות בדרום בעקבות ירי הרקטה הבוקר לאזור השרון ובאופן חריג הוכרז על כמה אזורים בעוטף עזה כשטחים צבאיים סגורים במטרה להרחיק אזרחים מהמקום. זאת בהנחה שצה"ל צפוי להגיב בחומרה יחסית לפעמים עברו.

המועצה האזורית אשכול שלחה הודעה לתושביה לפיה היא מבטלת את כל פעילויות אחר הצהריים לילדי האזור. "הורים יקרים, נוכח המתיחות הביטחונית הוחלט על ביטול פעילות החוגים היום אחר הצהריים ואלו יסתיימו בשעה 15:45. כל פעילות החוגים מעבר לשעה זו מבוטלת להיום".

בעקבות המצב הביטחוני נחסמו גם אזורים וצירים הסמוכים לגדר המערכת והופסקו עבודות חקלאיות באזורים אלה. הצירים שנחסמו: גבעת "קובי" בשדרות, גבעת הפעמונים, אתר "חץ שחור", גבעת נזמית, גבעת הפרש הבודד. כביש 4 מכיוון צומת יד מרדכי נחסם לכיוון נתיב העשרה, כביש 25 מכיוון צומת סעד נחסם לקיבוץ נחל עוז.

מדוברות עיריית אשקלון נמסר בתום הערכת מצב שנערכה לפני זמן קצר בין ראש העיר אשקלון, תומר גלאם ופיקוד העורף, הוחלט לבטל את כל החוגים העירוניים המיועדים לשעות אחר הצהריים ולדחות את האירועים שתוכננו להתקיים בעיר, בהם: תחרות ריקודים ארצית, ליגת כדורגל אולמות ומשחק הכדורגל בין הפועל אשקלון לעירוני רמת השרון.

בצה"ל הודיעו כי נפרסו סוללות כיפת ברזל בנקודות רבות ברחבי הארץ, כמו כן בשל המצב הביטחוני, ישנם שינויים במרחב האווירי של ישראל באזור נמל התעופה בן גוריון. יצויין כי נכון לשעה זו אין שום הנחייה מיוחדת לתושבי אשדוד