בריאות בפקודה – ר"מ 2 נפתח באסותא

אסותא אשדוד: נפתח באופן רשמי משרדי ר״מ 2 של חיל הרפואה לטיפול בחיילי צה״ל
בריאות בפקודה - ר"מ 2 נפתח באסותא
צילום: דובר צה"ל

השבוע (ראשון) התקיים טקס חגיגי לפתיחת משרדי ר״מ 2 בבית החולים אסותא אשדוד בהשתתפות קצין הרפואה הראשי תת אלוף ד"ר טריף בדר.
מדבריו של תא״ל ד"ר טריף בדר: ״המפגש הזה מאוד מיוחד ולכן חשבתי שנכון שנבוא בדרג הכי בכיר בחיל הרפואה. לא כל יום פותחים משרד ר״מ 2 ולא כל יום פותחים בית חולים חדש במדינת ישראל.
החיבור של הצבא עם המערכת האזרחית הוא חיבור מחייב,
אנו רוצים לספק את השירות הרפואי הכי טוב לחיילי צה״ל שנמצאים וגרים באזור ".

מנכ״ל בית החולים, פרופ׳ חיים ביטרמן הוסיף, ״הטקס היום הוא פתח לשיתוף פעולה פורה ולעוד סוג של אינטגרציה שאנו רוצים לקיים, לא רק עם המערכת האזרחית קהילתית, אלא גם עם המערכת הצבאית, והנה יוצאים לדרך.
בנוסף, המיקום של בית החולים מבטיח שנצטרך לשתף פעולה גם בשעת חירום. מאחל לכולנו יחסים טובים ועבודה ברמה גבוהה״.

אל יחידת ר"מ 2 מסופחים חיילים אשר אינם כשירים רפואית להמשיך את שירותם הצבאי בצורה סדירה, בדרך כלל בעקבות אשפוז, מחלה, שבר או פציעה.
בנוסף, ברגע שחייל מתאשפז בכל אחד מבית חולים בארץ,הוא מסופח ליחידת ר"ם 2 למהלך תקופת האישפוז.
לכל מסופח יש רכזת אישית שדואגת לו לבירורים, לקביעת תורים, מתזכרת אותו לגבי טיפולים ותשובות ממעבדה. כל זה נעשה כדי שהחולה יהיה מרוכז בהחלמה.

לאחר שיפור במצבו הרפואי של החייל, מסתיים הסיפוח לר״ם 2 והוא חוזר ליחידתו והטיפול הרפואי השוטף ממשיך על ידי מרפאת היחידה.

יחידת ר״מ 2 בשגרה מספקת מעטפת מלאה לכלל המאושפזים ואילו בחירום, דואג מערך ר״מ 2 לקבלת הפצועים לבית החולים, תיאום הטיפול מול ההורים ודאגה לכלל צרכי הפצועים.

אסותא אשדוד מצטרף לשאר בתי החולים הציבוריים בישראל ויספק לחיילי צה״ל ומשרד הביטחון שירותים אמבולטוריים – ביקורים במרפאות חוץ, רופאים מומחים, מעבדות, הדמיות, שיקום ועוד. בנוסף, יתאפשרו ביקורים בחדר המיון ושירותי אשפוז באמצעות יחידת ר"מ 2 של חיל הרפואה שנחנכה היום.
בית החולים הציבורי ממוגן בהיקף נרחב מאוד ויעניק שירות רפואי מוביל בעת שגרה וחירום.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו. אם זיהיתים בפרסומינו צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: ashdodonline1@gmail.com

אולי יעניין אותך